Новини

Буде  у місті  ще  один  сквекр?

Архів
4 переглядів

   У вівторок після оперативної  наради міський голова Петро Саганюк звично  зустрівся із  журналістами місцевих  засобів масової інформації  і  відповів  на  їхні запитання.

 

Про цікавий випадок боротьби  з шершнями   ви розповіли  на  нараді. Було таке: жителька села Красностава зателефонувала  зі слізним  проханням допомогти, бо на  горищі її будинку завелися  шершні. Звернувся  з цим  до  наших рятувальників, і хоч це не у їхніх повноваженнях,  начальник  цієї  служби на свій страх і риск спорядив людей  у спеціальнім обмурдируванні на  боротьбу з цими  небезпечними  комахами. Адже  ситуація  ставала  безвихідною – троє  місцевих пасічників, а, до речі, це обійстя якраз на вулиці Пасічній, відмовилися  ліквідувати  це шершневе гніздо, яке  було небувалих розмірів – приблизно  1,2  метра  у  висоту і  50 сантиметрів у діаметрі. Знадобився так званий «кубічний»  мішок, що  його зняти.  Вилетіли  б з нього  усі  ці небезпечні комахи, то  на  півсела небезпека була б. Тому й  висловлював подяку керівнику нашої рятувальної служби за це «позастатутне» розуміння.

 

У  понеділок відбулась  анонсована  раніше нарада з  освоєння бюджетних коштів. Які  її  висновки, кому найбільше  дісталося «на гріхи»?  На  початок  вересня  рівень освоєння   коштів на  різних об’єктах становить  89 відсотків. З тих  12 мільйонів гривень, що  у місті «у роботі»,  значна  частина  коштів обласного  бюджету, звідки  50х50 фінансується ремонт  вулиць, 780 тисяч гривень з  виділених  на  придбання житла учаснику  АТО  та  інваліду  другої  групи, наших  фактично  залишається  до трьох  мільйонів, з  освоєнням  яких  треба поспішати. А  дісталося  найпепше  своїм, у цьому випадку – управлінню будівництва і житлово-комунального господарства.

 

Місто має мільйонні борги  за  надані  пільги  та субсидії, чи  не  стримують вони  хід  інших  робіт, які  можна  було б здійснити у місті?  Проблема є, вона не нова, але  потрібні роботи ведуться. Як  вже  згадувалося на  нараді, теплове господарство  міста  декларує 80-відсоткову готовність до  зими,  а  до опалювального  сезону  ще  45  днів, то  є надія, що  й з іншими  завданнями тут впораються. Школи  до  початку навчання готові, крайнім строком  у 30 серпня  визначив  нанесення розмінки на дорогах,  КП  «Полігон»  уже  це робить, державні  дорожні  служби до цього треба змусити. А ще  слід відловити бродячих  собак, з  перших днів взяти на особлий контроль шкільне харчування…

 

 Біля  церкви святого Володимира  хочете  розбити  новий сквер?  Свого часу  священик цього  храму звернувся до міської влади, аби  виділити  для   потреб церкви отой  чималий земельний клин, що до неї примикає.  Однак  використують вони  для церковної території  десь соток тридцять, а решта  заростає бур’яними. От  тому і визріває пропозиція  вилучити  цю  землю і посадити  там  сквер.

 

   У місті  було  оголошено   тиждень легалізації  заробітної  плати. Які його  результати?  Виявили  неоформленими троє  працівників, з якими  відразу   роботодавцями було укладено  відповідні трудові договори. Кажете, мало? Однак  провести  нині  перевірку на тому  чи іншому підприємстві чи в установі  доволі не  просто  –  про  неї  треба  попереджати за  десять днів. А за такий час можна всіх легально працевлаштувати або відпустити з підприємства.

 

Які основні  питання виносяться на  сесію  міської  ради, яка відбудеться   за тиждень?  Загалом  у порядок денний  буде  включено  до чотирьох десятків різноманітних  питаньЮ проекти рішень яких розміщені на сайті міськради. Переважно  вони  традиційні – блок земельних, зміни  до  бюджету…

 

Робоча група  вже  працює над  формуванням міського бюджету  наступного  року. Чи  матиме  він  якісь особливості? Нам скинули контрольні  цифри, від  яких  відштовхуємось.  Однак складається  враження, що  держава не  упустить  шансу  «притиснути»  місцеві  бюджети, якщо  у  них усе гаразд. Он  знову  хочуть частину акцизу забирати у державну  казну. Оскільки  наш  бюджет  є  бездотаційним, то  за  рік дев’ять  мільйонів гривень маємо  державі  віддати, а  вони  і нам  зайвими не  були б. Луцьк і Володимир-Волинський  – ці  два міста в області  сплачують  цю реверсну дотацію, яка для обласного центру  виливається у куди більшу  суму.

Антонана  МИХАЛЬЧУК,.

 

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up