Новини

Брифінг міського голови: «Республіканська» музична школа та реконструкція площі

Архів
18 переглядів

У вівторок після оперативної наради  міський голова Петро Саганюк звично  зустрівся із  журналістами місцевих засобів масової  інформації  та  відповів  на  їхні  запитання.

Зима знову повернулась, насипавши снігу. Чи справляються комунальні служби із очищенням вулиць міста? Ми були готові до таких погодних умов, тому в суботу комунальні служби працювали вже з 4-ї години ранку. І вважаю, що зі своїм завданням впорались. Тим паче, що технікою та паливно-мастильними матеріалами вони забезпечені.

У четвер нарешті відбудеться сесія обласної ради. Чи є у порядку денному питання, які стосуються життєдіяльності нашого міста? Депутати обласної ради розглядатимуть питання спеціалізованої школи-інтернату «ЦОСПП». Думаю, що буде прийняте рішення про передачу навчального закладу у наше оперативне управління, тобто фінансування йтиме через міський бюджет. Для цього нам потрібно внести школу у мережу міста, при чому майно залишатиметься за обласною радою, а також необхідно врегулювати фінансові відносини міського і обласного бюджетів з цього питання. Окрім цього, на сесії мають вирішити щодо виділення коштів для співфінансування асфальтування частини вулиць міста та повернення боргу за виконані такі роботи у минулому році.

  Ви наголошуєте і на врегулюванні фінансування музичної школи, яку, через географію дітей, котрі її відвідують, називаєте «республіканською»… Зробили аналіз відвідування цього закладу: з 329 учнів школи лише 235 міські школярі, а решта з навколишніх громад, інших міст і навіть інших областей. Але ж утримання музичної школи, так само як і художньої, повністю на місцевому бюджеті. Тим паче, що  позашкільна освіта не є обов’язковою. Тож, платити за учнів, які не з міста, мають або громади, або батьки. Це буде відповідно до законодавства. Тепер кожен копійку рахує…

Відбудеться обговорення реконструкції площі та скверу біля історичного музею. Як на вашу думку, чи варто сподіватись, що незабаром на центральній площі міста з’являться якісь нові об’єкти чи йтиметься лише про благоустрій та озеленення? Хотів би, щоб до цього процесу долучилась якомога ширше коло містян. Адже в першу чергу будемо враховувати думку громадськості, а також, зважаючи на фінансові можливості, думатимемо над тим, як привести центральну площу до такого вигляду, що відповідатиме історичному духу нашого древнього міста. Ці плани складатимемо на перспективу, адже до 1030-річчя, звісно, не встигнемо провести масштабних робіт. Ми почнемо цю справу, а дороблятимуть, можливо, наші наступники.

   Тетяна ІЗОТОВА.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up