Новини

Брифінг міського голови: повернення бригади і новосілля Центру зайнятості

Архів
5 переглядів

Повернувшись з  відпустки, у  вівторок після оперативної наради  міський голова Петро Саганюк звично  зустрівся із  журналістами місцевих засобів масової  інформації  та  відповів  на  їхні  запитання.

  Схоже  цього року  таки дочекається новосілля  міськрайонний центр зайнятості. І відповідно очікується приїзд на таку урочистість поважних гостей. Так,  перерізати стрічку у цій  соціальній установі має  приїхати  хтось  із урядовців.  За попередньою інформацією,  це може  бути міністр соціальної політики України Андрій Рева, або віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко.  Ще не  визначено і конкретної  дати такого візиту. Але хто  б не  був, головне, що врешті  цей  довгобуд доведемо до ладу і  там  поселиться  установа, де зручно буде і її працівникам, і відвідувачам.

Але у такому випадку вивільниться приміщення через дорогу від ЦНАПу, куди з відкриттям останнього переселили центр зайнятості.  Так,  і  треба  знайти йому  ефективне  застосування. Попервах думали  переселити  туди фінансове управління міськвиконкому,  територіальна віддаленість якого створює  певні незручності. Однак, либонь, доцільнішим  буде  віддати його  для  паспортного столу,  близьке розташування  якого поряд з ЦНАПом було б зручним  для  відвідувачів обох цих установ. Втім, це  лише попередні   варіанти, треба  детальніше  вивчити  це питання, подивитися, скільки  кому  кабінетів потрібно…

   Ви висловили претензії до керівників  водоканалу, але якщо вода дешевшає, то, мабуть, робота цього підприємства не така вже й погана?  Претензії ці  зовсім іншого плану і стосуються вони  незадовільного освоєння двох мільйонів гривень, що  залишились після  реалізації проекту «Чиста вода на Побужжі» через  валютні коливання.   За  них  запланували  придбати для цього підприємства  обладнання, але  рік  йде до  завершення, а  цього досі не зроблено.  Якщо  ці  кошти   не  будуть освоєні, то, як  уже не  раз  попереджав, прийму рішучі кадрові рішення.

  Багато міст мають проблеми з  виділенням  державної субвенції, зокрема для  виплати зарплат медикам.  Чи не доведеться місту за свої кошти дофінансувати такі потреби?  Як відомо, освіту та медицину у нас фінансує держава, але якщо освітня субвенція виділяється у достатніх сумах, то медичної не вистачає.  Нещодавно отримали листа від Міністерства охорони здоров’я України, у якому йдеться, що «місцеві бюджети також можуть фінансувати заклади охорони здоров’я”. Але ж держава повинна виконати свої зобов’язання… Хоч, якщо ситуація  стане критичною, будемо вимушені  покрити такі видатки.

   Активно нині  ведеться голосування за проекти громадського бюджету міста. За який б ви особисто готові  проголосувати?  Добре, що  наше місто   першим в області   розгорнуло   такий  конкурс  громадських  ініціатив, який  дозволяє  робити вибір самій громаді.  Серед поданих проектів є  багато цікавих. Однак  мені більше  душа лежтть до  тих, що спрямовані на  поліпшення, розв’язання проблем у комунальному  господарстві, у сфері енергозбереження.    У нас  там, повірте, є  до  чого докласти старань, проявляти ініціатив.

   Але вже вимальовується  і  звичайний бюджет  наступного року.  Які у  нього  головні акценти, завдання?  Треба,  продовжувати ремонт  дахів,  здійснювати матеріальну  підтримку ТМО, продовжувати  дбати про енергозбереження, утеплити дитсадки  № 7 і № 8. Бо  вже помітний  результат  від останніх  з таких робіт –  утеплили  ДНЗ № 8 і тепер  там постійно  утримується належна температура у приміщеннях. Забезпечувати асфальтування вулиць маємо  відповідно до черговості. До речі, цього року нам область не додала на  такі роботи до трьох мільйонів гривень, обіцяних на умовах співфінансування. У  планах і капітальний ремонт Зимнівської,  об’їзної дороги  через Шистів  та ряд інших робіт…

   Зустрічатимемо 14  ОМБр зі Сходу? Ми все робимо  для того, аби, повернувшись  врешті додому,  наші вояки, не  відчували тут  незручностей.  На підході додому два її  підрозділи, але урочисту зустріч проведемо, коли вже повернуться усі.  Вирішили  з керівництвом  області, що   так  буде  доцільніше  і навіть не так  втомливо найперше для самих  бійців, яким  не терпиться повернутися до  своїх  рідних домівок.

 

Антоніна  МИХАЛЬЧУК.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up