На головну Інтерв'ю БРИФІНГ  МІСЬКОГО ГОЛОВИ: Про  результати  тендеру, НУШ  та горбаті  тротуари  біля нової...

БРИФІНГ  МІСЬКОГО ГОЛОВИ: Про  результати  тендеру, НУШ  та горбаті  тротуари  біля нової дороги

69

 

   У вівторок після оперативної  наради міський голова Петро Саганюк звично  зустрівся із  журналістами місцевих  засобів масової інформації  і  відповів  на  їхні запитання.

- реклама -

 

  Не так давно багато розмов велося про монетизацію пільг. Але далі них справа так і не пішла. Хоч нещодавно  на  телебаченні  був сюжет, що  у місті Моршині таке нововведення  запровадили. Для  цього  найперше потрібні відповідні матеріальні ресурси у міському бюджеті, а  також добра  воля самих пільговиків. Ні того, ні іншого у нас  наразі не  було. Учасники АТО, інші пільговики  проти цього. Нині за старою схемою у межах 700 тисяч гривень у рік платимо  перевізникам  за здійснення  пільгових перевезень.  Буде  інша ситуація, можливо, до цього  питання  і ми повернемося. Однак, навряд чи  варто сподіватися, що такі можливості збільшаться. Держава  старається  усюди урізати і  багато чого перекласти  на місцеві бюджети. Для прикладу, у порівнянні  з минулим  роком у місті кількість отримувачів субсидій на цю пору зменшилась з 9500  домогосподарств до 2100, а найбільший розмір субсидій, яку вони отримують, –  430 гривень…

 

Читачі нашої газети просили запитати у міського голови, коли до  відремонтованої дороги  на вулиці Степана Бандури  примикатимуть  такі ж благоустроєні  тротуари. Бо нині на них  можна ноги поламати.  Кожної наради, і не тільки ставимо такі запитання до начальника  філії «Укравтодорору»,  адже  йдеться про дорогу державного значення, яку  обслуговує відповідна державна організація. На цій  вулиці після ремонту  виникла й інша  проблема – через підняття дорожнього покриття  дощова  вода тече на подвір’я одного з мешканців. Сподіваємося, що  найближчим часом фірма  «Магістраль» покладе  на цих тротуарах бруківку, як передбачено проектом, і  владнає всі негаразди. Поки  що ж її працівники  зайняті облаштуванням  дорожнього кільця на  вулиці Устилузькій.

 

Проведено  тендер  на  вибір підрядника для будівництва  третьої карти міського сміттєзвалища. Отож, можна сподіватись  і швидкого початку  цих робіт? Так, цей тендер  виграла  рівненська фірма, за  відгуками, досить  солідна і відповідальна, вони  нам навіть знижку зробили у ціні  замовлення. Є надія, що до настання холодів встигнуть освоїти тих п’ять  мільйонів гривень, виділених  державою завдяки сприянню нашого народного депутата Ігоря Гузя  з  співфінасуваннням  з міського бюджету.  Другим претендентом  на  ці роботи була фірма Коптюка з  Нововолинська. Поки  що утрясаються  всі  робочі  моменти тендеру, а за  тиджень -два  роботи вже можуть розпочатися.

 

В місті є проблеми з каналізаційними люками на проїжджих частинах… Так, є . І в значній мірі  через те, що, ігноруючи  дорожні знаки, центральними  міськими дорогами їде великоваговий транспорт.  Сам нещодавно  викликав поліцію до  такого водія. Особливо  це  поширено у темну пору доби, що фіксують і камери відеоспостереження. На вулиці Луцькій підрядна організація вже  і приварювала  люки,  але вони все одно «грають». У соцмережі було звернення про люк на вулиці Володимира Великого. Він на балансі водоканалу, але  нестандартний, бо зварений з бетонною плитою, цю проблему усунуть.

 

Розпочався  новий  навчальний  рік. Для  першачків – за програмою Нової української школи?  Школи за  літо  добре підготовлені. З міського бюджету, окрім заробітної плати та енергоносіїв, на їхні ремонти виділено понад 10 мільйонів гривень. Добрим  подарунком  для міських школярів  став  новий  спортмайданчик  у НВК № 3. З Новою українською школою  є певні  проблеми, які  характерні  не лише для нашого  міста. Кошти на НУШ виділено державні. У межах  міста  це мільйон гривень. За них і було замовлено меблі, але їх виробники  не справився з таким обсягом  робіт, тому нові меблі запізнюються  на кілька тижнів. Нема усіх підручників для школярів. Вважаю, що цієї проблеми можна було б уникнути, якби профільні чиновники центральних органів влади займались цим раніше, а не впритул до  першого вересня.

Антоніна  МИХАЛЬЧУК,.

 

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

девятнадцять − девять =