На головну Інтерв'ю БРИФІНГ  МІСЬКОГО  ГОЛОВИ: Розхвалена  дорога  і  перспективи  ЖЕКу

БРИФІНГ  МІСЬКОГО  ГОЛОВИ: Розхвалена  дорога  і  перспективи  ЖЕКу

43

   У вівторок  після оперативної наради міський голова  Петро Саганюк  традиційно  зустрівся із  журналістами місцевих засобів масової інформації та відповів на їхні  запитання.

 

- реклама -

  Минулого тижня  сталась історична подія – надано  томос  на  створення єдиної  православної  церкви  в  Україні.  Чи можна  якось спроектувати, як  розвиватимуться  такі подальші події у нашому  місті.  У нас держава відділена від церкви,  як міський голова, не маю права втручатись в ці процеси. Але особисто переконаний, що в Україні  давно  має бути  єдина помісна  церква, православ’я має бути єдиним.

 

Законодавчо вже з наступного року хочуть  ліквідувати монополію  ЖЕКів на  обслуговування  житлового фонду, а  надання комунальних послуг здійснювати на основі договорів з обслуговуючими фірмами.  Питання реформування міського ЖЕКу знову буде винесено на розгляд сесії міської ради, бо відтягувати вже нікуди. Вважаю, що така структура, коли  ця контора  за все відповідає, а платити  за  її послуги ніхто не хоче, залишається пережитком радянських часів. Щороку населення боргує до мільйона гривень   за надані послуги. Майно багатоквартирних будинків треба передати його власникам, нехай створюють організації для  управління  будинком, укладають угоду про обслуговування будинків з управляючою компанією. Нею може стати і реформований ЖЕК, адже з 2019 року в такій формі, як дотепер, він вже не буде існувати.

 

  Отож,  доречно було б більше  будинків  передати  ОСББ  і всіляко підтримувати ці об’єднання?  У  місті  діє програма підтримки ОСББ, якою передбачена певна сума коштів для підтримки таких об’єднань.  Нею вже багато хто  скористався. Однак кошти міського бюджету на ремонти цих будинків будуть виділятись вже в дольовій участі з власниками житла.

 

Прем’єр-міністр  Володимир Гроойсман  в інтернет-мережі похвалився ремонтом дороги Н-22, яка з’єднує  Володимир з обласним центром і частково пролягає вулицями міста. Ви поділяєте  його  захоплення  якістю виконаних робіт? Справді  дорога прокладена  добротна, але  і багато у чому недороблена. Попри  неодноразові зауваження, люки  на ній і досі «дзвенять»,  не  скрізь є  обіцяна дорожня розмітка,  обладнані зупинки, перебільшено, що  веде ця дорога до митниці, бо з  Володимира  до  Устилуга лише кільце на  виїзді з міста доробляється.

 

У  багатьох містах уже діють  програми підтримки учасників та інвалідів бойових дій? У  нас допомога цій категорії громадян надається через міську програму соціального захисту населення. Саме через неї виплачуються всі кошти. Намагаємось не залишати без уваги і  по можливості допомагати родинам, зустрічаємось  з  ними  і  питаємо про проблеми. Багато учасників бойових дій отримали землю. Днями у ЗМІ прозвучала інформація, що у Львові учасникам бойових дій виплачуватимуть допомогу у сумах до  100 тисяч гривень. У нас такого бюджет не потягне,  учасників АТО у місті, де  дислокується військова бригада, досить багато, але треба розглядати інші варіанти. Як  один  із   них, можливе придбання  житла на  дольовій участі  різних  бюджетів  і  самих учасників  АТО (ОСС).

 

На оперативній нарада  згадали  про  прецедент надання благодійної допомоги  окремим  навчальним  закладам  міста. Справді, за даними податкової інспекції, три підприємства відзвітували  про надання  гуманітарної допомоги нашим школам, якої  насправді  ті не отримували. Тому  зараз проводяться відповідні перевірки, про  результати  яких постараємося повідомити. Ми не проти такої допомоги, але  все має відбуватися  прозоро і чесно. У даному ж випадку йдеться  про  кілька  тонн, яких  аж ніяк  на можна було  «не помітити».

Антоніна  МИХАЛЬЧУК.

 

 

 

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

5 × пять =