На головну Інтерв'ю БРИФІНГ  МІСЬКОГО  ГОЛОВИ: Про звітні акценти і   вільні бюджетні  залишки

БРИФІНГ  МІСЬКОГО  ГОЛОВИ: Про звітні акценти і   вільні бюджетні  залишки

31

   У вівторок після оперативної наради міський голова Петро  Саганюк  звично зустрівся  журналістами місцевих засобів  масової інформації і відповів на їхні запитання.

Вже цього тижня  відбудеться звіт міського голови  за минулий рік Розповідати є про що, адже зроблено багато. Однак, що  вважаєте головним здобутком?  Ніколи не ставив за  мету ділити міські справи на головні і другорядні. Вважаю, що все що робимо, важливе. Це і заасфальтовані минулого року 14 міських вулиць, і повернення додому після  виконання бойових завдань на Сході нашої бригади, і  майже десять мільйонів гривень, витрачених  на  ремонти, облаштування нашого ТМО і  ще багато чого, що вже  не раз перелічувалося.  Бо більшість тихзавдань, які ставили перед собою  минулого року, виконано. Боляче, що місто  зазнало  бойової втрати  – загинув  наш мужній і достойний земляк Василь Крищук.

- реклама -

 

  Не  вперше згадуєте  про  вільні залишки з минулого року,  розподіл яких очікується на наступній сесії міської ради. На що  будуть спрямовані ці кошти?  Нині  у міському бюджеті є 23 мільйони гривень. Орієнтовно 16 з них підлягаіє  розподілу на ті чи інші об’єкти  На  які самі? Це не вирішується одноосібно. Є головні розпорядники коштів, депутати міської ради, пропозииції яких слід  врахувати. От, наприклад, медики просять придбати цифровий рентгенапарат, а  він коштує до трьох мільйонів гривень, ще півтора мільйона  обійдеться ремонт  вантажного ліфта в лікарні. Ведемо переговори з львівською фірмою щодо відкриття в місті  відділення гемодіалізу, для якого треба капітально відремонтувати кілька палат.  І у освітян потреб багато: утеплити  будівлю ДНЗ  № 8,  перекрити дах у ДНЗ № 2. Не секрет, що у місті 80 відсотків  тепломереж  зношені,  на їхню заміну і реконструкцію котелень теж маємо передбачити кошти. Є потреба продовжити і завершити будівництво полігону твердих побутових відходів, і з проханням про підтримку цього проекту  знову звертатимемося  до нардепа Ігоря Гузя. Маємо 22 проектні документації на асфальтування доріг. Їх люди виготовили за власні кошти, тому було б добре, якби хоча б половину з них в цьому році відремонтувати. Це тільки маленька частинка всіх потреб міського господарства, а бюджет не настільки безмежний.

 У місті є безгосподарське житло. Але  спробу повернути одну з таких квартир у міську комунальну власність   суд визнав незаконною?  На  вулиці Ковельській, 112 квартира на першому поверсі  належала громадянину Росії, який вже  майже 10 років тому туди виїхав на постійне місце проживання. У помешканні завівся  грибок, воно занедбане, зруйновані внутрішні комунікації, є борги за ком послуги. Ми намагалися знайти господаря, оголосили про свої наміри через газету. Правда, він відгукнувся – подзвонив начальнику ЖЕК, назвав його бандерівцем і більше на зв’язок не виходить. Вчора суд відмовив в позові про визнання квартири безгосподарною.  Подаватимемо апеляційну скаргу, бо квартира майже в аварійному стані, становить  загрозу всьому будинку. До мене на прийом постійно звертається житель міста щодо поліпшення житлових умов, він давно стоїть на черзі, має статус інваліда війни, є багатодітним батьком – нехай би отримав, привів житло до порядку.

У місті близько 270 учасників  АТО отримали земельні ділянки. А яка перспектива надалі? У державі, як щось обіцяти, мали  б грунтовніше вивчити  можливості виконання задекларованого. Законом передбачено першочерговість отримання землі для  таких учасників бойових дій, а виконати це на практиці нереально. На моє переконання, має бути прийнята державна програма забезпечення житлом такої категорії громадян, де  можна передбачити  дольові участі  різних бюджетів і самих пільговиків . У нашому місті  вільних земельних ділянок  фактично не залишилося.  Пустує територія танкового полку, але в час війни її Міноборони місту не передасть, а навіть якби це питання і зрушило з місця, цю територію відразу не освоїли б, адже, не секрет, що далеко не всі учасники бойових дій, отримавши землю, поспішають будувати на ній  житло.

 

   Ви задоволені реформуванням ЖЕК? Що воно принесе місту?  Це тривалий процес.  Треба активно створювати ОСББ, ЖБК, словом самоорганізовуватись, тоді буде якийсь рух і підтримка держави. А інакше – реформа мертва.

 

На прийом зверталися  мешканці села Шистів? Їх обурило те, що до них у село не їздить маршрутка. Пояснив, що це не мої повноваження, у них є посадовці в громаді. Бо  перевідник  відмовляється їхати до цього села, бо  дуже розбита дорога.

Антоніна  МИХАЛЬЧУК,

 

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

18 − 4 =