На засіданні міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій йшлося про запобігання пожежам у літній період, стан укриттів та запровадження автоматизованої системи централізованого оповіщення.
Уже цього року на території району зареєстровано 24 пожежі, дві з яких виникли в екосистемах. Загаряння у природному середовищі призводять до матеріальних збитків (вартість виїзду підрозділу ДСНС на гасіння пожежі близько 245 тисяч грн), а також спричиняють екологічне лихо.
Самовільне випалювання рослинності або її залишків тягне адміністративну та кримінальну відповідальність. Було запропоновано організувати робочі групи, які опрацьовуватимуть на виїзді околиці міста та сільські території, до складу яких увійдуть поліцейські офіцери громади, представники муніципальної варти, староста та інші відповідальні працівники.
За результатами щоквартального огляду укриттів у місті у працівників ДСНС виник ряд зауважень. З 31 протирадіаційного укриття в громаді девять вважаються неготовими, зокрема укриття відділу поліції, яке потерпає від підтоплень. Багато найпростіших укриттів у багатоповерхівках також підтоплені ґрунтовими водами, доступ до підвалів, часто є закритим. Як зауважив міський голова Ігор Пальонка, у таких випадках мешканці, можуть повідомити про це, зателефонувавши у приймальну міської ради за номером 0800 333262. Домовлено, що правоохоронці разом із муніципальною вартою патрулюватимуть підвали в будинках, адже від цього залежить безпека мешканців.
Необхідність впровадження автоматизованої системи, яка буде під’єднана до чергового пункту обласної військової адміністрації, зумовлена законодавчими вимогами. Адже до кінця 2024 року такі системи мають встановити усі органи місцевого самоврядування в Україні. У Володимирі розроблене завдання на виготовлення необхідного проєкту. Після виготовлення ПКД та виділення фінансування у громаді почнуть встановлювати нові гучномовці, які охоплюватимуть більшу територію та працюватимуть навіть за умови відсутності електроживлення.