Новини

Брифінг міського голови: Повернення субсидійних боргів і випробування морозами

Архів
9 переглядів

У вівторок після оперативної наради міський голова Петро Саганюк звично зустрівся із журналістами місцевих засобів масової інформації та відповів на їхні запитання.

   Добра новина – держава врешті погасила борги за надані пільги і субсидії, це, очевидно, полегшило життя комунальних підприємств? Так, у понеділок місто отримало десять мільйонів цих коштів, що дозволило підприємству тепломереж і водоканалу розрахуватись зі своїми боргами перед постачальниками, зокрема і за спожиту електроенергію, через які вже виникала загроза відключень, що в холодну пору року недопустимо.

   Холоди, з якими під свою завісу прийшла до нас зима, теж стають своєрідним випробуванням для міського господарства? Щодня не покидають побоювання за це, бо відомо, що мережі у нас переважно  не нові, «сюрпризів» від них можна чекати. Он як у Харкові: латають в одному місці, а вони вистрілюють в іншому, люди мерзнуть.  Ми тримаємо під контролем ті ділянки, де мережі старіші, і по можливості  після завершення опалювального періоду намагаємося їх замінити. Є така потреба на території ТМО, де зелена трава узимку у напрямку пологового відділення і моргу показує,  що труби землю гріють. У ці морози  місто відчутно більше споживає природного газу – до 80 тисяч кубічних метрів за добу.

   Нещодавно  відбулася зустріч міського керівництва з народним депутатом Ігорем Гузьом. Про  що говорили?  Найперше про проблеми, у розв’язанні яких просили сприяння. Це і облаштування третьої черги міського сміттєзвалища, на що 1 березня плануємо виділити мільйон гривень, а загалом  його проектна вартість до 12 мільйонів гривень, то хоч би частково держава підсобила. Дякуючи народному і обласним депутатам, виділено 300 тисяч гривень на «окультурення» річки Риловиці.  Є  потреба задля енергозбереження утеплити ДНЗ № 8, а це до чотирьох мільйонів гривень.  Хочемо спортивний майданчик зі штучним полем для школи № 1, потрібен добротний дитячий майданчик і у селищі  цегельного заводу.  Мій перший заступник  згодом поїде до Києва, щоб за сприяння нардепа «поутрясати» ці  питання.

Либонь, ви дивилися  відеоролик у соцмережах, в якому місцеві активісти, за зразком відомої телепрограми, взялися  провести  розслідування  довкола теми  міських вбиралень?  Вважаю, що до цієї теми треба  було підійти  реалістичніше.  Коли продавалася така  будівля біля кінотеатру, долар був  десь у межах п’яти гривень. Отож  виторгували на аукціоні не таку вже й малу суму – тодішні сорок тисяч доларів,  тепер  понад мільйон  гривень.  А скажіть,  чи, приміром, у Луцьку є  громадська вбиральня у самісінькому  центрі міста?  До  того  ж  у такому стані, як  вона  була у нас.  Навіть  якщо  її  було  привести до ладу, то  треба брати на бюджет, відповідний штат утримувати. Цього  чомусь активісти не прораховують.  Перші покупці цього об’єкту були  з Києва, рішення про продаж з аукціону приймала сесія, а не особисто міський голова.

   Вже  два місяці, як набрав чинності  закон  про обов’язкове  сортування сміття. Як  бачите  його  реалізацію у нашому місті? Треба  хоча б почати  і повернути спеціальні ящики у  місця збору  побутових відходів,  принаймні для пластику. Згодом  треба було б придбати спеціальний прес, щоб його тюкувати і відправляти на переробку. Але  все  це справа не одного  дня. Закон  на папері прийняли, а  про  підгрунтя для нього не подбали.

   До Луцька приїжджала  Марина Порошенко з  пропозиціями  розвитку  інклюзивного  виховання.  На  зустріч з нею їздив мій перший заступник. Але меморандум, який тоді  підписали,  для нашого міста вже не вельми актуальний, бо  відповідний  реабілітаційний центр ми вже створили,  на початку березня  планується його офіційне відкриття.  До нас навіть з Луцька телефонують, щоб перейняти цей досвід.

Антоніна МИХАЛЬЧУК.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up