Новини

Брифінг міського голови: з чим зима підганяє

Архів
6 переглядів

У вівторок після оперативної наради  міський голова Петро Саганюк звично  зустрівся із  журналістами місцевих засобів масової  інформації  та  відповів  на  їхні  запитання.

   В останні  дні поактивнішали  дорожні  роботи  на центральній частині  вулиці Луцької.   Ми звернулися з проханням до фірми «Магістраль», аби  до  зими вони  «пройшли» місто і  завершили  укладання асфальту, оскільки погода  дає  таку можливість, кажуть, що  лише цього тижня. У вівторок  з такими роботами  вони мали дійти до Зимнівської, у середу – до переїзду, а  тоді   довести до  ладу  «кишені», нанести  дорожню розмітку.  До  честі дорожників, вони у ці дні працювали заледве не цілодобово,  і зробили  немало – уклали   понад  700 тонн асфальту.

   Але  не встигли  його покласти, як  довелося зривати – неподалік хлібозаводу  прорвало водогін, що  у свою чергу  вилилося звинуваченнями  у «город» міської влади.  Усі  бачили  –  дорожники працювали  досить інтенсивно, але  день нині  куций, після 18-ї години  похолодало і  крупнозернистий асфальт, який, до  речі, везуть  аж із Сокаля, почав  швидко застигати.  От  і  ввімкнули на всю потужність віброкаток,  який так запрацював, що здригалися і довколишні будівлі.  Не витримали  такого навантаження  і водогінні мережі    – вистрілили   метровою струєю.  Раніше  я давав доручення  провести  випробування  цих комунікацій,  додаткове навантаження на  них  давали, але, очевидь, не  таке сильне.

Які  підсумки у  міському  господарстві   на  завершення десяти місяців року?   Маємо до розподілу  до  12 мільйонів гривень,  остаточне рішення щодо використання яких буде прийнято на  листопадовій сесії. За підсумками дев’яти місяців цього  не могли  зробити, ще  не  був  повернутий державою акциз.  Частина  з них піде на  оплату  вже виконаних  робіт,  довиділимо  їх на ряд об’єктів. Більш  на завершенні року непокоїть використання державних коштів. З  цим загалом по  області не дуже втішна ситуація  – освоєно їх  лише понад  20 відсотків. У нашому місті справи з цим йдуть ліпше – виконано робіт у межах половини виділених сум. На Броварній  прокладання водогону вже на завершенні, залишилося провести випробування,   підганяємо  і з ремонтом басейну у школі  № 5, бо не гоже буде звести нанівець старання нашого нардепа, який  подбав про надання державної субвенції  на такі роботи.  Освоєння двох мільйонів гривень на водоканалі затягнулося через тендери, з  який перші два були  визнані недійсними, через безконкурентність  пропозицій, а  для задіяння результатів третього, який днями провели,  ще два тижні мусимо чекати, чи ніхто не оскаржить…

А як  з ремонтом історичного музею, який ззовні  у доволі непривабливому стані?  Цього року заплановані роботи, либонь, уже не розпочнуться? Кошти на це є, але виникла проблема з  підрядниками,  бо  для виконання реставраційних робіт  потрібна організація, яка б мала відповідну ліцензію. Фірма «Промжитлобуд» узялась її  виготовляти. Сподіваємось, незабаром хоч якісь роботи розпочнемо. Але це кошти місцевого, а не державного бюджету, тут нагальності з їх освоєнням нема – вони перенесуться на наступний рік.

   Не втрачає актуальності проблема  боротьби з боржниками за комунальні послуги.  Он маю список, у якім восьмеро чоловік, які   мають борги до 10 тисяч гривень кожен.  І  є  нім відомі у місті і далеко не бідні люди. Декого з них  треба просто знайти, щоб стягнути  борги.  Ну а якщо нам відповідають, що ці люди тут не живуть, а квартири стоять пусткою, то чи не краще визнати їх безхазяйними, а потім віддати тим, хто дуже потребує житла.

   Мешканці вулиці Крушельницької, де заасфальтовано лише половину дороги, цікавляться, коли  ж  такі роботи завершать? У наступному році. В цьому  закінчимо асфальтування вулиць Митіна і Щоголіва, можливо – Івана Богуна.

    Завершилося голосування за  громадські  проекти,  які  реалізовуватимуться за  кошти бюджету.  Як оцінюєте таку практику? Ми  першими  в області  її запровадили, отож не  без того, щоб не наштовхнутися на якісь колючки . Часто добру  ідею у нас  вміють зганьбити, багато  невдоволених результатами  відбору. Люди нарікають на використання адмінресурсу у голосуванні за окремі проекти, зокрема  лікарняні  та гімназійні, тепер координаційна рада муситиме з цим розбиратись.  Я старався не втручатися  у цей процес, його організацію взяла на свої плечі мій заступник Лариса Кулікова. Але звинувачень стосовно  прихильності до тих чи інших проектів  уникнути не вдалося, бо так вже повелось, що у нас влада, як та невістка, завжди у всьому винувата.  Та добре, що є така змагальна тенденція від громади. На запропоновані  нею цікаві проекти ми не проти  згодом і додати коштів.

Антоніна  МИХАЛЬЧУК.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up