На головну Інтерв'ю Брифінг міського голови: Про наближення свят і завершення справ

Брифінг міського голови: Про наближення свят і завершення справ

63

Після  кількатижневої перерви   у зустрічах місцевих медійників з міським головою,  викликаної перебуванням  того на  бюлетені,  Петро Саганюк  у вівторок  знову запросив  із запитаннями до свого кабінету журналістів  місцевих засобів масової інформації.

  Найперше  годилося б запитати: як ваше здоров’я?  Як  жартома кажуть: не дочекаються…   Все гаразд,  трішки підлікувався.

- реклама -

  Відповідно до прийнятого на сесії міськради рішення у міськвиконкомі  мав  бути створений відділ охорони здоров’я.   Так, цього вимагає реформування медичної галузі. На сесії  затверджено положення про цей відділ,  яким визначено його функціональні завдання. Тепер треба підібрати кандидатури на  нові посади. Але  це виявилося доволі непростою справою і щодо  кандидатури  начальника, і  щодо бухгалтера.  Бо  зарплата   передбачена невисока, а коло повноважень та відповідальності цих посадовців чимале.

   Серед чи не найбільших об’єктів, де до  кінця року не будуть освоєні  бюджетні кошти, залишається історичний музей.  У чім тут причина?  Великої біди  у цім немає,  це не державні, а кошти міського бюджету, отож вони не пропадуть, а перейдуть на наступний рік. А з початком ремонту  спочатку справа затяглась насамперед через специфічність  цієї будівлі, яка є  історичною  пам’яткою,  отож виконувати там будівельні роботи має право підрядна  організація, яка має спеціальні дозволи. У  нашому місті такої не знайшлося. Тому довго тривало оформлення документації, проводився тендер та підбирали організацію, що виконує ремонт. Загалом  залишаються ще неосвоєними понад  три  мільйони  гривень бюджетних коштів. Десь дороблять розпочате, десь є економія, яку перерозподілять,  а в основному затримка за оформленням документів. З цих трьох мільйонів один музей “тягне”  заледве не третину суми.

   Наближаються свята, неодмінним атрибутом яких є подарунки  для дітвори.  Чи передбачено  їх придбання  за  кошти міського бюджету? Було б навіть гріховно залишити  дітей міста  без подарунків. На такі цілі цього року  передбачено  250 тисяч гривень, з яких у межах  140 тисяч – для школярів, решта – для вихованців дитсадків. Коли  їх вручати – на Новий рік чи на свято Миколая –  це вже хай вирішуються  безпосередньо у цих освітніх установах.

   Який об’єкт вважаєте головним і найбільш успішним для  міста у цьому році?  Важко  виокремити  щось одне, бо  протягом  року у місті здійснено багато добрих і корисних справ – утеплено дитсадки, заасфальтовано вулиці, двори, замінено дахи…  Усе це  аж ніяк не назвеш другорядним.  Але  особливо радує, що в цьому році завдяки сприянню нардепа Ігоря Гузя та підтримці голови ОДА Олександра Савченка  розпочали дуже важливийй для міста об’єкт – будівництво третьої карти міського сміттєзвалища. Спасибі і депутатам міської ради, що вдалось багато зробити для установ освіти та в галузі медицини.

   Можливо, час подумати про будівництво сортувальної лінії для сміття?  Справді, є в цьому гостра потреба. І закон відповідний зобов’язує, і  турбота про  чистоту довкілля. Знаю, що львів’яни обговорюють перспективу будівництва сміттєпереробного заводу.  У   Луцьку планують невдовзі встановити  сміттєсортувальну лінію.  Треба подивитись, врахувати досвід інших міст, але якщо вже робити, то так, щоб це працювало, а не для політичного піару.  До бюджету розвитку надійшло ще  три мільйони гривень, можливо, варто за них купити ще один потужний сміттєвоз, автовишку для КП «Полігон». Але нехай своє слово ще скажуть депутати міської ради.

Коли  ялинка у місті запалить свої вогні?  Привезуть  її  14 грудні, а  у день святого Миколая планується  її урочисте відкриття. Постараємося, щоб воно була гарною і додавала доброго новорічного  настрою  володимир-волинцям та їхнім гостям.

Антоніна МИХАЛЬЧУК.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

10 − чотири =