Міський голова Петро Саганюк у відпустці. Тому у вівторок з журналістами місцевих засобів масової інформації зустрівся його перший заступник Ярослав Матвійчкук і відповів на їхні запитання.
Хоч як активно ведеться ремонт «луцької» дороги, але зима зі своїм підходом може раптово стримати його хід. Що ще можуть встигнути підрядники? Двічі на місяць голова ОДА проводить виїзну нараду з аналізом виконання таких робіт, на яку запрошують і представників органів місцевого самоврядування, території яких зачіпає ця дорога. На останній з них, яка відбулася 17 жовтня у нашому місті, було поставлено завдання – максимально справитися до 15 листопада. Дякувати Богу, погода не перешкоджає працювати робітникам з підприємства «Магістраль». Стосовно цього відрізку, що пролягає містом, то тут багато часу забрали так би мовити,деталі – вирівнювання бордюр, підняття люків і ливневої каналізації. Але підрядники запевняють, що ще 8 – 10 днів і буде здійснено чистовий варіант цієї дороги у місті. Трасу до Луцька завершити не встигнуть, хоч дорожники працюють і у вихідні дні. Частина її так і залишиться зимувати у чорновому варіанті з надією, що наступного року роботи тут відновляться. Фінансування їх нині забезпечено. Дуже вже затягнули початок цього ремонту через тендерні процедури, без яких ніяк не обійтися.
Балансує на межі початок опалювального сезону: за календарем ніби вже й пора, але за вікном теплинь. Думки з цього приводу розходяться і у користувачів соціальних мереж. Багато хто нарікає на місцеву владу за зволікання. Я також мешкаю у багатоквартирному будинку, є споживачем послуг «Теплокомуненерго» і відчуваю, що температура у помешканні нині є не завжди комфортною. Але щодо подачі тепла для житлового фонду є визначені нормативи – воно має подаватися, якщо середньодобова температура зовнішнього повітря три дні протримається нижчою восьми градусів. Якшо, скажімо, проігнорувати ці вимоги, держава може не повернути пільги та субсидій, якими у місті користуються до 60 відсотків мешканців. Тому й мусимо потерпіти. Інша справа з соціальними закладами. У лікарню тепло подали. Аби не було холодно у школах, запустимо твердопаливні котельні, які обігрівають ЗОШ № 1, № 2, гімназію. Щодо інших то теж спробуємо використати певні технічні можливості, щоб для них окремо подати тепло. Доручено щодня здійснювати температурний моніторинг у навчальних і дошкільних закладах міста.
Для комунального підприємства «Полігон» плануєте придбати новий сміттєвоз? Так, за ініціативи нашого народного депутат Ігоря Гузя звернулись у міністерство екології з проханням допомогти місту у цьому за кошти екологічного фонду. Днями необхідний пакет документів уже ліг на стіл міністра. Сподіваємося на позитивне вирішення цього питання. Зрозуміло, що ця покупна передбачає і співфінансування з міського бюджету. Вона визначено у 10 відсотків, тому з міського бюджету виділили на це 170 тисяч гривень.
Асфальтується вулиці Коперніка. А яка наступна у черзі? Нині всі підрядні організації кинуті на допомогу нашому військовому з’єднанню. Там є намір заасфальтувати плац біля штабу, а це немала територія. Підключилися до цього на благодійній основі підприємства з області, звичайно і міські не можуть стояти осторонь. Справа дороговартісна – потрібно до 800 тисяч гривень, але спільними зусиллями сподіваємося з цим справитися.
Запрацювало ще одне комунальне підприємство – інформаційно-розрахунковий центр? Раніше така установа діяла при ПриватБанку. Але той відмовився від неї, до речі, одним із останніх в області. От і виникла прогалина у наданні послуг, до яких люди вже звикли. Тому й було вирішено відновити його діяльність у комунальному статусі. За попередніми підрахунками – на госпрозрахунковій основі. Міститься цей центр у ЦНАПі.
Антоніна МИХАЛЬЧУК.