Минулого вівторка на запитання журналістів місцевих засобів масової інформації після оперативної наради відповідав перший заступник міського голови Ярослав Матвійчук. Петро Саганюк пішов у відпустку.
Нещодавно відбулися засідання Асоціації міста України, у яких довелося брати участь представнику влади Володимира-Волинського. Які проблеми обговорювали, що болить нині міським громадам? На одному з останніх таких зібрань йшлося про важливі для багатьох міст питання децентралізації. Міністерка розвитку громад та територій України Альона Бабак заявила, що у досить стислі строки буде завершено перший етап децентралізації, і вже за рішенням міністерства утворено громади чи приєднано до інших ті населені пункти, які досі не визначилися з цим на добровільній основі, або які не забезпечили свою самоокупність. Другим етапом, який теж хочуть пройти за місяців три, буде укрупнення районів і створення повітів. Пропозиції щодо такого адмінподілу готує Офіс президента. Але ж знаєте, які у нас ведуться дискусії за визначення з центром повіту. Наступного вівторка на таку тему у Луцьку знову відбудеться «круглий стіл». Обговорювали і бюджет наступного року, бо верховні органи влади хочуть більше повноважень віддати на місця, а не завжди підкріплюють їх фінансово. Скажімо, цього року з державного дорожнього фонду отримали лише 1,3 мільйона гривень, тоді як роком раніше було до восьми мільйонів і обіцяли, що ця сума зростатиме. Поговорюють і про повернення доріг державного значення у статус комунальних з відповідним утриманням. А у нас це і вулиця Устилузька, яка давно чекає на ремонт державним коштом.
На рівні держави заблоковано використання на розвиток інфраструктури регіонів. У нашому місті які об’єкти чекають цих коштів? Йдеться про кошти так званого соцеконому, які залучали нардепи у той чи інший округ. Новий уряд, очевидно, призупинив їх використання, аби перевірити, чи справедливо вони розподілені і чи за призначенням використовуються. У нашому місті на них чекають будівництво сучасного спортивного майданчика у школі № 2, завершення спортзалу у гімназії, де таке фінансування часткове, благоустрій біля художньої школи, кілька дитячих майданчиків. Загалом на суму у понад мільйон гривень. Сподіваємо, що ці кошти таки залишать на розвиток міста.
Яких енергоефективних заходів ужито і місті у ході підготовки його господарства до зими? Завершується повна термоізоляція дитячого садка № 8, проведено капітальний ремонт і утеплення такої установи № 2, залишилося ще утеплити дах у ДНЗ № 1, на що вже виготовлено проектно-кошторисну документацію. Здійснено утеплення внутрібудинкових мереж, чимало вікон у під’їдах будинків заміінено на енергоощадні. Цього року не введено в експлуатацію жодного теплового пункту, але, сподіваємося, що ця робота згодом оживиться, адже рішенням сесій виділено додаткові кошти для ОСББ, які мають такі наміри. Також є надія, що наступного року у нас запрацює програма реформування комунального фонду, коли мешканці, будинки яких перебувають в їх управлінні, також робитимуть здійснюватимуть капітальні видатки, в тому числі із енергозбереження.
До речі, а як у місті здійснюється фінансова підтримка таких об’єднань співвласників багатоквартирних будинків? Для цього діє спеціальна програма, у рамках якої цього року вже використано мільйон гривень, виділених з бюджету. Але є ще ряд звернень голів таких ОСББ щодо заміни мереж, дахів і навіть ліфтів, бо окремі з них у їхній зоні обслуговування. Тому й було додано коштів на такі потреби. Будемо підтримувати ініціативи мешканців і особливу увагу звернемо на об’єднання, які були створені цього року.
Оголошено конкурс на посаду начальника водоканалізаційного господарства. Чи є вже претенденти на неї? Так, начальник цього комунального підприємства звільнився за власним бажанням. Відповідно до рішення сесії, керівників комунальних підприємств приймають на конкурсних засадах. Повідомлення про такий конкурс обнародуваного лише минулого тижня, охочі обійняти цю посаду поки не зголошувалися.
Антоніна МИХАЛЬЧУК