Минулого вівторка на традиційному брифінгу міський голова Ігор Пальонка відповів на запитання представників місцевих ЗМІ.
Які враження, висновки залишив, які проблеми висвітлив недавній публічний звіт? Кожен з жителів громади мав змогу прийти і поставити запитання міському голові. Вважаю важливим, що донесли до громади інформацію про ті завдання, які вдалося успішно виконати. А це і значні суми для допомоги ЗСУ, і відкриття басейну, і оновлення лікарні. Є і нарікання від громадян на окремі проблеми, але вони не такі вже й значні. Питання, які порушувалися, на які не було змоги надати повної відповіді, взяли на контроль. Загалом і поза звітом міська влада старається працювати відкрито, постійно проводяться усні прийоми, є офіційний сайт міської ради, соціальні мережі.
До речі, у соцмережах недавно мешканка міста порушила питання громадської вбиральні у центрі міста, яка так і не запрацювала. У підвалі будівлі, де зараз Приватбанк, її давно облаштовано. Та які підприємець взяв на себе зобов’язання з її функціонування, мені точно невідомо, це залишилось на рівні усних домовленостей, прийняте тоді рішення міської ради не містить згадки про це. Проблема в утриманні, адже для бюджету це немале навантаження – орієнтовно 500 тисяч гривень на рік, а то й більше. Раніше депутати не підтримали такої пропозиції, знову будемо виносити це питання на обговорення, можливо, вирішиться.
У середу має відбутись тендер з реконструкції обеліска на площі Героїв. Якщо знов не буде підрядника, що далі? Маємо діяти в межах чинного законодавства, адже це пам’ятка архітектури. Надіємось, що в рамках цієї закупівлі знайдеться учасник, який працюватиме за проєктно-кошторисною документацією, розробленою у попередні роки.
Синоптики обіцяють ранню і суху весну. Які заходи з благоустрою плануються у громаді? Звичайно, вкрай важливо, щоб місто набрало ошатного вигляду. Ця зима була без значних опадів і заметів, що дало можливість системно підтримувати порядок у громаді. Першочергово будемо завершувати впорядкування зелених зон у парках «Слов’янському», «Княжому», на острівку біля гімназії № 1. На чергову сесію винесено ряд пропозицій, зокрема, щодо впорядкування тротуарів, вулиць, дворів. Коли буде проголосовано зміни до бюджету, будемо виконувати ці роботи. У бюджеті на такі цілі раніше передбачено 500 тисяч гривень. Та є пропозиція на поточні ремонти дворових територій і доріг спрямувати близько семи мільйонів гривень, адже це теж одні з першочергових потреб, з якими звертаються мешканці до міської влади.
Чи відчула громада призупинення грантової допомоги, зокрема, від США? За проєктом USAID «Говерла» ми отримали 12 мільйонів гривень грантової допомоги, що стало доброю підмогою для наших комунальних підприємств, які поповнились новою технікою. На жаль, уже надійшли офіційні листи, що цей проєкт згортає свою діяльність. Тепер будемо продовжувати працювати в рамках інших проєктів, передусім з нашими європейськими містами-партнерами.
Скільки вільних бюджетних лишків з минулого року розподілятимете на сесії? Погоджуються з депутатами пропозиції про виділення 40 мільйонів гривень на центр реабілітації для військових, 32 мільйони – на будівництво укриття ліцею імені О. Цинкаловського, 25 мільйонів – на підтримку збройних формувань, орієнтовно 10 мільйонів – на заробітну плату наших педагогічних працівників, яка не забезпечена державним коштом, близько 20 мільйонів – на програму соціального захисту мешканців громади. Є невеликі видатки для поточного ремонту доріг, дворових територій і тротуарів, для завершення ремонту ліфтів у багатоповерхівках на Луцькій. У змінах до соціальної програми врахуємо висловлені під час звіту пропозиції про закупівлі і виплати для захисників з громади, які ідуть зараз на службу. Але не тільки це. Є потреба збільшити видатки на допомоги сім’ям загиблих, пільгове перевезення тощо.
Що буде на місці, де донедавна стояв танк-пам’ятник? Є намір впорядкувати цю територію за спонсорські гроші, без затрат з місцевого бюджету. Плануємо встановити там український прапор на флагштоці висотою 12-15 м, розбити клумбу, докласти бруківку. Почекаємо до закінчення війни і облаштуємо цю зону краще. Ще два проєкти теж хочемо реалізовувати за кошти спонсорів. Це ремонт навісного мосту у парку «Слов’янському», аби він був зручним для усіх, а також відновлення у дереві постаті князя, який колись «стеріг» в’їзний знак з боку Устилуга. Є фотографії, де він виконаний у бронзі. На жаль, не знаємо його подальшої долі.
Раніше виділялись кошти на оновлення системи оповіщення. Поки що не вдалось її запровадити. Є відповідні нормативні акти з новими вимогами. На сесії знову про це будемо говорити, щоб завершити проєктні роботи. Річ дороговартісна, не хочемо витрачати зараз чималі кошти, адже робоча і стара система оповіщення. Якщо це вкрай треба буде зробити, доведеться систему оновлювати.
Чи не думали зробити хвилину мовчання більш загальною, наприклад, щоб звучало про це повідомлення на площі? Дали доручення центру культурних послуг, який зараз погоджує закупівлю і встановлення двох-трьох колонок, які будуть виведені на єдиний пульт. Хочемо у центрі міста організувати все так, щоб люди чули.
На завершення зустрічі міський голова повідомив ім’я нового керівника комунального підприємства «Володимиртепло». Це Володимир Собіпан, який донині очолював КП «Полігон» і показав себе відповідальним і дієвим керівником.
Наш кор.