У вівторок після оперативної наради міський голова Петро Саганюк звично зустрівся із журналістами місцевих засобів масової інформації та відповів на їхні запитання.
Свята закінчилися і, перефразовуючи ваші слова, що пора братися до роботи, можна сказати, що, можливо, і готуватися до 1030-річчя міста, яке цього року відзначатимемо? Так, не кожне місто може похвалитися такою датою свого заснування, отож, маємо її гідно відзначити. Дано доручення відділам, управлінням, аби вони подали свої пропозиції, на основі яких і розробимо зведені заходи. Про це громаду повідомимо.
А, на вашу думку, що найперше слід оновити, спорудити у місті і готуючись до цієї дати, і до візиту туристів за вже згаданим екскурсійним маршрутом, «привезеним» з Цвіккау? Найближчим часом постараємося провести робочу зустріч з народним депутатом Ігорем Гузем щодо реконструкції валів городища і залучення на це державних коштів. Бо такі історичні пам’ятки мало які міста мають. Не полишають мене задуми зробити щось з центральною площею, щоб місто мало своє обличчя, свій шарм.
Багатообіцяючі плани щодо будівництва доріг заявлено на нинішній рік. Ремонти доріг, очевидь, вимагатимуть і оновлення супутньої дорожньої інфраструктури? Багато чого вже зроблено, так би мовити, на випередження ситуації. Зокрема, оновлено освітлення на Устилузькій, враховуючи потреби та пропозиції громади, продовжиться облаштування центральних вулиць тротуарами, зокрема, добре було б хоч з одного боку викласти їх бруківкою на Устилузькій, докласти з обох боків на Луцькій і Ковельській, в районі селища цукрового заводу реконструюється мережа вуличного освітлення. Але у цім плані можуть виникнути і першочерговіші завдання. Так, в військовому містечку до прийняття у експлуатацію 44-квартирного будинку для військовослужбовців, що планується на весну, потрібно буде покласти бруківку.
Про потребу якого сервісного центру у місті йшлося на оперативній нараді? Це територіальний сервісний центр МВС, що приходить на зміну колишньому МРЕВ. У нашому місті багато автомобілів, через нього пролягає міжнародна траса, тож він нам потрібен. Але, згідно з вимогами, має до нього бути забезпечено доїзд вантажним автомобілям, тож місце для його розташування знайти не так просто. Можливо, зі створенням на базі ВПУ центру професійної освіти можна буде вивільнити приміщення міжшкільного навчально-виробничого комбінату. Бо той центр планується з Оваднівським ліцеєм і Локачинським відділенням на тисячу учнів, а стільки може навчати саме наше ВПУ, отож частина матеріально-технічної бази може вивільнитися.
Актуальне нині і питання безпеки продуктів, які люди купують у магазинах міста. Дав доручення розслідувати той випадок, що збурив соціальні мережі, коли у «Вопаці» жінка купила манну крупу з черв’яками. Як з’ясувалося, довести щось не так і просто, адже у неї немає чека, який би підтверджував, що цю покупку вона зробила саме у цьому магазині, хоч зіпсований товар їй готові були там замінити. Як відомо, урядом накладено мораторій на різноманітні перевірки, але на свій страх і ризик дав доручення створити комісію, яка б провела перевірки щодо безпеки продуктів на ринках та у супермаркетах.
Заговорили про потребу відкриття ще одного дитсадка у місті… Ми сподівалися, що обійдемося наявною мережею дошкільних закладів, адже черги у них немає. Але з дислокацією у місті військової бригади і кількість дітей у молодих сім’ях збільшуватиметься. Можливо, варто було б відкрити кілька груп, потіснивши або ЦПО, або управління освіти. Був задум розмістити дитсадок у колишньому клубі військової частини, але на таку пропозицію отримали відмову від міністерства оборони, мовляв, це приміщення їхньому відомству потрібне. Військові люблять міцно триматися за своє майно, навіть якщо не можуть ні його утримувати, ні довести до ладу. За прикладом далеко ходити не треба – взяти хоча б сумнозвісну територію танкового полку…
Антоніна МИХАЛЬЧУК.