Новини

БРИФІНГ МІСЬКОГО ГОЛОВИ: Перше півріччя другому додаткових 11 мільйонів гривень передало

Архів
23 переглядів

Минулого вівторка  міський голова Петро Саганюк звично зустрівся  із журналістами місцевих засобів масової інформації та  відповів на їхні запитання.

  Завершилося півріччя. Які  його підсумки у міському господарстві?  За  червень  план власних надходжень до міського бюджету  перевиконаний на 1,8 мільйона гривень, а  загалом з початку року до нього  надійшло  на понад 11 мільйонів гривень більше, ніж  передбачалося. А додаткові кошти – це і додаткові можливості щось зробити. Хоча це далеко не достатня сума, щоб задовольнити всі потреби та запити. Вчора завершили асфальтування вулиці Рокицького,  ведуться  такі роботи на Українській,  у  військовому  містечку, облаштовується рекреаційна зона на Риловиці,  ремонтуються школи та дитсадки. У понеділок на прийом приходила делегація з  будинку на Ковельській, 136, ця так звана «малосімейка» для робітниць швейної фабрики побудована наприкінці 80-х рокв  минулого століття, а тепер там протікає дах. Ветерани цього колись провідного підприємства міста просять допомогти його полагодити, адже у будинку проживають  переважно  люди старшого віку і їм самим це не  під силу.

Перед вами не столі лежить  аркуш паперу, озаглавлений  як  «додаткові  фінансові  ресурси та їх розподіл». Про що він  «говорить»?  Якраз  про  ті додаткові кошти, які  плануємо  розподілити на наступній сесії. З  тих  11 мільйонів гривень передбачається до двох мільйонів  на  освіту,  1,3  – на охорону здоров’я,  1,16 – на  культуру,  480 тисяч планується на соціальний захист – треба 180 тисяч з них додати на пільгові перевезення, бо перевізники  ремствують, плануємо  ремонт підвалу  в управлінні соцзахисту населення, щоб поліпшити  надання  послуг, приміщення у стаціонарному  відділенні терцентру, де можна  було б  взимку харчувати нужденних. У понад сім  мільйонів оцінені запити  управління  житлово-комунального господарства, лише на  укріплення  будинку на вулиці Івана Франка треба 1,2 мільйона гривень,  є гостра потреба у  РАЦСі  щось робити з  опаленням,  1,5 мільйона  треба  для придбання повідродувок на очисних спорудах, 520 тисяч  –  на купівлю трактора  для  «Полігону». Словом, запитів  багато, остаточне  рішення  щодо  їх реалізації залишається за  депутатами.

  Як  ведеться підготовка шкіл до нового навчального  року? Її ходом  я  задоволений, сподіваюся, що всі  освітні  установи  завершать літо добре і вчасно оновленими. Кошти для цього є, особливих проблем не виникає. За  програмою  «Нова  українська школа» для гімназії  виділено  500  тисяч гривень з обласного  боджету, ще 200 тисяч  ми додамо, отож якісь поліпшення  галузі  будуть.

Це  ви всерйоз заявляли на нараді, що готові  дати премію  у десяток тисяч  гривень тому, хто запропонує ефективний проект  наведення  порядку у сквері біля музею, зокрема виселення звідти ворон? Про благоустрій  цього скверу так  багато говоримо, а  ефективного виходу  з цієї ситуації знайти не можемо,  так  і залишаються тут паралельними  піснеспіви церковного  хору  і вороняче каркання. Люди перестрівають на  вулиці і просять  щось з цим зробити, адже і День міста наближається. Тому  цілком резонно було б і справді оголосити такий конкурс, дав таке доручення  своїм  заступникам, а тоді вже відповідно  можна  визначити його умови  і суму винагороди. Дерева, які небезпечні, у цьому сквері  вже повиймали, підсадили нові, але всіх  же  не зріжеш.

   Над мурами капуцинів, які  вважаються історичною окрасою цього скверу, вже тривалий час нависає  незавершена  цегляна  споруда? З цього приводу нещодавно мав розмову з  її власником паном Нечипором, якого  просив  прибрати  бадилля, яким  ця будівля поросла. Він також пообіцяв, що  у нього вже є проект цього будівництва, реалізація якого має прикрасити  цю частину міста. Обіцяв його невдовзі показати, а там  вже фахівці  визначатимуться.

Антоніна  МИХАЛЬЧУК.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up