
Минулого вівторка міський голова Петро Саганюк звично зустрівся із журналістами місцевих засобів масової інформації та відповів на їхні запитання.
Ще не весна на календарі, а вже настійно порушуєте питання міського благоустрою. Теперішня погода, хоч ще вважається зимовою, але вже відчутно дихає весною і дозволяє братися за такі роботи. А їх обсяги, вочевидь, вималюються чималі, судячи з того, що побачив, об’їхавши у понеділок місто. За зиму утворилося дуже багато стихійних сміттєзвалищ. Принагідно хотілось би попросити всю громаду: давайте будемо любити своє місто, не перетворюймо його на великий смітник. Адже у нас є куди вивозити сміття, недавно відкрили третю чергу полігону побутових відходів, та й плата за таку послугу, яку надає КП «Полігон», не така вже й велика. Он на вулиці Академіка Глушкова накидані гіляки, плівка – чого там тільки немає. Подібне і на вулицях Пилипа Орлика, Наталії Ужвій, за військовою частиною. Треба позрізати дерева, які сильно уражені омелою. Комунальники вже зробили карту ямкового ремонту, якого після зими потребують дороги в окремих місцях, на 15 березня плануємо загальноміську нараду з благоустрою.
З окремих питань у міської влади виникають непорозуміння з територіальними громадами, на які розділився район. Можливо, доцільно укласти якийсь меморандум, де обумовити їх вирішення? Кожен з очільників, у тому числі і нашої міської, громад рахує і береже свої кошти. Але має переважати при цьому спільна державницька позиція. Якщо, скажімо, маємо спільне ТМО, то спільно маємо думати і про його утримання. Не кажу про державну субвенцію на такі цілі. Але цього року з міського бюджету до них ми для лікарні ще додаємо 14 мільйонів гривень, не рахуючи комунальних платежів. Якщо ми знаходимо не це кошти, то пропорційно могли б виділити їх і громади. Так і щодо шкіл, де на навчання учнів з громад ми несемо далеко не рівномірні витрати.
Нещодавно, як зазначали, побували у міській лікарні. Які враження залишились після такого робочого візиту? Приємно, що там зроблено чимало, але щоб привести цю установу до належного рівня, то і тих 14 мільйонів дуже мало, треба у рази більше. Одних вікон ще треба замінити 80. Кинулися у вічі великі черги і у реєстратурі, і у приймальному відділенні. Мабуть, треба головному лікарю частіше виходити зі свого кабінету і бачити це.
Жителі міста вважають, що у місті завищені ціни на тепло як на таку, далеко не зимову, температуру повітря. Плата за ці послуги у нас корегується за затвердженою методикою, яка враховує середньодобову температуру повітря. Вважаю, що підстав для таких протестів немає. Послуга надається нормально і за неї відповідно треба платити. На жаль, це роблять далеко не всі. Як показує практика, борги накопичують цілком платоспроможні люди, а пенсіонери, люди з невеликим достатком розраховуються вчасно.
Останнім часом багато, навіть через центральні телеканали, виливається не просто негативу, а звинувачень у зловживаннях міської влади. А чим ближче до виборів усього цього буде ще більше. На жаль, у нас дуже поширена практика, коли, аби себе показати, когось іншого треба брудом обкидати. Якщо є порушення, то є спеціальні органи, які повинні це довести і відповідно зреагувати.
Ще повернемося до ТМО – 20 лютого збіг строк подання документів на участь у конкурсі на посаду директора цієї комунальної установи. Так, комісія відкрила надіслані конверти – їх надійшло два. Вона і зробить цей вибір.
Незадовго у вас поважний особистий ювілей. Як готуєтеся відзначати? З наступного понеділка піду у відпустку до 12 березня. Бо і при такій нагоді знайдуться «доброзичливці», щоб у чомусь звинуватити.
Антоніна МИХАЛЬЧУК.