На головну Інтерв'ю БРИФІНГ  МІСЬКОГО  ГОЛОВИ: Тиждень  з  осіннім холодом  і  зігрітими оселями

БРИФІНГ  МІСЬКОГО  ГОЛОВИ: Тиждень  з  осіннім холодом  і  зігрітими оселями

57

   У вівторок  після оперативної наради міський голова  Петро Саганюк  традиційно  зустрівся із  журналістами місцевих засобів масової інформації та відповів на їхні  запитання.

 

- реклама -

У  місті розпочався опалювальний сезон.  Чи гладко?  У  понеділок з похолоданням запрацювали всі котельні. Не чекали поки температура протримається  прохолодною кілька днів, а свідомо подали тепло в усі установи та житлові будинки, аби за  кілька днів  устряслися всі  робочі проблеми, які  зазвичай  виникають з початком цього сезону – десь система заповітряна, десь  господарів немає.  На  цей  раз  були труднощі  з таким тепловим стартом  у  дитсадку № 7, але ситуацію там  уже поправили.  Дещо раніше почали опалювати лікарню та терцентр для одиноких громадян. Там котельні на дровах, тому мали таку можливість. Тепер  одна  проблама  найбільш  гостра – аби  люди  вчасно  розраховувалися  за  спожите тепло.

 

Лагідній цьогорічній осені, схоже, увірвався  терпець і вона  дихнула холодом, сипонула  дощем. Чи  не  поставило  це  крапку  і  у цьогорічних роботах з благоустрою у  місті?  Синоптики  обіцяють, що  вже  наступного тижня  погода просвітліє, отожі  ми  ще встигнемо з  багатьма роботами. Зокрема, завершимо асфальтування вулиці С. Ковалевської, візьмемося  за вулиці Ломоносова, С.Наливайка.  Кошти на це з бюджету   мають бути виділені на сесії міської ради.

 

На нараді прозвучала інформація про нестачу кадрів на енергетичному підприємстві. Є ще десь такі проблеми?  Так, як не прикро, але  у  місті  стає відчуватися  загострення ситуації з відтоком кадрів. Зокрема, на підприємстві теплових мереж та в лікарні останнім часом звільнилось  більше десятка водіїв. Проблеми є у філіях  “Волиньобленерго”, “Волиньгаз”, в лісомисливському господарстві. Хоча і заробітна плата там  і  порівняно  немала, та за кордоном таким спеціалістам платять у рази більше. Треба збільшувати зарплатню кваліфікованим робітникам, інакше ніяк їх не втримаєш.

 

ТМО   підганяли з укладанням  угоди з Національною службою охорони  здоров’я.   Що  це за угода, як загалом у  нас  справи з реформуванням  у цій галузі? Ще влітку ми доволі непросто прийняли рішення про створення комунального підприємства у первинній ланці медицини. Воно зареєстроване, отримало ліцензію щодо надання медичних послуг. Тому очікуємо  укладання угоди з Національною службою здоров’я про фінансування цієї установи. Але маємо ще і вторинну ланку медицини – умовно кажучи, ще всі стаціонарні відділення лікарні. Відповідно до законодавства, “вторинка” теж підлягає реформуванню. Тому відповідне питання буде винесене на чергову сесію міської ради.

 

  А  чи  зрушили з  мертвої точки справи з облаштуванням амбулаторії  у  селищі цукрового заводу? Як відомо, цей  проект  реалізується за рахунок коштів Світового банку. Після довгого затишшя до нього, схоже знову повернулися лицем. Проведено тендер  на ці роботи, який, за попередніми даними, виграла Луцька  фірма Чорнухи.  Повідомимо, як  там  почнуть працювати  підряжники.

 

Формується  бюджет  наступного  року. Чи  вже знаєте, яким у загальних рисах він прогнозується?  Відповідно до контрольних  цифр, які нам  спускають зверху, то ніби навіть кращим, як цього року. Принаймні обіцяють менше забирати реверсної дотації, якої у 2018-му віддаємо понад шість мільйонів гривень.  Але не пораховано збільшення вартості енергоносіїв, послуг. Надійшло багато бюджетних запитів від розпорядників коштів, депутатів – задовольнити всі точно не вистачить ресурсу. Будемо просити допомоги у народного депутата Ігоря Гузя. От днями надійшло п’ять мільйонів гривень з держбюджету на облаштування третьої карти полігону твердих побутових відходів. Щоб розпочати роботи, чекаємо  ще одного з погоджень і Мінекології. Освоїти  ці кошти  маємо встигнути до завершення року. Адже тендер  виграла потужна фірма, та  й  передбачаються вони переважно земляні.

 

   Наші читачі просять облаштувати велопарковку біля міської ради  і павільйон на зупинці біля заправки ОККО на вул. Устилузькій. Знаю про  ці потреби. Велостоянку невдовзі обладнаємо, а  про зупинку, очевидно, подбаємо вже наступного року.

Антоніна  МИХАЛЬЧУК.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

5 × 3 =