На головну Інтерв'ю БРИФІНГ  МІСЬКОГО  ГОЛОВИ: Новий  відділ з охорони здоров’я  і освоєння  коштів на...

БРИФІНГ  МІСЬКОГО  ГОЛОВИ: Новий  відділ з охорони здоров’я  і освоєння  коштів на фініші  року

25

   У вівторок  після оперативної  наради міський голова Петро Саганюк звично  зустрівся із  журналістами місцевих  засобів масової інформації  і  відповів  на  їхні  запитання.

 

- реклама -

   Прийнято рішення про утворення відділу охорони здоров’я. Чим це зумовлено?  Це  структурний підрозділ міськвиконкому?   При реформуванні  медичної галузі  у місті створюється два комунальних підприємства – центр первинної медицини та так звану “вторинка” –  територіальне медичне об’єднання. Обидва вони у 2019 році продовжуватимуть фінансуватись за рахунок субвенції з державного бюджету та коштів міського бюджету. Та отримувати напряму ці кошти за Бюджетним кодексом не зможуть. Відповідно до чинного законодавства бути головними розпорядниками цих коштів мають право  лише виконавчі органи місцевого самоврядування. Тому на сесії міської ради депутати прийняли рішення про створення відділу охорони здоров’я. Це структурний підрозділ виконкому міської ради, в якому працюватиме три посадових особи –  завідувач, бухгалтер та головний спеціаліст. Кандидатів на ці посади ще шукаємо. Таке нововведення  не дуже  тішить, бо  за цим стоїть роздування” штатів, але це норма закону. Такі відділи створюються  й в інших  містах.

 

 Почали освоювати  кошти для облаштування  третьої карти міського сміттєзвалища.  Що  буде зроблено до  завершення року?  За  сприяння   народного депутата Ігоря Гузя на  цей об’єкт  надійшло п’ять мільйонів гривень державних коштів. У межах цього фінансування маємо   цього року  викопати котлован і виконати ще деякі незначні за обсягом роботи.  Нещодавно побував  там, підрядники працюють.  Загальна проектна вартість третьої карти міського сміттєзвалища  12 мільйонів гривень.

 

   А які роботи розпочалися на  валах городища?  На проект і наукові дослідження виділено  400  тисяч гривень з обласного бюджету, освоює їх наш заповідник “Стародавній Володимир”.   Зрозуміло, що на реставрацію цієї  унікальної пам’ятки археології  потрібно  дуже багато коштів, але  добре, що хоч початок  покладено, А там, дивись, рік за роком і «вималюється» туристично привабливий об’єкт у Володимирі-Волинському.

 

   З  похолоданням, очевидно, призупиняться зовнішні ремонти і роботи з  благоустрою. Чого  не встигли? Цього року  нам  чимало вдалося зробити у  місті. Благоустроїли двори, ремонтували дахи, морг і ряд відділень  у територіальному медичному об’єднанні,  вкладено  кошти і в оновлення художньої і музичної шкіл. Загалом майже з усім, що планувалося, справилися.  Є проектно  кошторисна документація, отож, як дозволятиме погода, до  кінця року можемо ще заасфальтувати  дві вулиці..

 

    Чи змінилось щось стосовно здачі в експлуатацію 44-квартирного будинку для військовослужбовців? Звернулися з відповідним листом до органів влади вищого рівня. Голова облдержадміністрації Олександр Савченко провів нараду  з підрядними та субпідрядними організаціями.  Будинок зводиться вже дванадцятий рік. Шкода, але, напевно, у цьому році новосілля тут не справлятимуть.

 

   До  речі,   у середу очікується приїзд до  нашого міста  голови  ОДА. Так, Олександр Савченко  має намір завітати у держлісмисгосп, подивитися  його переробні ліні. В області нині  зялися активно задіювати виробництво у цій галузі. Після візиту до Володимира голова  облдержадміністрації  поїде до Любомля, де  відкриватимуть  нові  переробні  потужності.

 

     Довгою і  бурхливою  стала  минула сесія міської ради . На  вашу  думку, чи не пов’язано це з наближення виборів? Очевидно, доля  правди у  цьому є.  Незабаром обиратимемо Президента України, а там і вибори до місцевих рад. Але треба не галасувати, а показувати конкретну роботу, переконувати людей добрими справами. Мені шкода, що в Україні не так, як в Європі: обрав народ лідера – значить треба поважати і ставитися відповідно, а не голослівно звинувачувати.  А  у нас демократична, але не демократично-правова держава, сказати можна будь яку неправду і  все безкарно.

Антоніна  МИХАЛЬЧУК.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

10 + 4 =