Новини

БРИФІНГ ПЕРШОГО ЗАСТУПНИКА МІСЬКОГО ГОЛОВИ: Про  ЖЕК,  ОСББ  і  регіональну  раду

Архів
4 переглядів

Минулого вівторка за відсутності міського голови оперативну нараду провів його перший заступник Ярослав Матвійчук. Він же опісля зустрівся із журналістами місцевих засобів масової інформації та відповів на їхні запитання.

 

У четвер за прикладом столичної в області збирається рада регіонального розвитку. Хто у її складі від міста, чи буде такий орган створений і нижче по вертикалі? До складу цього дорадчого обласного органу, який має визначити основні стратегічні віхи Волині, увійшов міський голова Петро Саганюк. Обговорюватимуть там і проекти, які наступного року можуть фінансуватися коштом фонду регіонального розвитку, тому нині важливо зробити відповідні заявки, щоб мати шанс на отримання таких коштів. Від міста хочемо подати проекти, які стосуються тепломодернізації дитячих дошкільних закладів і які вже мають проектно-кошторисну документацію. Це утеплення фасаду «Вишиванки», що стане завершальним у такій модернізації цієї установи, де раніше оновили покрівлю, встановили окремий тепловузол, та заміна даху і утеплення «Казки». А також два екологічних проекти, які стартували цього року, але їх повна реалізація потребує ще коштів і коштів. Йдеться про третю карту КП «Полігон» і очищення Риловиці, де нині формується острів, який наступного року хотілося б бачити гарною рекреаційною зоною.

 

На нараді згадувалося і про те, що у місті днями працюватиме обласна комісія з екологічно-технічної безпеки. Чим зумовлене це її виїзне засідання?  Це чисто робоче засідання, де обговорюватимуть стан поводження з твердими побутовими відходами. Дякувати Богу, у нас з цим проблем немає, а в області подекуди це питання дуже гостре.

 

Але у місті, як, либонь, і в багатьох інших, не виконується закон про сортування сміття, який набув чинності ще з початком цього року. Так, з цим є проблема, причина якої найперше у тому, що у нас не сформовано ринку сміття, ту ж пет-пляшку фактично нікуди дівати. Ми ведемо з приводу цього перемовини з партнерами зі східних областей, щоб хоч раз у квартал такі відходи було куди відправляти. Це, до речі, не єдине нововведення, яке депутати прийняли без відповідного грунту для його реалізації. Дуже подібна ситуація і з ЖЕКом.

 

   До речі, як іде його реформування? Місто чимало витрачало коштів на утримання будинків, які були на балансі житлово-експлуатаційної контори, за останні роки відремонтували 17 дахів, замінили сотні метрів мереж. У нас люди так звикли: квартира моя, а те що за її дверима мене вже не обходить. От цей стереотип доведеться побороти, для чого нині треба активніше вести роз’яснювальну роботу. Оптимальним варіантом стало б повсюдне створення об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, які б взяли на себе усі функції з їх утримання і самі визначалися, хто які їм послуги надаватиме. Он з наступного року має запрацювати фонд енергоефективності, однак уже задекларовано, що він співпрацюватиме тільки з ОСББ.

 

   У місті є спеціальна програма з підтримки об’єднань співвласників багатоквартирних будинків. Як вона діє?  Цим документом передбачено, що міська влада підтримує проекти таких об’єднань за принципом 60х40 відсотків. Тобто більша частина коштів надається з міського бюджету, а решту вносять самі мешканці. Щоб цим скористатися, потрібно виготовити проектно-кошторисну документацію і вже з нею звернутися у міськвиконком, де після відповідної перевірки і може бути прийняте  рішення про підтримку . Минулого року у місті було реалізовано  сім таких проектів, цього року, на жаль, лише чотири. Хоч і в теперішньому, і в бюджеті наступного року кошти на таку підтримку передбачаються.

Антоніна МИХАЛЬЧУК.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up