У вівторок після оперативної наради міський голова Петро Саганюк звично зустрівся із журналістами місцевих засобів масової інформації та відповів на їхні запитання.
Наприкінці минулого тижня антикризовий енергетичний штаб попросив усю країну прикрути вентелі на газових трубах, відповідні розпорядження були прийняті і у нашому місті. Хоч і діяли вони недовго, але скільки вдалося зекономити? Раніше у таку холодну пору місто споживало 85 – 90 тисяч кубічних метрів газу за добу. За останні кроки кілька котелень, зокрема школи № 2, ТМО та деякі інші переведені на тверде паливо. Отож і витрати газу скоротилися у середньому до 65 тисяч кубометрів до попереднього показника. Завдяки заклику до суворої економії, з яким керівництво держави звернулося минулої п’ятниці, скоротили споживання цього енергоносія і використали його на 12 тисяч кубічних метрів менше звичного. Могли б зекономити і більше, але ці антикризові заходи випали на дні, коли треба було подавати гарячу воду.
У четвер на сесій міської ради, вносячи зміни до бюджету, ділили так звані вільні залишки. Кому найбільше дісталося? Якщо за їх розпорядниками, то управлінню житлово-комунального господарства і будівництва міськвиконкому, бо 6,5 мільйона гривень виділили на міські дороги, ще таку суму обіцяє на ці роботи область, отож зможемо здійснити ремонт і асфальтувння міських шляхів на 13 мільйонів гривень. Понад три мільйони гривень таким рішенням ради передбачено для ТМО, 1,3 мільйона – на третю чергу міського сміттєзвалища, за попередньою домовленістю з нашим нардепом беремо на себе фінансування десяти відсотків таких робіт зі сподіванням на державне дофінансування. Мільйон чотириста тисяч планується спрямували на ремонт історичного музей, бо минулого року кошти на це так і не були освоєні. 400 тисяч передбачили на ліквідацію тріщини, що утворилась у стіні культурно-мистецького центру…
Були побоювання, що нинішній рік фінансово може бути менш успішним від свого попередника. Які прогнози щодо цього дозволяє зробити виконання бюджету за два місяці? За підрахунками фінансового управління, міський бюджет з початку року виконаний на 111 відсотків, до нього додатково до запланованого надійшло два мільйони гривень. До того ж ще не отримали ні гривні акцизного збору, якого мали б мати по 800 тисяч гривень щомісяця. Отож, на початок березня можна було б розраховувати на чотири мільйони гривень додаткових коштів. Хоч військові, податок на доходи від фізичних осіб яких залишається у місті, отримують меншу зарплатню, ніж тоді, коли вони перебували у зоні АТО, відчутного зменшення бюджетних надходжень не повинно бути. Он на цій сесії 17 мільйонів дали розпорядникам коштів – хай думають, як їх освоїти. У квітні, сподіваюся, до такого розподілу буде до шести мільйонів гривень. Але і витрат очікується чимало. Треба новий сміттєвоз, депутати пропонують і нову автовишку купити для КП «Полігон»…
Готуючись до 1030-річчя міста, планували затвердити і відповідні заходи? Так, ми дали таке завдання відділам, управлінням міськвиконкому і вже отримали дві сотні пропозицій. Тепер їх треба «стиснути», опрацювати і окреслити конкретний план дій. Адже відзначення круглої дати у багатовіковій історії нашого міста – це не тільки концертна програма і розваги, а це і ще один етап у його розвитку міста, стимул до поліпшення його стану. Тому маємо щось помітне залишити. Зрозуміло, що центральну площу реконструювати не зможемо, але якийсь початок цього варто зробити. Бо як є початок, то колись мусить бути у кінець. Можливо, сквер біля музею вдасться оновити. Втім, мені б хотілося почути з цього приводу і думку громади. Конструктивну, виважену, а не критиканство, до якого нині так полюбляють вдаватися, оцінюючи дії влади.
Антоніна МИХАЛЬЧУК.