На головну Новини Будувати Україну разом з БУРом закликали у Володимирі

Будувати Україну разом з БУРом закликали у Володимирі

109

Долучитись до потужної волонтерської місії володимирській молоді запропонували представники програми «Будуємо Україну разом» Тетяна Вілігурська та Павло Коваль, котрі цього тижня приїжджали до нашого міста. У залі КМЦ вони презентували місцевому студентству волонтерську програму та розповіли про свої майбутні проекти. 

У 2014 році молодь з благодійної організації «Львівська освітня фундація» заснувала проект «Будуємо Україну разом», у межах якого протягом двох місяців львівські волонтери, до яких приєднались місцеві жителі, працювали в Краматорську. За цей час відремонтували 25 квартир у багатоповерхівці, яка зазнала найбільше пошкоджень. Тоді близько вісімдесяти осіб працювали на волонтерських засадах для відновлення Краматорська, розповів Павло Коваль.

- реклама -

З часом акція перетворилася на потужний рух відповідальних українців, які творять зміни. Тепер ця діяльність не обмежується відновленням житла сім’ям, котрі опинились у скруті. З березня по жовтень в рамках волонтерської програми  у різних куточках України організовуються двотижневі «БУР табори», де волонтери разом з будівельниками до обіду допомагають робити ремонт у будинках, облаштовувати громадські простори та молодіжні платформи, малювати на стінах мурали. А по обіді для учасників проекту проводиться культурно-освітня програма, до якої входять лекції, тренінги, квести, екскурсії та безліч іншого.

Цього року такі табори відбудуться у 13-ти містах України, котрі  відібрані з-поміж майже сотні заявок. Обов’язковою умовою участі є співфінансування ремонтних робіт місцевою громадою. З Волині у цей проект  потрапило лише селище Благодатне, де з допомогою «БУР табору» планують реконструювати центральний сквер з  фонтаном та допомогти двом сім’ям у скруті з будівельними роботами.

Стати волонтером БУРу можна з 16 років (до 18 років потрібен також дозвіл батьків), а от верхньої межі немає. Анкету можна заповнити на сайті програми. БУР забезпечує волонтерам квитки в обидва боки, надає проживання, харчування, культурно-освітню програму та футболку з девізом проекту: «Якщо не я, то хто?». Натомість  просить волонтерів про добровільний разовий реєстраційний внесок – 250 грн. Він потрібен для закупівлі будівельних матеріалів чи проведення культурно-освітньої програми. Для місцевих волонтерів участь у таборі безплатна.

Під кінець зустрічі у КМЦ показали короткий зворушливий фільм про те, як працювали «бурівці» у нашумілих за останні дні Нових Санжарах. Там волонтери відновлювали пошкоджений після пожежі будинок прийомної родини та створювали громадську бібліотеку. Поки тривав показ, усі охочі долучитись до волонтерського руху заповнювали анкети.

Тетяна ІЗОТОВА.

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

13 − 11 =