У вівторок після оперативної наради міський голова Петро Саганюк звично зустрівся із журналістами місцевих засобів масової інформації та відповів на їхні запитання. Попри свято Миколая, мер був не у вельми доброму настрої – вночі знову “погосподарювали” у місті вандали. З цього і почалася розмова.
Яких збитків завдали такі нічні пригоди місту? У грошовому виразі ще не можу сказати, бо тільки вранці директор «Полігону» Олександр Козичко доповів, що на площі «розстріляли» кульками 11 ліхтарів, вирвали світлофор на пішохідному переході. Безумовно, це фінансові втрати, але чи не більше прикро за моральні збитки, за те, що молоді люди (бо старші, вочевидь, такого не робитимуть) не усвідомлюють, що місто – це їхній дім, що все, що робиться для його поліпшення, – робиться і для них.
Можливо, цей прикрий випадок прискорить встановлення камер спостереження, про що давно ведуться розмови? Нещодавно відбувся тендер на виконання таких робіт, який виграв підприємець Андрій Кандиба. Встановлення трьох камер обійдеться у сто тисяч гривень. У перспективі їх мало би бути 15. Специфіка нашого міста у тому, що через нього проходять дві державні дороги, і камери згодилися б на багатьох перехрестях . Розглядаємо і можливість збільшення муніципальної поліції. Та попри все це, нам, чи не найперше, потрібні ще й зміни у свідомості наших земляків.
Як відомо, обласна рада не прийняла бюджет, відклала його затвердження на січень. Чи не позначиться це на діяльності окремих установ міста, які фінансуються з таких джерел? Жодним чином. Бо у такому випадку фінансування здійснюється за встановленою схемою – у розрахунку однієї дванадцятої. Депутатів у цьому зволіканні звинувачувати не варто, либонь, і справді були недопрацювання у бюджетних розрахунках. Маємо вже відходити від того, аби постійно шукати «крайніх», менше думати про політику, а більше про користь справи для області, міста.
У п’ятницю, за вашими словами, уже завершується фінансовий рік. З якими прогнозами? У нас ще залишається освоїти до чотирьох мільйонів гривень, з яких перехідними залишиться півтора. Це музейні кошти. Ремонт цієї установи специфічний, ми тут зіткнулися з проблемою у пошуку підрядника. Наш «Промжитлобуд» зміг отримати лише допуск С-3, а для виконання таких робіт потрібен С-2. Його має фірма Чорнухи з Луцька, з якою вже проводимо попередні перемовини. За сприяння нардепа у місто має прийти ще 800 тисяч гривень державної субвенції, яка переважно буде спрямована освітнім установам. Поки що постанови про їх виділення немає. Але ті, кому мають дістатися ці кошти, про це знають, обладнання під них вже підібрали, щоб оперативно їх використати. Як правило, державні кошти на початок року обнулюють, але нардеп пообіцяв, що, як не встигнемо з ними цього року, перейдуть на наступний.
У п’ятницю ви звітували про свою роботу за рік перед міською громадою. Які враження, висновки залишилися після цього заходу? Чесно кажучи, сподівався, що критики буде куди більше. Мимоволі склалося враження, що люди вже починають розуміти, що на місцях нам ділити нічого, що ніхто з центру не приїде і нічого за нас самих не зробить. Он міністр Аваков на Волинь приїжджає, але ж він не прийде шукати, хто у нас ліхтарі б’є, лавки ламає. Легше придертися до всього, куди важче самому щось зробити.
Водії нарікають на недосконалість дорожньої розмітки на оновленій дорозі на вулиці Луцькій. Зауваження, які надходять з цього приводу, врахуємо. Але ще раз повторюсь: ця розмітка тимчасова, як дозволять погодні умови, буде покладено пластикову.
У день Святого Миколая чи не доведеться і вам виконувати його «функції»? Чому ж, доведеться. Вже спозаранку для своїх внуків. Після засідання виконкому зустрічатимуся з дітьми, чиї батьки загинули у АТО. Під вечір – відкриття головної ялинки міста, а для дітвори, яка приходить на це свято, купуємо шоколадки, яких з кожним роком треба все більше. Тепер заготовили їх 500 штук. Хай діти порадіють наближенню свят.
Антоніна МИХАЛЬЧУК.