Новини

Брифінг міського голови: Раптові холоди про зиму нагадали

Архів
34 переглядів

У вівторок міський голова Петро Саганюк традиційно зустрівся з журналістами місцевих ЗМІ і відповів на їхні запитання. А перед початком цієї зустрічі він гостро нагадував одному з розпорядників бюджетних коштів про потребу їх швидкого освоєння, отож з цього і почалась розмова.

Що це за асигнування, з використанням яких ви так підганяєте? Всі виділені на ті чи інші об’єкти кошти треба вчасно освоїти, а якщо йдеться про зовнішні роботи, то з ними треба встигнути до настання холодів, за сприятливих погодніх умов. Але якщо цього не зробити, то з коштами місцевого бюджету ще півбіди, вони не пропадуть, а от держава свої назад забере. Як відомо, за сприяння нашого нардепа уряд виділив мільйон гривень на реконструкцію басейну у школі № 5. За них вже треба було б братися, але внесено зміни до будівеньно-архітектурних норм, а відповідно треба вносити їх до проектно-кошторисної документації, здійснити її експертизу, а на неї черга. Підрядник обіцяє, що встигне освоїти кошти, але і підганяти не зайве.

Вже кілька днів ідуть рясні дощі. Чи не додали вони клопотів у міському господарстві? Скарга на підтоплення надійшла лише одна – від власника магазину «Маяк». Дорожники, які ремонтують Луцьку, у цім районі закатали каналізаційні люки, і вода не мала куди сходити. Довго довелося їх віддовбувати.

Бюджет з початку року суттєво перевиконаний, а от за літні місцяці не дуже, і це з вини держави. Так, ми знову недоотримали півтора мільйона гривень акцизного збору з роздрібної торгівлі. Цей податок держава забрала у свої доходи і мала відшкодовувати місцевим бюджетам, але вже з червня цього не робить. Утім, мінфін твердо обіцяє, що ці кошти нам віддадуть.

Розпочалося формування бюджету наступного року. Чи визначено вже якісь його пріоритети? Так, з міністерства фінансів надійшли контрольні цифри, відповідно до яких і працюємо. Запитів надходить багато, але задовольнятимемо тільки ті з них, які підкріплені проектно-кошторисною документацією. Бо якщо раніше кошти виділяються, то і їх суми не завжди відповідають потребам, і гарантії менші, що вони будуть освоєні. Он маємо гіркий приклад музею – так усі за нього вболівали, а виділені півтора мільйона гривень у цьому році, судячи з усього, не будуть освоєні, доведеться їх перекидати на інші об’єкти, які мають ПКД. До того ж виготовлення проектної документації нині відповідно до нових будівельних правил доволі клопітка справа, є вимога оформленого права власності на той чи інший об’єкт.

Знову розмови про 44-квартирний будинок, на будівництві якого планується виїзна нарада? Це не ми її скликаємо, а голова облдержадміністрації за участі і замовників, і підрядників. Бо темпи робіт на цім об’єкті не вельми задовольняють. А зданий він має бути у листопаді, можливо і за участі високих гостей.

Одна з читачок нашої газети бідкалася, що липнева стихія поруйнувала надгробки на старому кладовищі, де ще залишаються аварійні дерева, які можуть понищити й інші пам’ятники. Це вже приватна справа. Люди самі посадили дерева, які тепер завдають такої шкоди. Зняти ті з них, що у центрі кладовища, майже нереально, хіба авіацію залучати. Бо старі, високі і часто вже трухляві дерева, оточені пам’ятниками, спилювати ніхто не хоче. За одне таке треба заплатити до 50 тисяч гривень.

Раптові холоди з календарним проходом осені промовисто нагадали про початок опалювального сезону, який вже не за горами. «Теплокомуненерго» до нього майже вже готове. Планували провести реконструкцію котельні на вулиці Котляревського, виготовлена документація, але перенесемо ці роботи на наступний рік, бо підрядник не готовий їх вчасно завершити. ЖЕКу ще треба провести ревізію підвалів багатоповерхівок, аби уникнути зайвих витрат тепла, підтягнути ці роботи. Але з початком сезону особливо загострюється і питання комунальних платежів. Як хочемо мати тепло, то за нього слід і вчасно платити. На жаль, не всі це усвідомлюють, невдовзі підготуємо список найзлісніших боржників. До того ж наступна зима може бути суворою.

Антоніна МИХАЛЬЧУК.

Коментарі
Теги: Антоніна Михальчук, брифінг, бюджет, міський голова, опалювальний сезон, Петро Саганюк
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up