На головну Інтерв'ю БРИФІНГ МІСЬКОГО ГОЛОВИ: Про інвестиції, енергоперебої та очікування новосілля

БРИФІНГ МІСЬКОГО ГОЛОВИ: Про інвестиції, енергоперебої та очікування новосілля

104

Після кількатижневої перерви, викликаної збігом з вівторками новорічно-різдвяних свят, міський  голова Петро Саганюк позавчора зустрівся із журналістами місцевих ЗМІ та відповів на їхні запитання.

У святкові дні жителі вулиць Академіка Глушкова та Поліської Січі нарікали на перебої то з постачанням води, то електроенергії. Ця проблема має дещо давніше коріння. Як відомо, житлові будинки у цім мікрорайоні, які недарма називали військовими містечками, бо вони становили частину цілісного комплексу, що включав і казарми, і інші будівлі військовиків, і свою «комуналку», свого часу передали на баланс місту. А мережі так і залишилися у віданні військових. Ці комунікації, як, до речі, і багато де у місті, застарілі і мають обмежені можливості. Тому й зі збільшенням навантаження, а святковим дням воно якраз притаманне, не витримують такої напруги. До того ж військові, не погоджуючи технічних умов з міською владою, розпочали будівництво п’яти нових об’єктів, а це теж вимагає додаткового енергопостачання. Тому, щоб запобігти таким перебоям надалі, плануємо житлові будинки від’єднати від військових мереж, а трансформатор, що наприкінці Ковельської, за погодженням з власником, замінити на потужніший. Подібна ситуація із водозабезпеченням. У свята на «військовій» території трапилися пориви водогону, який теж досить зношений. Варто від північного водозабору вздовж Ковельської завести водопровід на вулиці Академіка Глушкова і Поліської Січі, щоб і його від’єднати від військових мереж. Зношені такі комунікації і на багатьох інших вулицях, де їх теж треба у міру можливостей міняти.

- реклама -

А що із 44-квартирним житловим будинком для військових, довкола якого так багато розмов? Він зданий у експлуатацію наприкінці минулого року і переданий військовому відомству. Правда, квартири тут, відповідно до нових правил, мають бути штатно-посадовими, тобто надаватимуться вони на період служби в армії. Тож тепер самі військові вирішують, кого у них заселити.

Обіцяли, що на початку року розпочне роботу теж давно обіцяне відділення гемодіалізу у райлікарні? Воно вже практично готове, наступного тижня плануємо відкриття. До речі, там фахівцями з Києва встановлено нове обладнання, бо демонтоване і привезене з Німеччини виявилося не дуже підходящим для проведення таких життєпідтримуючих процедур. Хоча, на мою думку, не зовсім доцільно створювати такі відділення у кожному райцентрі, адже їх обслуговування дороговартісне, за такі величезні кошти, либонь, простіше було б утримувати спецавтомобіль і доставляти таких хворих до обласного центру. Хоч на медицині не збираємося економити, на цей рік для галузі з бюджету вже виділено 8,8 мільйона гривень.

Міську владу звинувачують у недостатнім залученні інвестицій. А скажіть, де, не тільки на Волині, а й у межах України, вони масово надходять? Ми ж у останні роки реалізували потужний міжнародний проект «Чиста вода на Побужжі», збудували полігон твердих побутових відходів. Яке ще місто на Волині може таким похвалитися? Нововолинськ свого часу виграв від оголошення там вільної економічної зони, але тепер теж туди інвестори у чергу не шикуються.

Наступним міським стратегічним об’єктом називаєте реконструкцію очисних споруд. Дійсно, таке завдання стає на часі, адже вони введені у експлуатацію наприкінці 70-х років минулого століття. Стараємося підтримувати їх у належному стані, адже такий проект дуже дорогий, лише коштом міського бюджету його не реалізувати. За попередніми підрахунками на це треба до 200 мільйонів гривень, лише проектно-кошторисна документація коштує 1,2 мільйона. Але думати про цей проект вже треба, дивись, хтось його і реалізує.
Антоніна МИХАЛЬЧУК.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

16 + 19 =