На головну Інтерв'ю Брифінг міського голови: Перший візит голови ОДА і пізно...

Брифінг міського голови: Перший візит голови ОДА і пізно відчинені двері для ОТГ

53

У вівторок після оперативної наради  міський голова Петро Саганюк звично  зустрівся із  журналістами місцевих  ЗМІ і  відповів  на  їхні  запитання.

  Крім  урочистостей з  нагоди  зустрічі  зенітно-ракетного полку  голова  ОДА Олександр Савченко провів і ряд робочих  зустрічей. Яким  було його знайомство  з  містом, що  старалися показати  новому керівнику області?  Планувалося, що  більше часу проведе у місті, але половину дня  забрало знайомство  з районом.  Новий голова  облдержадміністрації справив враження грамотної, коректної людина, яка  пройшла добру  життєву школу і орієнтується у різних сферах.  Ця  перша  його поїздка до міста  фактично була ознайомчою. Сподіваємося, що   наступна  буде глибшою  за змістом, бо хотілося б показати багато  чого,  де  б нам не завадило сприяння обласної влади. Це і  військові частини, і будівництво 44-квартирного будинку,  і агроколедж  з його аварійним  гуртожитком, і  занедбану територію танкового  полку…

- реклама -

У місті останнім  часом  збільшилась кількість випадків варварського знищення  громадського  майна. Можливо, зарадити цьому могли б камери відеонагляду, про встановлення яких було так багато розмов?  Виділити  кошти для виконання таких робіт – це лише півсправи, потрібна проектно-кошторисна документація, погодження з різними  службами, що і робиться.  Днями встановлення таких камер мали розпочати. Але не впевнений, що це  стане панацеєю. На площі, де зруйнували знак «З любов’ю до Володимира», зона огляду чотирьох  камер, а зловмисників не піймали. Намітки є, поліція обіцяє, простежуються обриси чотирьох молодиків, але облич не розпізнати. Вранці  їхав  вулицею Шевченка, то від вокзалу до центру всі смітники перевернуті. А минулої ночі зняли решту металевої огорожі  біля джерела у парку. Мав зустріч  із заготівельниками металу, домовлялися  сигналізувати  про такі  випадки, але,мабуть, у нас є і підпільні такі пункти. Треба, вочевидь, проводити більше виховної роботи.

  На госпрозрахунковому ринку ведеться ремонт?..  Його виконують коштом самого ринку. Поки що облаштовують ліву частину цього приміщення. Там планують встановити кондиціонери, пандуси для доступності і людей з обмеженими можливостями. Дав завдання  управлінню архітектури обговорити з керівництвом ринку і облаштування  фасаду, адже  ця будівля є пам’яткою  архітектури місцевого значення.

Невдовзі набирає чинності закон «Про житлово-комунальні послуги», який  вимагатиме визначитися, хто управлятиме багатоквартирним будинком. Цей документ фактично має ліквідувати ЖЕКи? Була б моя воля, я б давно  розформував такі організації і на  їх місці створив сервісні центри.  Адже у місті  майже все житло приватизовано, його  господарями є самі мешканці, а вони  все за  звичкою нарікають на   погану роботу  ЖЕКу. Працюємо  над  вивченням перспектив управління  багатоквартирними будинками. Хоч  у нас часто приймають закони,а визначити механізм їх дії забувають. От-от має запрацювати законодавча вимога про монетизацію транспортних пільг, а  яким чином – досі невідомо.

Новий механізм призначення субсидій призведе до значного їх зменшення. Чи не обернеться  це збільшенням боргів  за  комунальні  послуги у місті?  Певні труднощі можуть виникнути. Але субсидії зменшаться для  далеко не бідних людей. Подивіться, скільки у нас   місті їздить  авто, які щодня треба заправляти, що влітає у добру копійчину, якими телефонами користується молодь? А платити за комунальні послуги забувають.  Ми і тепер маємо  до мільйона гривень боргів за  обслуговування будинків  ЖЕКу,  до  шести мільйонів – за надані послуги  «Теплокомуненерго».

   Недавніми законодавчими змінами спрощено порядок об’єднання міст обласного значення з ОТГ. На мою думку, прийняття цього закону запізнилося на кілька років. Місто не проти приєднання до нього навколишніх сіл. Він цього не тільки воно б виграло. Новостворені громади мають бути  самодостатніми. Це на початках їм держава допомагає коштами, а згодом доведеться роозраховувати самим на себе. У місті все-таки сильніший бюджет, села, які приєдналися б, могли розраховувати на асфальтування хоч однієї вулиці у рік. Он нещодавно змушені  були кілька мільйонів гривень віддати у державний бюджет, бо, як і Луцьк, маємо перевиконання, а могли б їх спрямувати у ОТГ. Цієї  весни вже  заасфальтували дві вулиці, почали такі роботи на третій, проектно-кошторисна документація виготовлена на 13 вулиць, але, сподіваюся, що вдасться зробити більше.

Антоніна МИХАЛЬЧУК

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

14 + вісімнадцять =