На головну Інтерв'ю БРИФІНГ  ЗАСТУПНИКА  МІСЬКОГО  ГОЛОВИ: Про подарунки  для  захисників  і  малюків та осінній ...

БРИФІНГ  ЗАСТУПНИКА  МІСЬКОГО  ГОЛОВИ: Про подарунки  для  захисників  і  малюків та осінній  призов

83

Після  вівторкової оперативної наради  вже традиційний діалог  з журналістами місцевих ЗМІ  вів секретар міської ради, заступник міського  голови Олег Свідерський.

 

- реклама -

   У соціальних  мережах, на сайті міськради  звертаєтесь  до  проханням  допомогти  військовим. Чим викликане таке прохання? Як відомо, нашою підшефною частиною   є зенітно-ракетний полк,  якому найперше всіляко сприяємо. Нещодавно  на клопотання  його командування  спочатку виділили  200 тисяч гривень  для ремонтів боксів для техніки.  Цього виявилось замало, тому рішенням минулої сесії  додали ще сто тисяч гривень. Депутати також підтримали пропозицію підсобити  військкомату, де застаріла система опалення і вкрай потрібна заміна котла, на  що теж спрямовано 200 тисяч бюджетних коштів, адже невдовзі осінній призов, для якого мають бути належні умови. Щодо 14-ї бригади, то  її командування нещодавно попросило  надати допомогу для забезпечення побуту військовослужбовців в казармах, куди, сподіваємося, наприкінці року повернуться з бойових  позицій наші бійці. Тому виконком у свою чергу звернувся до керівників трудових колективів, підприємців  міста, всіх його жителів  з пропозицією зробити посильні подарунки для   військовиків до Дня захисників Вітчизни. Кошти для цього слід перераховувати на офіційний банківський рахунок бригади:

 

   До речі, про призов на строкову службу. Вже не один рік ви є представником від міської влади  при його проведенні. Цього року приписка до призовних дільниць розпочалась ще в серпні, нині тривають медичні огляди, а 8 жовтня вже розпочнеться сам призов, особливістю  якого є те, що його продовжили до 31 грудня. Нещодавно в обласному центрі відбулись навчання для членів призовних, військово-лікарських комісій. Не можу назвати цифру, але планові показники для призову зросли. Великою проблемою залишається неявка на призовні дільниці, багато хто з  юнаків не знає підстав відстрочки від призову, мають помилкову уяву про службу в армії. Тому долучаються до призову правоохоронні органи, дільничні інспектори. Ті, хто ухиляється від призову, нестимуть покарання. Щодо військово-лікарської комісії то вона працює на належному рівні. Часто скарги призовників на  поганий стан здоров’я є невиправданими, але є випадки,  коли на ранніх стадіях допомагають виявити захворювання і вчасно розпочати лікування.

 

Борг держави за надані пільги та субсидії, як повідомили на нараді, дещо зменшився, але  все одно є досить великим. Систематично ці кошти надходять на міські рахунки.  Але  нині залишаються не відшкодованими  понад два мільйони гривень за  теплопостачання, та до восьми мільйонів – за спожитий  газ. Зрозуміло, комунальні підприємства розраховують на ці кошти, а їх  нестача негативно впливає на їхній фінансовий стан.

 

    У виконанні  такої приємної місії як вручення  перших  державних «пакунків малюка»  вам  випало брати участь. Які  враження залишилися?   Ці пакунки мали вручати  у пологовому будинку для  всіх дітей, що народилися,  після  1 вересня. Та  вони затримались. У понеділок соцслужби розвезли перших 14 таких допомог по домівках новонароджених. На  мою думку, це досить добра ініціатива уряду,  відповідно і схвальна   реакція  на неї.  Новоспечені матусі,  проаналізувавши вміст  цього пакунку, зробили висновок, що всі речі у ньому добротні і потрібні. Є сім’ї, які  не мають великих статків і не могли б собі дозволити догляд за дитиною здійснювати за допомогою  таких предметів, які є в цьому пакунку. Та й тим, хто ліпше матеріально забезпечений, вони зайвими не будуть.

 

   Проектна документація з облаштування рекреаційної зони на  Риловиці  кілька  разів  поверталась на допрацювання. Були зауваження щодо невідповідності проектної документації санітарним нормам. Зауваження враховані, вона поправлена  і повторно надіслана на експертизу. Очікуємо на позитивний висновок та дозвіл на початок робіт. Розраховуємо, що  вони розпочнуться ще в цьому році – це переважно земляні, спрямовані на формування русла річки.

 

   А як  з благоустроєм міського пляжу,  яким  бралися опікуватися  депутати міськради від  «Батьківщини»?  Вчора був  там. Буревій трохи поламав верби, але добре, що  гілля впало не у річку, а на берег, КП “Полігон” прибирає його. Приємно, що  утворилась ініціативна група, якій також небайдужа ця проблема. Її проект впорядкування міського пляжу  змагається  за перемогу у конкурсі  громадського бюджету,  за нього, як  і за  інші  можна проголосувати  у електронному  форматі до 1 листопада.

Антоніна  МИХАЛЬЧУК,

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

16 − 9 =