На головну Інтерв'ю БРИФІНГ МІСЬКОГО ГОЛОВИ: Непрості перспективи реконструкції міської площі

БРИФІНГ МІСЬКОГО ГОЛОВИ: Непрості перспективи реконструкції міської площі

52

 У вівторок після оперативної наради міський голова Петро Саганюк звично зустрівся з журналістами місцевих засобів масової інформації і відповів на їхні запитання.

 

- реклама -

   Завершилися два місяці року. З  якими підсумками? Є всі підстави  заявляти, що  з позитивними. Міський бюджет за власними надходженями виконаний на  113 відсотків, додатково до запланованого отримали  понад  три мільйони гривень. А додаткові кошти – це завжди і додаткові можливості. На минулій сесії міської ради розділили вільні залишки, які  треба оперативно запускати у роботу.  Це уточнення проектно-кошторисної документації  відповідно до затвердженої зарплати у будівництві, проведення тендерних процедур тощо  Бо  там, де  справа  стосується бюджетних коштів, не все так просто,  кожна копійка на обліку.

 

Повертаючись до рішення недавньої  сесії міської ради:  приблизно 16 мільйонів гривень розподілили, а  які  з поміж багатьох найголовніші витрати? Все, на що  передбачили кошти,  головне і першочергове. 1,8 мільйона гривень  спрямували на  заміну даху у дитсадку № 2,  мільйон  – на утеплення  ДНЗ № 8,  на що попередньо  500 тисяч гривень посприяв виділити з державних коштів нардеп Ігор Гузь,  аналогічна  ситуація з  фінансуванням проекту на річці Риловиці.  Не так давно  відремонтували спортзал гімназії, але, очевидь, не врахували великих розмірів вікон,  приміщення  мокріє, там  вже  завівся грибок.  Тепер треба оперативно  ліквідувати  всі  ці  огріхи, адже  йдеться про здоров’я дітей. Можливо, й не чекатимемо завершення навчального року,  уроки  фізкультури  перенесемо у спорткомплекс, а оперативно розпочнемо роботи.

 

На цій же сесії визначили список вулиць, які планується заасфальтувати цього року. Однак,  переважно ті, хто  не знайшов  своєї вулиці у цім списку, вважають  його формування несправедливим.  Чи є якийсь метод формування такої черговості? Яку справу не розпочни, невдоволені завжди знайдуться.  Он вчора на прийом приходили  люди: нічого не  знаємо – заасфальтуйте двір на вул. Сагайдачного. І А знати не хочуть, що, приміром,  у селищі цукрового заводу деякі двори у куди гіршому стані, що у них лише триповерховий будинок, а ще не виконані заявки  куди вищих будинків, де відповідно і жителів більше. А щодо вулиць, то нас на ремонт 22-х з них є проектно-кошторисна документація, яку жителі, створивши вуличні комітети, виготовили за власні кошти. Крім того, депутати міської ради затвердили методику, відповідно до якої визначається черговість.  Сподіваюся, якщо темпів не збавлятимемо, то за років три відремонтуємо капітально всі  міські вулиці.

 

   Щораз предметнішою стає розмова про перспективу реконструкції центральної міської площі? Рано  чи  пізно, але  за  це вже треба  братися.  Хоч і завдання вимальовуються  не з легких. Бо ще до того,  як благоустроювати цю частину  міста, треба  виконати  ряд доволі непростих, так би мовити внутрішніх робіт.  Бо під площею, пори  рад  інших комунікацій, проходить центральний каналізаційний колектор, виготовлений  із залізобетону понад півстоліття тому,  який пропускає через себе всі стоки з вулиць Ковельської і Сагайдачного. Однозначно, його треба  міняти. Але  він  до того ж залягає на глибині до п’яти метрів. Можливо, його зношеність призводить до руйнування  п’ятиповерхівки?  Чи якісь підземелля просідають?  І таких запитань виникає  чимало.  Відповіді на них мають дати спеціалісти, які виконають відповідні геолокаційні роботи. А тоді вже  можна буде  будувати  інші плани щодо реконструкції площі, яка  обійдеться ой як недешево.

 

    Але громадське обговорення запропонованих проектів буде? Безумовно.  Громада має вирішити, яким бути цьому обличчю міста, тому  її максимально старатимемося залучити.

 

    Місто  врешті має свій узаконений  статут? Так, буквально вчора  його нам привезли після відповідної  реєстрації у органах юстиції. Це свого роду міська Конституція, за  якою треба жити  міській громаді.

Антоніна  МИХАЛЬЧУК,

 

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

вісім − два =