У вівторок з журналістами місцевих засобів масової інформації зустрівся перший заступник міського Ярослав Матвійчук і відповів на їхні запитання.
Темою дня нині став початок опалювального сезону. Ще минулого тижня тепло подали у школи і дитсадки, були певні проблеми з цим щодо ЗОШ № 5, але в п’ятницю це владнали. У понеділок протягом дня ввімкнули всі котельні. Від споживчів надійшло понад 60 звернень на недостатню подачу тепла, але вони пов’язані переважно з внутрібудинковими мережами. Протягом літа багато було зроблено, аби цей сезон протікав нормально.
Але чи вжито якихось енергозберігаючих заходів, аби економити тепло і відповідно менше споживати газу? Про заміну ввікон дверей і утеплення фасадів вже говорили не раз. А свіжим і масштабним таким заходом і, сподіваюся добрим прикладом для інших, стануть роботи, які розпочало об’єднання співвласників баготоквартирних будинків «Мрія». Тут хочуть провести термомодернізацію всього будинку, що може дати відчутний ефект – до 30 відсотків економії теплової енергії. Це, так би мовити, пілотний проект такої справі, який, очікуємо, буде успішним.
Яким коштом буде здійснюватися ця термомодернізація? Як відомо, у місті діє програма підтримки ОСББ, на реалізацію якої прередбачено мільйон гривень, з яких поки що освоєно 300 тисяч. «Мрія» цю цифру змінить, бо за умовами програми 40 відсотків вартості виконаних робіт фінансуються самі мешкані, а решту – бюджет. Освоїти бюджетні кошти іноді виявляєтья досить непросто, треба пройти і через «Прозоро» і через інші погоджувальні процедури, тому не всі керівники об’єднань поспішають за таке братися.
Нещодавно жителі міста могли стати свідками, як незвична для міста техніка здійснювала промивання ливневої каналізації. Так, у місті виконувалися такі роботи, замовляли їх у спеціалізованої організації з Центральної України. Хотіль купити і для міста таку промивальну мешину, але це дуже дороговартісна справа, тому запросили фірму на договірних умовах. Сподіваємося, що ефект від цього буде, бо цих мереж давним-давно ніхто не промивав. Втім, самі дощі покажуть…
Осіння негода, схоже, поставила крапку у виконанні багатьох зовнішніх робіт у місті. З чим із наміченого можна не встигнути? Розпочато благоустрій вулиці Коперника, який виконує Луцька ДПМК, там ще треба підняти люки, і за два три дні можна з цим справитися. Невдовзі планується відкриття нового центру зайнятості, неподалік якого ще треба докласти бруківку. Надіємо, що погода нам це дозволить, а якщо ні, то відкладемо до наступного року, аби виконати все доброякісно. Аналогічна ситуація і з вулицею Федорівською, де прокладена щебенева «подушка». Найбльше ж непокоїть, чи встигне «Магістраль» з вулицею Луцькою. Всі підготовчі роботи тут виконанні, потрібно зо три дні плюсової температури.
А кошти не залишаться неосвоєними? Є інформація, що і державні кошти хочуть зробити перехідними. Щодо першого то, знаю, що міський голова такого не допустить. Стосовно державних фінансів, то добре було б, якби їх не треба було за умови невикористання повертати на завершенні року. У нас таким коштом відновлюється басейн у школи № 5, замовлено вісім дитячих майданчиків у Львові, але база для них вже підготовлена, отож проблем з встановленням не повинно бути, навіть при не дуже спрятливих погодніх умовах.
На сесії міської ради порушувалося питання стосовно благоустрою парку імені Гагаріна? Так, його треба там провести, встановити лавки, ліхтарі, вимотити доріжки. Але місце це особливе, тут колись було єврейське кладовище. Ми мали перемовини з представниками їхньої общини, вони не проти, але з однією умовою: щоб ніякі земляні роботи при цьому у парку не виконувалися. Та це вже, скоріше за все, буде у планах наступного року.
Антоніна МИХАЛЬЧУК.