У вівторок після оперативної наради міський голова Петро Саганюк звично зустрівся з журналістами місцевих засобів масової інформації і відповів на їхні запитання.
На оперативній нараді почали розмову про аварійність житла єдиного у місті дитячого будинку сімейного типу? У нім мешкає восьмеро дітей, про безпеку яких і комфортність проживання треба подбати і місцевій владі. Тому до цього помешкання організуємо депутатський візит, аби місцеві обранці на власні очі побачили ситуацію і зрозуміли проблему, аби звинувачень у чиємусь лобіювання прийняли рішення про виділення мільйона гривень для придбання нової оселі для дітвори. Цього за нинішніми цінами навряд чи вистачить, бо будинки, які пригледіли, переважно коштують дорожче, але є домовленість і можна просити обласну владу про співфінансування цих потреб. Сподіваюся, що у цьому нас підтримають депутати обласної ради, які невдовзі зберуться на сесію. Але починати треба з себе.
За тиждень Чистий четвер. Місто встигає до нього належно підготуватися? Переважно те, що планували, буде зроблено. Завершуємо асфальтування вулиці Ломоносова, на черзі – Алябушева. Біля ТМО територію підремонтували, ведуться поточні ремонти на міських вулицях, у дворах. Вивезли сміття з Федорівського кладовища і підладнаємо дорогу до нього. Особливих зауважень до роботи комунальних служб немає. Треба пожвавити ремонт історичного музею, облаштування рекреаційної зони на Риловиці, проект якої нині проходить відповідну експертизу. Який із запропонованих варіантів? Остаточне слово скажуть спеціалісти, але, думаю, що більше взяли із запропонованого Андрієм Гнатюком проекту. Проведено тендер на ремонт дитсадка № 2, треба за нього братися. Не в найкращому стані харчоблок їдальні школи № 5, на його поліпшення теж рішенням сесії треба виділити кошти. Словом, не лише до свят маємо готуватися, фронт для активних робіт з благоустрою на це літо чималий…
Із завершенням опалювального сезону чи буде забезпечено гаряче водопостачання? Ця послуга досить збиткова, і на літній період, очевидно, доведеться від неї відмовитися. Гарячу воду подаватимемо у святкові дні, вже дав таке розпорядження щодо Великодніх свят. Прикро, що у нас люди хочуть отримувати комфортні послуги, а платити за це не хочуть. Адже із запровадженням монетизації субсидій у місті зросла і заборгованість з комунальних платежів, у межах мільйона гривень. Гроші отримують, а використовують на інші потреби.
Що принесла цьогорічна затяжна весна для озеленення міста? Он, приміром, була інформація, що у Горохові сакури посадили, то і у нашому місті хотілося б чогось екзотичного. У Володимирі-Волинському цього року ми висадили до тисячі дерев. Щодо сакур, то це питання варто було б вивчити. Ним, до речі, вже зацікавився мій молодший син, хоче біля будинку такі дерева посадити. На жаль, посаджене не завжди виростає , і не тому, що погано доглядають, а через варварське ставлення окремих жителів нашого міста. Адже за зиму не одне дерево зламали. Маємо ще привчити наших земляків цінувати і берегти те, що для комфорту і краси міста зроблено.
За кілька днів знову вибори. А забезпечення їх належного проведення також у компетенції влади на місцях. Як уже знаєте, з вівторка у посиленому режимі у зв’язку з цим почали нести службу правоохоронці. Треба зателефонувати до їх керівництва, аби дізнатися, чи і вони не потребують якоїсь підтримки у виконанні цих завдань. У повноваженнях органів влади забезпечити технічну сторону виборчого процесу без втручання у волевиявлення громадян. У дні голосування і підрахунку голосів буде забезпечено цілодобове чергування комунальних служб на випадок якихось непередбачуваних проблем. Неділя буде Вербною, сподіваюся, що мине вона спокійно, люди підуть і до храмів, і на виборчі дільниці, щоб виявити свою громадянську позицію і проголосувати за одного із кандидатів у Президенти нашої держави, якій всі ми бажаємо успішного розвитку.
Антоніна МИХАЛЬЧУК.