На головну Інтерв'ю БРИФІНГ МІСЬКОГО ГОЛОВИ: Ще зима, а про весняні клопоти думати...

БРИФІНГ МІСЬКОГО ГОЛОВИ: Ще зима, а про весняні клопоти думати вже пора

125

Минулого вівторка міський  голова  Петро Саганюк звично зустрівся із журналістами місцевих засобів масової інформації та відповів на їхні запитання.

Ще не  весна на календарі, а  вже  настійно порушуєте питання міського благоустрою.  Теперішня  погода,  хоч ще вважається зимовою, але вже відчутно дихає весною і дозволяє братися за такі роботи. А їх обсяги, вочевидь, вималюються чималі, судячи з того, що побачив, об’їхавши у понеділок місто. За зиму утворилося дуже багато стихійних сміттєзвалищ. Принагідно хотілось би попросити всю громаду: давайте будемо любити своє місто, не перетворюймо його на великий смітник. Адже у нас є куди вивозити сміття, недавно відкрили третю чергу полігону  побутових відходів, та й плата за таку послугу, яку надає КП «Полігон», не така вже й велика. Он на вулиці Академіка Глушкова накидані гіляки, плівка – чого там тільки немає. Подібне і на вулицях Пилипа Орлика, Наталії Ужвій, за військовою частиною. Треба позрізати дерева, які сильно уражені омелою.  Комунальники вже зробили  карту ямкового ремонту, якого після зими потребують дороги в окремих місцях, на   15 березня плануємо загальноміську нараду з благоустрою.

- реклама -

З  окремих питань у міської влади  виникають непорозуміння  з територіальними громадами, на які розділився район.  Можливо, доцільно укласти  якийсь меморандум, де обумовити  їх вирішення?  Кожен  з очільників, у тому числі і нашої міської, громад рахує і береже свої кошти. Але має переважати при цьому спільна державницька позиція. Якщо, скажімо, маємо спільне ТМО, то спільно маємо думати і про його утримання. Не кажу про державну субвенцію на такі цілі. Але цього року з міського бюджету до них ми для лікарні  ще додаємо 14 мільйонів гривень, не рахуючи комунальних платежів. Якщо ми знаходимо не це кошти, то пропорційно могли б виділити їх і громади. Так і щодо шкіл, де на навчання учнів з громад ми несемо далеко не   рівномірні витрати.

Нещодавно, як зазначали, побували у міській лікарні.  Які враження залишились після такого робочого візиту? Приємно, що там зроблено чимало, але щоб привести цю установу до належного рівня, то і тих 14 мільйонів дуже мало, треба  у рази більше. Одних вікон ще треба замінити 80. Кинулися у вічі великі черги  і у реєстратурі, і у приймальному відділенні. Мабуть, треба головному лікарю частіше виходити зі свого кабінету і бачити це.

Жителі міста  вважають, що у місті завищені ціни на тепло як на таку, далеко не зимову, температуру повітря. Плата за ці послуги у нас корегується за затвердженою методикою, яка враховує середньодобову температуру повітря.  Вважаю, що  підстав для  таких протестів немає. Послуга надається  нормально і за неї відповідно треба платити. На жаль, це роблять далеко не всі. Як показує практика, борги накопичують цілком платоспроможні люди, а пенсіонери, люди з невеликим достатком розраховуються вчасно.

 Останнім часом багато, навіть  через центральні телеканали, виливається не просто негативу, а звинувачень  у зловживаннях міської влади. А  чим ближче до виборів усього цього буде ще більше. На  жаль, у нас дуже поширена  практика, коли, аби себе показати, когось іншого треба брудом обкидати. Якщо є порушення, то є спеціальні органи, які  повинні це довести і відповідно зреагувати.

Ще повернемося до ТМО – 20 лютого збіг строк подання документів на участь у конкурсі на посаду директора цієї комунальної установи.  Так,  комісія відкрила надіслані  конверти – їх надійшло два.  Вона і зробить цей вибір.

Незадовго у вас поважний особистий ювілей. Як готуєтеся відзначати? З  наступного понеділка піду у відпустку до 12 березня. Бо і при такій нагоді знайдуться «доброзичливці», щоб у чомусь звинуватити.

Антоніна МИХАЛЬЧУК.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

16 + 2 =