Новини

Брифінг міського голови: Президент нового голову ОДА представляв

Архів
17 переглядів

У вівторок після оперативної наради  міський голова Петро Саганюк звично  зустрівся із  журналістами місцевих засобів масової  інформації  та  відповів  на  їхні  запитання.

Основною новиною минулого тижня стало  представлення нового голови ОДА, де і  міські голови були. Які враження привезли?  Так,   представляти  Олександра Савченка  приїжджав  Президент України Петро Порошенко, відбувалося це і за активу області. Новий обласний очільник –  людина досвідчена, яка пройшла  різні щаблі влади, працював заступником міністра внутрішніх справ України -начальником міліції громадської безпеки МВС. Думаю, він знав, куди йде, розуміє потенціал області. Сподіваюся, що  врешті  буде  співпраця і  розуміння  і з самоврядною владою краю. Бо політикам  після перемоги на виборах  варто забувати про свої політичні амбіції,  їх вічна партійна боротьба  не  на  користь  і людям, і справі обертається.

А які  побажання при цьому висловив  Президент? Давав якісь завдання? Переважно наголошував на економічному зростанні, зазначив, що все повинно працювати на бюджет області. Глава держави  окремо наголосив, що знає нового губернатора років 18.  “Це професійна, рішуча, патріотична, грамотна, обдарована людина”, – сказав Президент. За його словами, має захистити бізнес і забезпечити порядок в області.

    Чим зумовлено  проведення  у місті антитерористичних  навчань, які  мають відбутися у середу?  Це планові заходи, бо давно у місті таких не було. А  ми ж на  прикордонні.  У їх механізм проведення  нас не втаємничують. Але ліпше виробити уміння поводитись в таких ситуаціях, ніж потрапляти у них.

   Біля кінотеатру так неоковирно  позрізали  каштани, що  викликало обурення  у  багатьох громадян міста.   Ця ділянка знаходиться у приватній  власності, як  відомо,  вона  вже  давненько  продана з аукціону. Її власник  тривалий час тут не  виконував ніяких робіт, а  тепер, очевидно,  у нього  дійшли руки  до цього і  йому не  треба  питати на них дозволу. Знаю, що  там планується  торговельний  об’єкт,  мені здається,  він має  прикрасити центральну частину міста.  А  за  те, це зрізання зроблено  так неоковирно, не прибрано вчасно,  власник ділянки отримав він нас зауваження і пообіцяв виправити ситуацію.

  Старе приміщення, де донедавна розміщалось фінансове управління, буде продане з аукціону? Чи не має воно історичної цінності?  Ця будівля стара – з 1929 року, але це не пам’ятка.  Щоб  привести  її  до  ладу,  потрібні  чималі  кошти,  цей ремонт  може потягти  до  трьох мільйонів гривень.  За такі гроші ми її не продамо. Звичайно, будемо ставити умову, щоб новий власник зберіг зовнішній вигляд будівлі.

    На  вашому робочому стоїть  макет  якоїсь планованої реконструкції?  Це  місцевий художник Сергій Нечипорук  зробив  ескіз  використання території у валах городища,  де  пропонує встановлення муляжів  старих церков,  відкритої сцени  про  центральному вході, навісного  містка  зі сторони Успенського собору.  Є  багато  інших  досить цікавих пропозицій  й інших авторів, усе  це треба  винести на громадське обговорення. Але  маємо розуміти, що все відразу не  зробиш.  Почнемо  з реконструкції музею, на  що вже виділено кошти.

Знову  звертаєте  увагу  на  добудову 44-квартирного будинку для військових,  але це навіть не компетенція міськради?   Бо виявилось, що нам цей довгобуд болить більше, ніж будь-кому. Вважаю, що  будинок  можна було здати в експлуатацію ще  минулого року.  З міського бюджету тоді ми виділили  500 тисяч гривень  на  КНС. Але  виникла  певна юридична  колізія із власністю на земельну ділянку. Там замовник і підрядник в одному підпорядкуванні, а між собою владнати не можуть питання власності землі, а відповідно не можна  отримати  технічних умов на підключення  КНС. Фактично створили проблему на  голому місці, яка  знову  затягує строки  завершення цього будівництва. Нардеп Ігор Гузь звертав на це увагу Прем’єр-міністра,  але і це не допомогло. Попробую ще звернутися з  цим питання до нового голови  ОДА.

Антоніна МИХАЛЬЧУК.

 

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up