Новини

БРИФІНГ МІСЬКОГО ГОЛОВИ: З чим осінь підганяє

Архів
11 переглядів

Минулого вівторка  міський голова Петро Саганюк звично зустрівся  із журналістами місцевих засобів масової інформації та  відповів на їхні запитання.

Похолодало,  і хоч ще вересень, але й він  нагадує, що до зими недалеко.  Чи  готове до  настання холодів, яке може  бути несподіваним, міське господарство?  У четвер на засіданні міськвиконкому буде комплексно розглянуте питання підготовки до зими. Але загалом задоволений  результатом виконаних робіт комунальними підприємствами, до яких ставимо вимогу, щоб  повна така готовність була на 1 жовтня. Однак  хотілося, щоб і жителі  міста розуміли: аби мати належні послуги, за них треба платити. А заборгованість населення за спожите тепло у місті сягає до шести з половиною мільйонів гривень. Соціально незахищені громадяни отримують субсидію, вчасно  виплачується зарплата бюджетникам, отож більшість має можливість оплачувати компослуги.

 

   У місті була  проблема із виплатою зарплати медикам, яким держава недодала субвенції?  Ми частково розв’язали, виділивши  на такі потреби з міського бюджету півтора мільйона гривень. Ще сподіваємося на державні гроші, але, як їх не буде, своїми силами  виходитимемо з ситуації. Місто має 18 мільйнів гривень на  поточному, 12 мільйонів  – на депозитному рахунках, останні  це переважно кошти, які «у роботі».

 

Що  ще  хочете зробити у місті, поки не задощило, не заморозило? Сподіваємося встигнути заасфальтувати  провулок Олімпійський, вулиці Федьковича, Пилипі Орлика,  двори, де такі роботи розпочато. Бо у холод  це проблематично навіть через те, що привезений асфальт швидко твердне. Звершуються ремонти у художній школі, гаражів і палат у ТМО, де  плануємо запустити відділення гемодіалізу. Врешті уклали договір  на ремонт музею з підрядниками з Рівного, які виграли тендер. Ліквідовуються тріщини і причини, які їх зумовили, у КМЦ, натомість виникли подібні проблеми  у дитсадку № 1, де одну групу довелося відселити. Передбачили 80 тисяч гривень на документацію для проведення тут ремонту, за  результами якої стане відомо, у яку суму він обійдеться. Рішенням сесії виділено кошти не укріплення п’ятиповерхівки на вулиці Івана Франка. Словом, справ чимало.

 

Наше  ПТМ  згадувалося у списках тих, де ще не укладено договору на  газопостачання? Це  питання  вирішується і без газу місто не залишиться. Хоч не  хочеться кивати у бік сусідів, але  і інших містах борги споживачів ще  більше тягнуть такі підприємства донизу. Володимир-волинці  будуть взимку з теплом, звичайно, якщо не забуватимуть за нього платити.

 

Знову  маєте претенції і обіцяєте кадрові зміни щодо керівництва водоканалу.  А як їх не мати, якщо  за результатами господарської діяльності тут щораз збитки, які зросли вже до 48 відсотків. Щоб для їх погашення не збільшувати тарифи, треба шукати внутрішні резерви, задіювати енергоефективні механізми, а  там цього не роблять.

 

  У  понеділок   працював у місті народний депутат Ігор Гузь.  Які питання обговорювати з ним при зустрічі. Виборче законодавство, яке  очікують зміни, напружену  ситуацію з виконанням держбюджету, кошти  так званого соцеконому, впливу на розподіл яких хочуть позбавити нардепів,  відміну відрахувань з будінвесицій, хоч останнє для  нашого міста не таке й болюче, як  для великих. Останнім часом зведено два будинки, від чого місто отримало до мільйона гривень. Можемо обійтися без цих коштів, але передбачте, як колись було, 5 відсотків квартирного фонду. І вже навіть соромно вести мову про 44-квартирний будинок, який і цього року  навряд чи здадуть в експлуатацію. На всі наші звернення з цього  та з інших питань військового майна приходять відписки, правда, вже не такі категоричні, як раніше – обіціють розібратися.

 

За словами Ігоря Гузя,  місцеві вибори таки будуть позачерговими і мають відбутися у квітні наступного року. Балотуватися не збираюся, а  підтримаю будь-кого з кандидатів, якому громада довірить управління містом. Запит у нас нині на молодих, потрібен буде  їм мій досвід – передам.

Антоніна МИХАЛЬЧУК,

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up