Новини

БРИФІНГ ПЕРШОГО  ЗАСТУПНИКА  МІСЬКОГО  ГОЛОВИ: Про платіжки за тепло, енергоощадність та профілактику коронавірусу

Архів
7 переглядів

Минулого вівторка на час відпустки міського голови  Петра Саганюка  із журналістами місцевих засобів масової інформації  на традиційному вівторковому  брифінгу зустрівся його перший заступник Ярослав Матвійчук.

Уряд, який уже відправили у відставку, обіцяв, що у лютому платіжки, які громадяни отримають за тепло і гарячу воду, приємно здивують. Якого здешевлення чекати жителям міста? Як відомо, основним чинником зниження вартості таких комунальних послуг є зменшення ціни на газ, що у їх собівартості становить левову частку витрат. Якщо газ відчутно здешевшає на рівні держави, то ціна теплопостачання, відповідно, зменшиться і у місті. Хоча чомусь не враховують, що у рази зросла вартість транспортування газу, а тарифи теплопостачальних підприємствам не корегувалися.

Схоже, що у місті активно взялися за реалізацію проектів з енергозбереження. Нещодавно з такого приводу відбулась зустріч з  головами ОСББ. Що обговорювали? Уже почали заміну дверей та вікон у місцях загального користування, зокрема, такі роботи ведуться на Ковельській, 100. Відбулися збори мешканців багатоповерхівок на вулицях Академіка Глушкова, Луцькій, тож з’явилися нові запити на енергозберігаючі проекти. Скажімо, у ОСББ дев’ятиповерхівок на Луцькій прийшов новий керівник, він   бачить потребу у заміні мереж електропостачання. Далі працюємо з головами ОСББ стосовно продовження співпраці з Фондом енергоефективності. Невдовзі чекаємо на приїзд фахівців, які готуватимуть проекти з енергозбереження у багатоповерхівках.

    Що мали на увазі, коли на нараді розповідали про ширше використання механічного прибирання сміття? Ряд вулиць у місті прибирається механізовано, із залученням спеціальної техніки. Перша машина, яку використали в таких цілях, був бобкат. У минулому році підприємець Тарас Грицевич закупив спеціалізовану техніку, яка прибирала вулиці, але, окрім того, придбав такий механізм, який прибирає узбіччя доріг. Тож тепер, коли після зими на них зібралося чимало піску та сміття, спробуємо проводити прибирання з його допомогою. На виконання таких робіт укладемо договір.

    Проведено ряд заходів для профілактики поширення коронавірусу. Що ще планується в місті і наскільки активно ведеться робота? З резервного фонду виділено 270 тисяч гривень, на які закуплено дезінфікуючі засоби, дезінфікатори для рук, що встановлюються в місцях масового скупчення людей. Ми звертаємося до бізнесу, щоб аналогічно вчинили на приватних підприємствах. Звісно, це лише попереджувальні заходи, а на випадок виявлення вірусу є відповідні нормативи, як потрібно діяти. Передусім пацієнти будуть ізольовані і відправлені в обласні медустанови, а у випадку масового поширення захворювання буде розгорнуто до 65-ти місць у нашій лікарні, її інфекційному відділенні.

   Є побоювання, що зі зміною уряду можуть бути зміни у медичній реформі. Вважаю, що з-поміж усіх реформ медична є чи не найбільш ефективною. Адже завдяки їй престиж професії лікаря зріс, збільшилась заробітна плата, поліпшилась якість надання послуг. Щодо другого етапу реформи, то чуєте інформацію зі ЗМІ, які повідомляють, що ці процеси можуть бути призупинені. На мою думку, це негативно вплине на розвиток медичної галузі, оскільки основна суть реформи – надання належних послуг і підвищення рівня зарплати наших лікарів.

   Весна приходить з початком ремонту доріг. А чи варто найближчим часом очікувати його вулиці Устилузькій,  якій вже давно ремонт обіцяють?  Справді, ця вулиця залишається у нас проблемною, де, зважаючи на її статус  забезпечення міжнародного сполучення, вже кілька років тому мав би бути здійснений капітальний ремонт, що з різних, переважно незалежних від нас, причин усе переносився. Тепер щодо цих робіт і обіцяних на них європейських коштів знову ведуться перемовини з польською стороною. Сподіваємося, що вони будуть результативними.

Антоніна МИХАЛЬЧУК.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up