У вівторок після оперативної наради міський голова Петро Саганюк звично зустрівся із журналістами місцевих засобів масової інформації та відповів на їхні запитання.
Добру новину привезла з Цвіккау наша делегація – місто включено в міжнародний автобусний екскурсійний маршрут. Але це і додаткові клопоти – треба гідно його представити. Володимир-Волинський не гірший багатьох цікавих міст України, у нас є що туристам показати. Але і багато що треба для цього зробити. Добре було б врешті навести лад у валах городища, завершити там княжий будиночок , здійснити історичну реконструкцію. Обласна рада виділила кошти на проектно-кошторисну документацію на цей об’єкт. Але це лише перший крок до справи, яка обійдеться не дешево.
Ви вже не раз ставили завдання про оголошення конкурсу проектів на реконструкцію центральної міської площі, яка своїм виглядом не вельми відповідає багатим історичним традиціям нашого міста. Це питання так і не зрушилося з мертвої точки, нашому архітектурному управлінню ініціативності явно бракує. Можливо, знову треба відрядити першого заступника до фахівців архітектурних вишів.
До редакції телефонувала читачка газети, яку дуже обурив факт зрізання дерев у парку імені Гагаріна, яке вона вважає його руйнуванням і навіть побоюється, що таким чином готують майданчик комусь під будівництво. У цім парку зрізають лише хворі дерева після відповідного обстеження, двом громадянам ще дали дозвіл на підрізку гілля, яке затіняє вікна їхніх помешкань. Ніхто там будуватися не буде. Дамо з цього приводу детальніше роз’яснення.
Міська влада ставить вимоги про плату за навчання у володимир-волинських школах дітей з об’єднаних громад? Так, ми укладаємо з ними відповідні договори. Бо освітня субвенція від держави покриває лише заробітну плату вчителів, річне ж утримання однієї дитини у школі обходиться міському бюджету у 2700 гривень. У нас навчається 335 школярів з довколишніх сіл, а 30 міських дітей ходить до школи у Льотничому, за них відповідно і ми платитимемо. Правда, Зимнівська громада виставила рахунок за кожну дитину у шість тисяч гривень, вони, на відміну від нас, включили у цю суму ще й капітальні видатки. Громади погоджуються на укладання відповідних угод, лише Устилузька міська рада, чиїх 30 дітей навчається у місті, відмовила у цім. Та, думаю, невдовзі це питання владнаємо.
Фінансове управління оголосило про вивчення конкурсних банківських пропозицій, куди б можна було покласти гроші на депозит. Про яку суму йдеться? Маємо на рахунку 20 мільйонів гривень, з яких, як вже казалося, 14, 6 підлягає розподілу. Як відомо, з січня уряд державним коштом збільшив заробітну плату вчителям освітніх установ. А її виплата педагогам дошкілля, шкіл мистецтв здійснюється з міського бюджету, тому потрібні будуть додаткові кошти, щоб і ці працівники, які теж освітяни, не залишилися обділеними. Врахуємо це при розподілі вільних коштів. А поки що чому б те, що лишається, не покласти на депозит і отримати відсотки.
Німецькі благодійники днями мають провезти для ТМО медичне устаткування. Яке саме? Голова благодійного фонду, почесний громадянин нашого міста Генріх Беннер допоміг із отриманням обладнання для проведення гемодіалізу. Розуміємо, що потрібно буде збільшити штат працівників для роботи з ним, але потреба така у місті є – 14 людей їздять на такі постійні процедури у Нововолинськ або Луцьк.
За міським маршрутом №9 курсуватиме транспорт? Вирішуємо це питання. Є домовленість із іншим перевізником, який обіцяє здійснювати за ним три основні рейси.
Так і залишається гострою проблема зі школою-інтернатом ЦОСПП. Яка позиція міськради? Це наші люди і наші діти. А ділити їх і штучно створювати проблему там, де її нема, неправильно. Ми підтримували і будемо підтримувати цю школу.
Антоніна МИХАЛЬЧУК.