На головну Інтерв'ю Брифінг міського голови: “Старе місто” парку не личить

Брифінг міського голови: “Старе місто” парку не личить

60

У вівторок після оперативної  наради міський голова Петро Саганюк звично  зустрівся із  журналістами місцевих засобів масової інформації  і  відповів  на  їхні  запитання.

   Рішенням обласної ради місту виділено  400 тисяч гривень на реконструкцію валів Городища.  Як використовуватимуться ці кошти?  Так, справді, ці гроші нам допоміг отримати народний депутат Ігор Гузь, який  вважає, що саме наше місто має стати своєрідною меккою для туристів,  та голова обласної ради Ігор Палиця. Державним історико-культурним заповідником «Стародавній Володимир» буде  оголошено тендер, визначено підрядну ліцензувану організацію на  виготовлення  проектно-кошторисної документації.

- реклама -

   Відбувається реконструкція парку «Слов’янський», який примикає до цих валів. На перспективу  ці об’єкти мали  бути  якось пов’язані, виконуватися в комплексі? Як таку реконструкцію  парку зараз не проводимо, бо на це необхідні  значні кошти. Відремонтуємо центральні доріжки,  асфальт, який не в найліпшому  стані, замінимо бруківкою.  У соціальних мережах жителі виступають проти того, щоб це  була  марка  «Старе місто», бо  такі доріжки незручні ні для мам з дитячими візочками, ні  для наречених на підборах. Розраховуємо  в основному справитися  з цим до 1030-річчя  міста.

Так рано розпочалось формування бюджету на  2019 рік… Так, це робота непроста, треба врахувати всі зміни в законодавстві, підвищення вартості енергоносіїв, збільшення видатків на заробітну плату тощо. Підписано розпорядження про створення робочої групи, до якої увійшли заступник міського голови Лариса Кулікова, начальник фінансового управління Тетяна Шибирин, головні розпорядники коштів, члени депутатської бюджетної  комісії та представники депутатських фракцій міської ради. З цим розпорядженням можна ознайомитись на сайті міської ради.

  Коли вже буде остаточно впроваджено роздільний збір сміття?   Це тільки початок роботи. Дещо вже зробили,але  коштів, щоб сповна забезпечити  реалізацію такого закону, не вистачає. Приміром, місто має  сім сміттєвозів, тільки чотири з них було  на ходу.  Днями вийшов з ладу ще один. На черговій сесії будемо пропонувати виділити кошти для придбання нового. Також плануємо  додати  фінансів на придбання сміттєвих  ящиків, які, зважаючи на агресивне середовище використання, швидко виходять з ладу.  Був  нещодавно на сміттєзвалищі, дуже багато там пластику і поліетилену. Треба  думати, як його утилізувати.  Принагідно, просив би і жителів міста: не викидайте у сміттєві баки будівельні відходи, штукатурку, бо і контейнери руйнуються, і виходять з ладу поршні сміттєвозів, які не дають ради піднімати такий вантаж. Ліпше покладіть таке будівельне сміття збоку і його прибере спеціальна техніка.

Менше, ніж за два тижні –  фестиваль «Княжий»… Місто ніколи не  стояло осторонь заходів, які  проводить команда народного депутата Ігоря Гузя. Тим паче, що фестиваль відбудеться на межі міста та села Заріччя. Тому ми долучимось максимально, де треба, підсобимо громаді, щоб відбулося це масштабне дійство на високому рівні. Ми не ділимо місто і район, ми ділимо лише кошти.

До речі, про кошти: скільки  їх підлягатиме розподілу на черговій сесії міської ради? Що плануєте придбати?  Маємо  для  внесення бюджетних  змін до п’яти мільйонів гривень,  два з них  піде на придбання сміттєвоза, ще  близько півтора – на те, щоб заплатити за виконані ремонтні роботи, зокрема і  благоустрій біля 44-квартирного будинку для військових,  решта – на поточні потреби.

  А  що  зі здачею цього будинку, який  вже зажив собі слави довгобуду? На мою думку,  він може бути врешті зданий в експлуатацію до Покрови, коли відзначається  День захисника Вітчизни. Не  приховуватиму: роботи там ведуться як  мокре горить. Міністерство оборони  останнім часом  взяло за правило, що ліпше купувати  житло для військовослужбовців  на вторинному ринку, ніж будувати його з нуля. Тому цей об’єкт  може стати заключним у державній політиці будівництва житла для військовослужбовців.

Антоніна  МИХАЛЬЧУК.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

4 × 5 =