На головну Новини БРИФІНГ МІСЬКОГО ГОЛОВИ: Затяжна сесія і бюджетні наміри

БРИФІНГ МІСЬКОГО ГОЛОВИ: Затяжна сесія і бюджетні наміри

156

Минулого вівторка міський голова Петро Саганюк звично зустрівся із журналістами місцевих  ЗМІ  та відповів на їхні запитання.

Чергова сесія міської ради минулого четверга  видалась  доволі  затяжною і бурхливою. Які  після неї залишилися враження?  На всі рішення на ній були прийняті, а загалом, на мою думку, вона стала сесією двох депутатів, які заледве не до кожного  проекту мали зауваження. Це свідчить про те, що попередньо депутатські комісії попрацювали недостатньо, адже  можна  було заздалегідь розібратися  у тому чи іншому питанні. Та й елементарної етики ведення дискусій окремим депутатам явно бракувало. За доброї попередньої підготовки цю сесію можна  було б провести за зо дві години.

- реклама -

 

Серед неприйнятих рішень і пропозиція продажу з  аукціону будівлі так званої червоної школи на вулиці Драгоманова. Так, депутатська більшість не підтримала такий проект. Але з цим приміщенням треба щось робити, бо, аби довести його до пуття, треба знайти у бюджеті до 20 мільйонів гривень, а  ще потім тратити чималі кошти на його утримання. Пам’ятаєте, які сумніви виникали при приватизації будівлі приміщення  фінуправління на Ковельській, а яким привабливим замість колишнього занедбаного воно стало. Хай тепер шукають інші пропозиції щодо використання цієї будівлі, що вже не перший рік стоїть пусткою. Неодмінною умовою є збереження первозданного вигляду цієї пам’ятки місцевого значення, повернення туди  меморіальної дошки  відомого художника Миколи Рокицького.

 

Збігають останні тижні 2019 року. Який він залишає слід  у місті? Маю подякувати і депутатам, і всій міській громаді, що переважно все, що планувалося, вдалося виконати. Основним об’єктом, де  до нового року сподіваємося  перерізати умовну червону стрічку, є спорудження  третьої черги полігону твердих побутових відходів, а це досить масштабний проект. Врешті  буде здано в експлуатацію 44-квартирний житловий будинок для військовиків  нашої бригади, повернення  із зони бойових дій очікуємо. Планується і відкриття відділення гемодіалізу у ТМО.

 

Але є щось, чого не встигли реалізувати, що рік 2019-й передає своєму  наступнику?  Звичайно, і в новому році роботи вистачатиме, а основним таким перехідним об’єктом стане амбулаторія у селищі цукрового заводу. Для неї купили приміщення, але щоб оформили право на  ділянку, провести  землеустрій знадобилося  не одне рішення сесій. Так і затягнулося. Наступного року виділимо на цю реконструкцію до 600 тисяч гривень. У лютому до розподілу на сесії матимемо до 12 мільйонів гривень вільних залишків бюджету.

 

У пятницю  на позачерговій сесії планується прийняття бюджету-2020.  Які  він відкриє можливості  для міста? Лише на використання бюджету розвитку надійшло запитів на сто мільйонів гривень. Проектом цього фінансового документу передбачено виділення до 18 мільйонів гривень для ТМО, де на придбання кисневої станції, чого вимагають для проведення операцій, треба три мільйони гривень, ще за два мільйони планується придбання медичного апарату, частина коштів піде  і на поточні ремонти. Як уже повідомлялося, до 15 мільйонів гривень з державного дорожнього фонду  потрібне ще й таке ж співфінансування з міського бюджету, що треба спрямувати на один об’єкт. Фракція «Самопопочі» пропонувала ці кошти використати на ремонт вулиці Генерала Шухевича, однак, вважаю, що цього більше потребує вулиця Незалежності і частина  прилеглої до неї вулиці Сагайдачного. У планах і придбання промивальної спецтехніки для водоканалу, сміттєвоза для «Полігону», автомобіля для «Теплокомуненерго». У межах мільйона гривень хочемо спрямувати  на встановлення контейнерів для відсортованого сміття. Є домовленість з фірмою з Луцька, яка забиратиме пластик.

 

  У  Нововолинську з нового року водопостачання  дорожчає. А як у нас? І нам цього не уникнути. Адже з подорожчанням  енергоносіїв, а згодом і зі підвищенням  мінімального рівня зарплати  наше водопостачальне підприємство терпить збитки.

Антоніна МИХАЛЬЧУК.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

2 × чотири =