Новини

Брифінг міського голови: Про школу-інтернат і наближення новорічних свят

Архів
7 переглядів

У вівторок після оперативної наради  міський голова Петро Саганюк звично  зустрівся із  журналістами місцевих засобів масової  інформації  та  відповів  на  їхні  запитання.

На  слуху нині  у місті  подальша доля школи-інтернату «Центр освіти та соціально-педагогічної підтримки»,  якій освітня реформа обмежує перспективи.  Ця школа, без перебільшення, одна з кращих не  лише на Волині, а й в усій державі. Її  директор  Валентин Вірковський всю душу вклав  у  її розвиток, разом з колективом створив чудову матеріальну базу  для освітніх і виховних  проблем, старався реформувати  школу відповідно до вимог часу, але в нас є такі реформи, які наздогнати неможливо.  Їх ініціатори на верхах усього  цього не бачать, все починають стригти під одну гребінку – у  школі хочуть закрити дошкільне та відділення  початкової освіти. До мене вже приходили  представники батьківського  комітету, вимагаючи залишити для їхніх дітей можливість такого доброго навчання. Ми   прийняли відповідне депутатське звернення до обласної ради, керівництва держави. У п’ятницю у Луцьку відбудеться засідання профільного комітету з питань освіти Верховної  Ради  – і там порушуватимемо це питання. Заручимось і підтримкою нашого народного депутата Ігоря Гузя. Цю школу постараємося захистити.

   Але якщо питання не вирішиться, чи  зможе місто  взяти  відповідні  витрати   на  свій бюджет?  Якщо  вже  нічого  не  допоможе, то якщо віддадуть нам на баланс, фінансуватимемо на рівні інших навчальних закладів міста. Словом, до чогось домовимося. Обласному бюджету теж буде важко – їм же хочуть передати аграрні професійні заклади. Для задекларованого  реформування  професійної освіти, створення  спеціальних  центрів  за  рік так нічого  і не зроблено.

Область  не дотримує і своїх обіцянок  і щодо задекларованого співфінансування окремих  міських об’єктів.  Нам обіцяли  виділити до п’яти мільйонів  гривень з обласного бюджету, які  мали  піти  переважно  на ремонти доріг, та  поки  що місто з  цього  бюджету отримало лише мільйон гривень. Заплановані  роботи ми виконали, свою частку, а  передбачалося співфінансування 50х50,  заплатили. А обласних коштів досі нема. Якщо 23 числа їх  виділять на сесії, буде добре, якщо ж ні, то доведеться вишукувати їх самим.  У  нас ще тривають роботи по вулицях Щоголіва, Коперника, і якщо буде погода, то до кінця року, можливо, ще  одну – дві  заасфальтуємо.

Фактично  щотижня  голова  ОДА  скликає нараду  за нарадою з приводу ремонту дороги Володимир-Волинський Луцьк.  Очевидно, вже можна підбити підсумки цих робіт?  Як  правило,  такі наради відбуваються  у середу. У місті дорога зроблена  у чистовому  варіанті. Є домовленість з «Укравтодором»  про нанесення на ній пластикової розмітки, але для цього потрібні відповідні погодні умови.

   На які основні об’єкти виділялись кошти на останній сесії? По 910 тисяч на перекриття дахів двох будинків –  на вулицях Ковельській та Івана Франка, на оплату ремонтів вулиць Небесної Сотні, Щоголіва, дворів, встановлення дитячих майданчиків. Загалом  майже півтора мільйона спрямовано на потреби  установ освіти. Мільйон 300 тисяч  гривень дали на  ремонт музею, але вони навряд чи  будуть освоєні до кінця року, бо ще  й досі нема ліцензії на  реставраційні роботи у «Промжитобуду», але це не біда, залишиться перехідний  об’єкт.

    Уже нагадують про  своє  наближення зимові свята? Головна ялинка   міста буде встановлена традиційно на день Святого Миколая, 19 грудня, привезти її плануємо десь числа 14. Як завжди, за кошти спонсора – з цим щороку допомагає Сергій Ковальчук. На вбрання новорічної красуні виділено 70 тисяч гривень з  бюджету.

    Чи повернуть на місце меморіальну дошку прикордонникам,  яка донедавна  була на  приміщенні  ВПУ? Дошка пам’яті загиблим прикордонникам знята  на виконання закону про декомунізацію, але є звернення про її повернення на місце, зараз воно в стадії розгляду.

    На  нараді  одним із  завдань  названо  проведення  ремонтних робіт у морзі територіального  медичного  об’єднання…  Давно  вже  треба привести   до  належного рівня цю установу. Виготовлена  проектно-кошторисна документація,   затрати визначені у близько півтора мільйона гривень.  Потрібно  цей  ремонт розпочати зараз і завершити в наступному році. Насамперед зробити під’їзд до   цієї  сумної будівлі, а тоді  і в середині приміщення  виконати роботи.

 Антоніна  МИХАЛЬЧУК.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up