На головну Інтерв'ю БРИФІНГ МІСЬКОГО ГОЛОВИ: Весна  толоку у  місто приносить

БРИФІНГ МІСЬКОГО ГОЛОВИ: Весна  толоку у  місто приносить

39

 У вівторок після оперативної наради міський голова Петро Саганюк звично зустрівся з журналістами місцевих засобів масової інформації і відповів на їхні запитання.

 

- реклама -

Нещодавно зустрілося повідомлення,  що  укладено меморандум про співпрацю  міста з двома об’єднаними територіальними громадами. Чого стосуватимуться такі угоди? Дійсно ми підписали такий документ з головами Зимнівської і Зарічанської  ОТГ В’ячеславом Католиком  та Ігорем Пальонкою.

Він – про спільні проектні наміри: один – щодо придбання медичного обладнання, інший – стосовно будівництва та реконструкції водопроводу. Документ назрів як результат заходів, проведених програмою “U-Lead”. Будемо готувати спільні проектні  пропозиції  і на грантові конкурси.  Адже у міста та новоутворених об’єднаних громад  насправді є  багато спільних проблем,  які ліпше розв’язувати гуртом.  Щодо двох інших громад, які утворилися у районі у результаті реформи децентралізацїі,  то готові до співпраці і з ними.

До  речі, у згаданій реформі, яку називають  успішною,  на часі наступний етап – створення повітів. Чи залишиться місто  його центром?  У проекті постанови Верховної Ради України вказано три  укрупнені райони у області, серед яких і Володимир-Волинський. Я вважаю, що це правильно, адже історично наше місто завжди було повітовим центром, та й враховано один з найважливіших критеріїв – зручність розташування і доїзд.

 

   У місті планують провести загальноміську толоку?  У міру того, як  дозволятиме погода, місто вже годилося б прибрати до цієї неділі, адже у нас розташована окружна виборча комісія, куди у день виборів і після нього  приїде багато людей з інших міст, працюватимуть іноземні спостерігачі.  А тоді вже почнемо готуватися до одного з найулюбленіших свят всіх православних християн – Великодня.   Під час толоки  хотілося  б  максимально залучити   міську громаду, адже всі разом, а на лише комунальні служби, маємо дбати, аби  місто завжди було  чистим і ошатним.

 

   Які орієнтовні результати першого кварталу року, що добігає до завершення?  За попередніми даними, буде виконано міський бюджет, розпочали ремонтувати вулиці. Проведено тендер на  закупівлю  рентгенапарату для ТМО,  участь у якому взяли три фірми,  оформляються відповідні документи, можливо, до Пасхи  придбаємо це обладнання.  Такі ж процедури проводяться на виконання робіт у ДНЗ № 8,  художній школі.

 

   На оперативній нараді  ви  вихваляли  народного депутата Ігоря Гузя…  У соцмережах  часто зустрічаю докори, що   співпрацюю і  відповідно піарю  нардепа.  Та я  завжди підтримуватиму того, хто любить місто, людей, які в ньому живуть, цінує державу, старається  вирішити наболілі питання. Це не агітація, а  просто констатація  реалій. Бо за всі роки  українського парламенту ми ще  не мали такого активного свого представника у нім, який, як може, намагається посприяти у розвитку свого округу. Він особисто обійшов всі села, двори, знає і переймається людськими проблемами. Тому вважаю, що і на наступних виборах йому конкурентів у окрузі не буде.  Наш нардеп був дотичним  до виділення державних коштів на розчищення Риловиці  з перспективою  облаштування рекреаційної зони,  на ремонт дитсадків, на будівництво  третьої карти полігону твердих побутових  відходів і до багатьох інших справ. То як  його не хвалити?!

 

Які весняні  клопоти нині є особливо нагальними? Треба розпочати поточні ремонти доріг, дворів, подивитися  на стан під’їзних шляхів до релігійних  будівель, адже незабаром найвеличніше зі свят – Великдень, коли люди масово підуть до храмів.

 

Але ж так і залишається розритою та незаасфальтованою територія  біля собору Різдва Христового, де планували  влаштувати автостоянку?  Тут  ми стали заручниками своєї поблажливості до релігійних громад. Ще кілька років тому  парафія цієї церкви на чолі з настоятелем просили про виділення в користування цієї земельної ділянки. Депутати міської ради задовольнили їхнє прохання. Тривалий час там ніхто нічого не робив. Тепер же, щоб  місто могло виконувати там та відповідно фінансувати певні роботи, треба  частину цієї ділянки повернути у комунальну власність.  Церковна  рада з цим не погоджується. Приймати якісь кардинальні рішення вважаю неправильним, не хочеться  породжувати конфлікт, бо і без того злагоди  у нас часто не вистачає.

Антоніна  МИХАЛЬЧУК.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

12 − вісім =