У вівторок після оперативної наради міський голова Петро Саганюк звично зустрівся із журналістами місцевих засобів масової інформації та відповів на їхні запитання.
Уже є проект рішення виконкому про підняття тарифів на проїзд у громадському транспорті, причому з 1 лютого у маршрутках, що їздять у села, плата вже зросла. Коли це відбудеться у місті і наскільки значним очікується зростання? У зв’язку із підвищенням цін на паливно-мастильні матеріали тариф поки що зріс у «маршрутках», які здійснюють доїзд до населених пунктів району, а в місті це відбудеться після громадських слухань у березні. Такі ж заходи вживають і у Луцьку, Ковелі та Нововолинську. І нам від цього ніде дітись – доведеться підіймати, звісно, в межах розумного. Тариф на проїзд по місту, ймовірно, зросте до чотирьох гривень. Для дітей шкільного віку оплата складатиме не більше трьох гривень.
Минулого тижня архітектори та художники представили до обговорення проекти реконструкції площі та скверу біля музею. Яка ваша думка з цього приводу? Що із запропонованого можна було б втілити у життя? Тішить, що громадське обговорення пройшло активно. Будемо і надалі прислухатись до думки громади. Безперечно, за один рік ми все це не зробимо, втім, головне, що вже покладено початок. До чогось обов’язково домовимось, вибравши найкращий варіант. Швидше за все, це буде компіляція з кількох проектів, адже у кожному з них є гарні ідеї, які можна втілити у життя. Маю ще таку думку, яку вперше озвучую, стосовно перенесення міської ради у приміщення, де нині знаходиться офіс Сергія Ковальчука. Було б логічно, якби головна адмінбудівля міста «дивилась» вікнами на площу. А Сергію Михайловичу, в свою чергу, можемо запропонувати приміщення колишньої «червоної» школи.
Спеціалізована школа-інтернат «ЦОСПП», згідно з рішенням обласної сесії, фінансуватиметься через міський бюджет. Чи будуть йти кошти на цей навчальний заклад із міської казни чи все-таки це будуть обласні фінанси? Школа-інтернат відтепер передана в оперативне керування місту. Що це означає? По-перше ми повинні затвердити мережу навчальних закладів та внести зміни в статут школи, котрий погодить обласна адміністрація. Після цього субвенцію, яка виділена для навчального закладу, буде передано місту, котре фінансуватиме школу-інтернат через свій бюджет. Ця сума становить понад 18 мільйонів гривень і розрахована до 1 вересня 2018 року. У новому навчальному році, якщо кількість учнів із міста зменшиться до 30 відсотків, освітній заклад може знову повернутись на обласне фінансування.
Чи було вирішене на сесії обласної ради питання співфінансування доріг у Володимирі? Обласні депутати розглядали наші пропозиції щодо співфінансування ремонту доріг міста на таких вулицях: Івана Сірка, Кривоноса, Липинського, Лабораторна, Софії Ковалевської, Бориса Лепського, Івана Франка, Клима Савури, Залізняка, Крушельницької та частина Зимненської. Цього року там буде покладено асфальт за кошти міського та обласного бюджетів у співвідношенні 50/50. Дуже багато звернень надходить щодо ремонту доріг, тому частину з них фінансуватимемо з місцевого бюджету.
Іще на один тиждень продовжено карантин у школах міста. Чи відіб’ється це на навчальному процесі? Думаю, що ніяк не відіб’ється. Просто, враховуючи ситуацію із кількістю хворих, вимушені йти на такий крок. На ранок минулого понеділка у ЗОШ № 1 37 відсотків хворих, у другій одинадцятирічці та у НВК № 3 трохи більше 35-ти, а у ЗОШ № 5 та гімназії таких понад 20 відсотків. Сподіваюсь, що кількість хворих знизиться що і 19 лютого усі школярі повернуться за парти. Тим часом подумаємо, як надолужити навчальну програму.
Тетяна ІЗОТОВА.