На головну Новини БРИФІНГ МІСЬКОГО ГОЛОВИ: Січневі підсумки і весняні плани

БРИФІНГ МІСЬКОГО ГОЛОВИ: Січневі підсумки і весняні плани

209

Минулого вівторка міський  голова  Петро Саганюк звично зустрівся із журналістами місцевих засобів масової інформації та відповів на їхні запитання.

Попри «святковість» січня, який багатий на вихідні дні, міський бюджет  першого місяця року відчутно перевиконаний. Крім ПДФО, можливо, посприяла цьому і легалізація зарплати, про що нині так багато розмов. Безумовно, головним джерелом наповнення міської казни залишається податок  на доходи фізичних осіб, значні суми його надходять від військових, багато відраховують і бюджетники, які сумарно отримують до 17 мільйонів гривень,  працювали  промислові підприємства, серед яких великим платником податків залишається «Гербор-холдинг», розпочав роботу елеватор ТзОВ  «П’ятидні».  Але ще є частина  фірм, які зареєстровані в інших містах, а ведуть свою діяльність тут, отож і місту мають сплачувати податки. Щодо легалізації заробітної плати проводяться перевірки найманих працівників, і це дає свій результат. При виявленні порушень вперше роботодавців попереджують. Але, як правило, вони вже не чекають покарання, а оформляють своєї працівників. Від таких дій отримана невелика сума, але вона є.

- реклама -

На середу заплановане проведення сесії обласної ради, яка має прийняти і обласний цьогорічний бюджет. Що місто чекає від такого рішення?  Є певні моменти, коли і місту важливо, щоб врешті був цей основний фінансовий документ Волині. Адже з обласного бюджету у нас фінансуються «Центр освіти», обидва коледжі, ВПУ, яким без цього важко вимальовувати свої перспективи. Щодо професійного училища, то вже відомо, що його чекають значні організаційні зміни, з якими буде пов’язано і ряд інших. Є наказ про створення  на базі ВПУ Центру підготовки робітничих кадрів, який об’єднає і Оваднівський ліцей, і його Локачинське відділення.

У місті оголошено конкурси на посади керівників медичних установ. То у результаті  їх проведення слід чекати кадрових змін? До 20 лютого триває прийом документів для участі у конкурсах на посади генеральних директорів КП «Володимир-Волинське територіальне медичне об’єднання», «Володимир-Волинська стоматологічна поліклініка». Як відомо, не так давно ці медичні установи  набули статусу комунальних, що вимагає і дотримання відповідного порядку призначення їх керівників. Створена спеціальна конкурсна комісія, яка й робитиме висновки. Можливо, щось і зміниться.

Врешті скресла крига у питанні ремонту історичного музею,  де вже  ведуться такі роботи. Коли планується їх завершення? Очевидно, цього року завершити таке оновлення цієї установи не вдасться. Будівля є пам’яткою архітектури місцевого значення, з її реконструкцією поспішати не варто, треба дотриматись усіх вимог. Але якщо справляться з визначеним фронтом робіт, то, сподіваємося, що коштів для їх завершення зможемо додати.

Наприкінці лютого відбудеться сесія міської ради, де планується розподіл до 20 мільйонів гривень вільних бюджетних залишків. Уже визначилися, на що їх спрямуєте? Це лишень здається, що то дуже велика сума, насправді навіть не вдається «втиснутися» у ті запити, що надійшли від депутатів та розпорядників бюджетних коштів. У межах п’яти мільйонів гривень планується спрямувати на медицину, де левову їх частку забере ремонт даху лікарні, на що вже виготовлено проектно-кошторисну документацію, відповідно до якої, обійдуться ці роботи у 2,6 мільйона гривень, проведено тендер, який виграв наш місцевий «Промжитлобуд». Ще планується закупити апарат для пологового відділення, який потягне на 1,7 мільйона. У освітній сфері треба до двох мільйонів гривень на ремонтні роботи у дитсадку № 8, є гостра  необхідність  у ремонті покрівлі НВК  № 3, але на ці роботи старатимемося залучити кошти з Києва. Чималі суми передбачаються на проведення благоустрою, культуру, спортсмени просять відремонтувати спортивний зал у дерев’яній будівлі у парку, де колись був кінотеатр «Космос», до мільйона гривень треба витратити на заміну вікон у міському басейні, які за 15 років вже деформувалися. Словом, роботи нам весною вистачатиме.

Антоніна МИХАЛЬЧУК.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

три + двадцять =