Новини
03.12.2024
02.12.2024

Брифінг міського голови: про піврічні підсумки, вітрові станції і свято міста

Новини
195 переглядів

Минулого вівторка міський голова Ігор Пальонка зустрівся з представниками місцевих ЗМІ і відповів на їхні запитання.

Завершилося півріччя. Які його підсумки у громаді? Чи не найоголовніший це те, що виконано бюджет, чим можуть похвалитися далеко не всі громади. А є кошти, то є і відповідні можливості. Цього року від громади  спрямували близько 200 мільйонів гривень на підтримку військових формувань. Добре, що парламент законодавчо дав можливість органам місцевого самоврядування закуповувати обладнання для цього. Завершили ряд робіт, що затягнулися  ще з минулого року. Це ремонт дворів на Ковельській, 73 та Староострівецькій (колишній Карбишева), 2, 4, 6, доріжки до сектору Героїв на Федорівському кладовищі.  Не вдалося завершити реконструкцію приймального відділення ТМО, підрядники обіцяють до кінця липня, хоч значна частина відділення уже функціонує. Ведеться капітальний ремонт басейну, оновлено його чашу, здійснюється закупівля обладнання для очищення води, до осені будівельники  обіцяють завершити цю реконструкцію. Не закінчено  благоустрій двору на вулиці Луцькій, 101/1, 101/2, за який підрядники візьмуться наступного тижня,  були затримки з проплатою. Маємо також завершити сквер Героїв Майдану, однак багато хто вважає, що це не на часі. Ще будемо радитись. Облаштували зупинку навпроти гуртожитку на Луцькій, 2. Також демонтували кіоск на зупинці поблизу Ковельської, 100, майданчик закладено бруківкою, встановлять там лавку. Буде нова зупинка і поруч із ліцеєм № 3.

Над чим працювали у відрядженні на минулому тижні? У місті  побувала голова Державної казначейської служби України, з якою обговорили питання співпраці з органами місцевого самоврядування. Зустріч стала корисною, вдалося зрушити питання з проплатою деяких робіт, яка з відомих нині у країні причин затримувалася. Зокрема, профінансувати роботи з облаштування бруківки на кладовищі, просили сприяння і з оплатою робіт  у приймальному відділенні лікарні. У п’ятницю  в області відбулося виїзне засіданні комітету Верховної Ради за участі першого заступника голови парламенту Олександра Корнієнка та близько десяти народних депутатів, керівників різних регіонів України. Обговорили питання євроінтеграції, отримання грантової допомоги від громад ЄС. Йшлося і про  підготовку до зими.

А як ця підготовка ведеться у міській громаді? Вимкнення електроенергії свідчать про те, що восени може бути ще складніше. Тож маємо максимально сприяти розвитку альтернативної енергетики: це сонячні, вітрові станції, генеруючі, когенеруючі установки біля наших котелень. Потужностей від закуплених у громаді генераторів має вистачити, замінюються тепломережі, триває технічне обслуговування котелень, ремонтуємо водопроводи, в деякі частини міста ведемо воду. Думаю, будемо готові до зими і за будь-яких умов дамо мешканцям тепло в оселі, холодну воду тощо.

Яка ситуація з вітровими електростанціями, які мали будувати у громаді? Вона пожвавилася. За зверненням потенційних інвесторів, на сесію міськради буде винесено відповідний проєкт рішення. На господарському дворі у Ласкові три роки вже стоїть  тимчасова стометрова вежа, яка міряла силу і потоки вітру. Викуплено близько десяти ділянок в комунальну власність, на яких можна буде  розміщувати вітрові  станції.

Чи  визначилися з датою початку навчального року? Попередньо обговорюємо 19 серпня. Але остаточне рішення приймемо після наради з освітянами на цьому тижні.

Як з обєктами,  про ремонти і будівництво яких було стільки розмов –  укриття ліцею імені О. Цинкаловського, ремонт музею? В  останньому  здійснюється гідроізоляція фундаменту, опісля підрядники розпочнуть реставрацію фасаду, обіцяють завершити до листопада. На жаль, маємо проблеми з укриттям. Проєктанти вчергове не виконали договірних зобов’язань, управління з гуманітарних питань наполягає на зверненні до суду. Тож це питання затягується, виділені кошти знецінюються. Щодо реабілітаційного центру оголошено новий тендер, невдовзі відбудуться торги. Вірю, що цього року будівництво розпочнемо.

Місто готується до свята у умовах  війни. Яку стратегію обрали під час підготовки? Різні  були думки щодо його проведення.  Вважаю, що знайшли певний баланс: мінімум локацій, виставки, екскурсії, крафтовий ярмарок, велопробіг, виступи місцевих колективів. Запросили колег з міст-побратимів Бахмута та Коростеня. Не особливо гучно, так би мовити по-домашньому, вперше відзначимо день міста за новим церковним календарем. Більшість заходів матимуть благодійну складову.

Антоніна МИХАЛЬЧУК

Коментарі
Теги: брифінг міського голови
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up