Новини
Сьогодні
23.04.2024
22.04.2024

Брифінг міського голови: про лазню і дороги

Архів
8 переглядів

У вівторок міський  голова  Петро Саганюк   традиційно зустрівся з  журналістами місцевих   засобів масової інформації  і відповів на  їхні запитання.

   У місті  нещодавно працював  народний депутат України від нашого виборчого округу Ігор Гузь,  під  час  цього  візиту  знову «ожила» тема реконструкції  валів нашого унікального древнього городища.  Яка  ваша позиція  з приводу цього?  Нардеп  цього дня оглянув  об’єкти, де освоюються державні  кошти – побував у  школі № 5, де  за його сприяння ремонтується басейн, у військовому містечку. Тема ж валів  його особливо зацікавила, адже  це справді унікальна  пам’ятка.  Звичайно, добре  було  б стилізувати відповідно до давніх епох  і зробити  туристичною окрасою міста. Хоч на  це  потрібні величезні кошти, але  спочатку треба  принаймні визначитися, що  ми хочемо там бачити, виготовити проектні ескізи. Тоді напрацьовані ідеї винесемо на обговорення громадськості.  Вирішили  з  нардепом спільно працювати над цим.

    Побували  у місті і керівники обласної  служби автомобільних доріг.  Про  що  з ними  велась розмова? Так, приїздив заступник голови  облавтодору   для  обговорення  перспектив дорожніх робіт  державним коштом  у нашому місті наступного року.  За попередніми намірами,   у 2018 ремонтуватимуться вулиці Зимнівська, Степана Бандери,  обіцяють   забезпечити поліпшення  дорожнього  полотна на шистівському та устилузькому напрямках об’їзних доріг. Нагадали і про  гостру потребу продовження  виведення об’їзної дороги  за  місто у районі вулиці Зимнівської. Дорога Устилуг-Володимир-Волинський буде відремонтована за європейські кошти.

   Холодно  надворі,  холодно і в приміщеннях.  Коли  можна  чекати  включення централізованого теплопостачання  у місті?   Вже наказав підготувати розпорядження про  початок опалювального сезону у місті,  але  воно вступить у дію, як  вимагають  типові правили –  якщо протягом трьох днів середньодобова  температура повітря не підніматиметься вище восьми градусів.  Але  там, де  це  буде можливо, зробимо винятки, насамперед для лікарні, дитсадків, шкіл – як буде  холодно,  опалення включимо раніше.  Теплове господарство місто  повністю готове  до  початку  сезону.  Мій перший заступник  і директор «Теплокомуненерго» поїхали  до Києва,  аби реструктуризувати борг  у близько 10 мільйонів гривень, не повернутих з державного бюджету. за  надані жителям міста субсидії. З лімітами  на  газ цього року проблем немає.

   Розпочався останній квартал року. А з якими   результатами завершився попередній? Міський бюджет   за  власних надходженнями виконаний  на  103 відсотки, додатково до  запланованого до нього надійшло за цей місяць понад  3,3 мільйона  гривень. Але  їх  ми  не можемо поки що розділити на якісь видатки,бо для цього ця сума  за бюджетними правилами  має  бути не меншою п’яти мільйонів.  Вона  у нас  такою, а той й більшою була б, якби  держава врешті повернула  місцевому  бюджету, як задекларовано,  податок на акциз. Вже є постанова  Кабінету міністрів  про розподіл цього податку, а  з поверненням  коштів чомусь зволікають.

   Читач, який  телефонував до редакції нашої  газети, просив вас запитати, коли у місті  працюватиме  лазня? У 1998 році, коли  я прийшов на  цю посаду, то  найперше,  що  зробив, відновив її роботу. Зараз лазня, яка колись була комунальною, у приватних руках. І брати такий об’єкт на утримання міста складно. Розумію, що ціни, які виставляє за послуги власник,  не  дуже прийнятні для споживача. Але планів відкривати міську лазню немає.  Це питання залишається  відкритим.

   Ви були на фестивалі «Українське коровай-сузір’я»?  Так, свято видалося  гарне, було багато представників районів і сіл. Цей фестиваль  чимось  подібний на нашу «Смаковицю». Можливо, можна  було б  у майбутньому їх  об’єднати?..

Антоніна  МИХАЛЬЧУК.  

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up