На головну Інтерв'ю БРИФІНГ МІСЬКОГО ГОЛОВИ: Про надмір сміття, перспективи РБК і житло для поліцейських

БРИФІНГ МІСЬКОГО ГОЛОВИ: Про надмір сміття, перспективи РБК і житло для поліцейських

57

   Минулого вівторка  міський голова Петро Саганюк звично зустрівся  із журналістами місцевих засобів масової інформації та  відповів на їхні запитання.

   На оперативній нараді нарікали на те, що місто продукує забагато сміття? Дійсно є така проблема. За час відпустки побував в Нововолинську і Ковелі і маю таке враження, що органічних відходів там вивозять значно менше, ніж у нас. Треба, як у тій же Польщі, побутове сміття вивозити окремо, органічне – гілля, листя, зілля – окремо за додаткову плату. А біля смітників щодня купи цього всього. Якщо ми будемо стільки його викидати на полігон, то він заповниться не за 10 років, як розраховуємо, а вдвічі швидше. Треба вивчити досвід інших міст і до цього рухатися.

- реклама -

   Що можемо встигнути, поки стоїть суха, тепла й сонячна погода? Днями маємо заасфальтувати провулок Вербний. Усього в цьому році поклали асфальт на18 вулицях, якщо збережемо цей темп і в наступному, то за кілька років приведемо місто до належного стану. Триває внутрішній ремонт у художній школі, ведуться роботи по культурно-мистецькому центру, проведений тендер і розпочато ремонт по історичному музею. Йдуть до завершення ремонти у ДНЗ №8 і №2. Треба починати роботи по амбулаторії у селищі цукрового заводу, але там є бюрократичні перепони, через які мусимо трохи зволікати.

   ОТГ, схоже, не надто переймаються долею районного будинку культури. Чи є перспективи, що ця будівля перейде на баланс міста? Із головами громад у нас співпраця ніби налагоджена, але немає повноцінного керівництва району. Треба би з очільниками ОТГ зібратися і господарським оком глянути, що робити з будинком культури та районною бібліотекою. Де вони на балансі, хто їх утримує, хто платитиме за опалення? Щоб відремонтувати РБК, треба приблизно 15 мільйонів гривень. Якщо його взяти на баланс, це буде відчутна ноша для міського бюджету. Те ж саме з бібліотекою, приміщення якої – пам’ятка місцевого значення. У нас є міські книгозбірні, дитяча й доросла. Можна книжковий фонд передати, ми не проти обслуговувати громади. Але потрібне якесь господарське рішення.

   Триває голосування за проекти Громадського бюджету, але ще не всі переможці минулорічного реалізовані? Ініціатива ця хороша, але хотілось би, щоб ті, хто подає свої ідеї, робили це з більш-менш готовим проектом чи хоча б вивчивши ситуацію. А то сьогодні маємо 400 тисяч на проект облаштування пляжу і робіт по річці Луга, усе це треба зробити, але як прийняли проект і взялися до реалізації, вивили, що це гідрологічний заказник, треба погодження в Києві. Кошти не пропадуть, перейдуть на наступний рік. Але до будь-якої ініціативи слід братися грамотно. Крім громадських проектів, вкрай треба навести лад у скверику біля ресторану «Дружба», де скульптура княжичам. Будемо просити Андрія Гнатюка, ще когось зі спеціалістів, щоб подивилися, запропонували своє бачення. Так і сквер біля історичного музею слід до пуття довести.

   Чи проблеми з фінансуванням «вторинки» через медичну субвенцію, яку недодає держава, не потягнуть за собою скорочення кадрів? Точно ні. Ми щороку в лікарню вкладаємо гроші, купили рентгенапарат, зараз облаштовуємо відділення гемодіалізу, ремонт робимо. І про людей повинні думати, аби зберегти колектив.

   Начальник поліції просив земельну ділянку для будівництва багатоквартирного будинку. Це для службових квартир для поліцейських? Мали таку розмову з Михайлом Бобком. Вони хочуть збудувати житло для працівників відділу поліції, серед яких є й учасники бойовий дій. Буде ділянка – шукатимуть підрядника, домовлятимуться. Аби бажання, то все вдасться.

Віталіна МАКАРИК.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

два − 1 =