Після тритижневої перерви, зумовленої відпусткою і збігом святкових днів, у вівторок міський голова Петро Саганюк зустрівся з журналістами місцевих засобів масової інформації і відповів на їхні запитання.
Притчею во язицях стало завершення 44-кватрирного будинку для військових, обіцяне, до речі, на найвищому рівні. Але, судячи з усього, високими темпами робіт цей об’єкт не відзначається. Справді, вони там ведуться, як мокре горить. Ще перед Великоднем запевняли, що до листопада цього року його здадуть в експлуатацію, адже це будівництво ведеться вже восьмий рік. Було відповідне урядове доручення. Але вінницька фірма, яка виграла тендер, ще тільки веде підготовчі роботи, розчищає від хламу, найнявши студентів училища. Буду вкотре вести про це розмову з головою ОДА, постараємося скористатися і президентським візитом і передати главі держави відповідного листа. А вже після цього буде якесь реагування на виконання доручень за результатами цієї поїздки.
Прихожани храму Віри, Надії, Любові обурені перспективою будівництва поруч торговельного центру, їм про такі наміри повідомив луцький підприємець у власності якого сусідська земельна ділянка. Тут цілком підтримую громаду, проекту не бачив, але навряд чи таке будівництво впишеться у цей куточок міста. Стару котельню, яка тут стояла, свого часу викупив підприємець Микола Юнак за не вельми високою ціною, вважаю, що йому не так вже й накладно було б, якщо не подарувати, то хоча б рівноцінно продати територію храму, де б ревно за нього молилися. Але ділянку було перепродано для підприємницьких цілей, очевидно, не без власної вигоди.
Понад п’ятдесят мільйонів гривень субсидій не віддала держава підприємствам міста, які надають комунальні послуги. Як їм вижити за таких боргів? З цією проблемою мій перший заступник Ярослав Матвійчук їздив до Києва, де разом з нашими народними депутатати і керівниками інших міст області пробували достукатися у найвищі інстанції. На жаль, особливих зрушень не досягли. В області такі борги сягають до півмільярда гривень. Щб їх погасити потрібні зміни до держбюджету, а депутати вже не встигають їх внести. Єдиний втішний момент – область отримала 20 мільйонів гривень не відшкодованої різниці у тарифах, що теж тягнеться роками, з цієї суми два мільйони перепаде у місту. Хай і небагато на фоні загальної цифри боргів, але і за них щось можна підлатати.
Ставите завдання оптимізації структури управління праці і соціального захисту. В чім її суть і чим це викликано? Вирішили вивчити досвід таких управлінь у подібних до нашого містах, зокрема Дубно. А тоді робити якісь висновки. Вважаю, що у нас ця структура громіздка і неповоротна.
Літо стукає у двері зі шкільними канікулами, які мають бути ще й безпечними. А на міських дорогах і досі немає пішохідної розмітки. Підганяємо автодор , аби швидше офіційно здали в експлуатацію після реконструкції вулицю Ковельську. На ній плануємо обладнати пластикові пішохідні переходи, що хоч і дорожче, але довготриваліше. Вони мають бути біля кожної школи. Бо й справді безпека дітей понад усе. З початком канікул почнуться ремонтні роботи у школах, маємо для цього достатньо коштів.
Як відпочили? Чудово. І відпочив, і підлікувався. Самі знаєте – відпочивати завжди добре.
Антоніна МИХАЛЬЧУК.