На головну Новини БРИФІНГ МІСЬКОГО ГОЛОВИ: Відсвяткували – пора за роботу

БРИФІНГ МІСЬКОГО ГОЛОВИ: Відсвяткували – пора за роботу

43

Минулого вівторка  міський голова Петро Саганюк звично зустрівся  із журналістами місцевих засобів масової інформації та  відповів на їхні запитання.

   Відсвяткували День міста. Враження залишилися позитивні? Як на мене, всі заходи відбулися добре, на належному рівні. Правда, затьмарили святковий настрій два трагічні випадки, які сталися на вихідні. В суботу дівчина, яка приїхала на свято з Сельця, випала з другого поверху – чи то внаслідок конфлікту, чи з необережності. Ще одна трагедія трапилася з юною жителькою міста – 16-річна дівчина наклала на себе руки. Деталей не знаю, але, ймовірно, через нещасливе кохання. Безпосередньо святкові заходи, за звітом поліції, минули без пригод. Траплялися, звісно, і нетверезі «відпочивальники», але їх було навіть менше, ніж зазвичай, і проблем особливих не створювали.

- реклама -

   На будівництво сміттєзвалища прийшов ще один транш, пять мільйонів гривень. Які роботи плануються? Завдяки нардепу Ігорю Гузю нам виділили на будівництво третьої черги полігону твердих побутових відходів 14 мільйонів гривень, вторік ми освоїли майже шість, включно зі співфінансуванням, зараз прийшло ще п’ять. Там уже викопано котлован, буде вкладатися плівка і, відповідно до технології, завершуватимемо роботи.

   Волонтери-зоозахисники у мережі скаржилися, що їм не дозволили розташуватися біля ярмарку на «Володимирському Узвозі», щоб віддавати тваринок у добрі руки – мовляв, заважатимуть іноземним делегаціям? Оце від вас вперше про такий випадок чую, до мене ніхто зі скаргами не звертався. Перед Днем міста у нас працювала підприємець із Луцька, відловлювали бездомних собак для вакцинації і стерилізації. Після ветеринарних процедур їх і справді було б дуже добре прилаштувати у добрі руки. На жаль, охочих взяти собі песика з вулиці майже немає.

За які господарські роботи комунальні служби візьмуться насамперед, якщо буде сприятлива погода?Нарешті входимо в активний робочий режим, бо фестиваль «Княжий», вибори і День міста дещо знизили темп робіт. Але підходять до завершення капремонт харчоблоку ЗОШ № 5, утеплення дитсадка №8, ремонт даху дитсадка №2. Ведуться роботи зі встановлення спортмайданчика у ЗОШ №1, підрядники і керівництво школи обіцяють, що до 1 вересня його здадуть. В четвер буде заасфальтована вулиця Алябушева. Завершимо роботи по ліквідації аварійної ділянки водогону на Князя Олега. Ремонтуватиметься вулиця Об’їзна-Пилипа Орлика, далі треба Поліської Січі. Є документація на провулок від вулиці Лотоцького на Устилузьку, будемо його робити. І по плану підготовка шкіл до нового навчального року і всього міського господарства до зими.

   На оперативній нараді прозвучала проблема мийок. У чому вона полягає? Деякі з них самовільно побудували свердловини, не мають на них документації. Як попідключали? Я вже це питання порушую декілька разів. Але маємо зрушення, вже є доручення обласної прокуратури, зараз будуть перевіряти, хто дав дозвіл на ці свердловини. Ми от все бідкаємося, що наша річка міліє. А де та вода візьметься, як у нас більше сотні самовільних свердловин 30-60 метрів глибиною? Вони порушують водний баланс, рух води в джерелах – і воно відповідно негативно впливає на водойми.

   За тиждень додалося хворих на кір? Так, це захворювання зафіксоване в іще однієї дорослої людини. Я щодня тримаю цю ситуацію на контролі. З початку спалаху хвороби у нас зафіксовано 167 випадків. Правда, не всі пацієнти місцеві, були і з села КратьТурійського району. Мали недовгий період затишшя, а це знову кір дав про себе знати.

   Під час святкових заходів спілкувалися з представниками іноземних делегацій. Яких домовленостей вдалося досягнути? У нас тісна співпраця із Цвіккау, продовжуємо її у сфері освіти. Хочемо, крім гімназії, долучити до неї ще якусь школу. Також наші німецькі партнери зацікавлені у співпраці в галузі медицини. Тільки нарікають на мовний бар’єр: якби  лікарі достатньо добре володіли якщо й не німецькою, а бодай англійською, то обмін досвідом був би більш ефективним. Маємо гарний контакт з містами Ленчица і Кентшин, з ними спільні проекти обговорюють Любов Саць і Лариса Кулікова.

Віталіна МАКАРИК.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

8 − чотири =