Новини

Будинки, які звести може кожен

Архів
17 переглядів

Коли погожого суботнього ранку на міській площі поблизу культурно-мистецького центру раптом з’явилась новенька дерев’яна будівельна конструкція, припущень у здивованих перехожих вистачало. Дверний отвір, місце для віконечок та невеликі розміри вказували на те, що це ймовірно буде павільйон для вуличної торгівлі сувенірами, морозивом чи кавою. Насправді це виявився каркас будинку для охорони. Проте, ставити пост охорони на площі міста ніхто не збирався – споруда стала тимчасовим демонстраційним експонатом та прикладом того, як можна швидко і без зусиль звести сучасну деревокаркасну конструкцію – дачу, будинок та навіть торговельний павільйон відповідно до бажання замовника.

У такий оригінальний спосіб зацікавили містян темою будівництва із деревини засновники компанії «ОСБ ХАУЗ Україна». Анонс презентації та стислу розповідь про основні напрямки роботи цього підприємства вже друкували в попередніх випусках газети. А ось тепер Роман Мартинюк та його колеги виконали власну обіцянку та презентували особливості власної технології будівництва деревокаркасних будинків для всіх охочих. Варто відмітити, що презентація викликала жвавий інтерес серед володимир-волинців і не тільки. Від самого ранку того дня мешканці сусідніх багатоповерхівок та випадкові перехожі здивовано спостерігали, як дошка за дошкою складаються стіни дивної будівлі. А вже ближче до початку заходу усі небайдужі прямували до КМЦ подивитись та послухати. Йшли цілими сім’ями та дружніми гуртами. Серед зацікавлених  переважно чоловіки – від молодих до поважних. Підтримати свого колегу приїхали друзі із Луцька, зокрема, голова ГС «Спілка воїнів АТО Волині», «Герой року-2016» Олександр Серватович. Та найприємніше було спостерігати, як до залу заходили маленькі хлопчаки за руку із татом.

Після більш ніж двогодинної презентації ніхто не пошкодував про витрачений час. Просто і доступно про складні на перший погляд речі розповідав Роман Мартинюк. Зокрема, на прикладі власної родини детально виклав, як зацікавився темою будівництва, адже бажання забезпечити житлом свою сім’ю добре відоме кожній подружній парі, особливо актуальним воно стає після народження малечі. Роман сам переконався, а пізніше переконав колег, що найбільш економним та комфортним для проживання є дерев’яний каркасний будинок. Власний досвід та помилки чоловік здобував та перевірив на собі особисто. Згодом разом із колегами без поспіху взялися за вдосконалення умінь та розробку унікальної цілісної технології зведення каркасу із дерева, витративши кілька років на пошук альтернативного шляху у індивідуальному будівництві. Тепер вони стовідсотково впевнені, що створена ними система приречена на успіх, бо ж з кожним роком люди все прискіпливіше починають ставитись до власних видатків, рахунків за компослуги тощо.

Ця відверта презентація компанії – завершення основного етапу її становлення, коли створену технологію будівельники перевірили на собі, звівши два чудових будинки, і тепер головним завданням вбачають допомогу іншим людям, захищаючи їх від поширених проблем житлового будівництва та захмарних платіжок в майбутньому.

Основним наголосом презентації було те, що звести такий будинок із готових дерев’яних деталей може практично кожен охочий.  А от про те, щоб всі деталі пасували одна до одної, подбають на фабриці деревокаркасних будинків«ОСБ ХАУЗ Україна». Під час виступу Роман Мартинюк назвав чимало аргументів на користь вибору конструкції від власної компанії. До прикладу, наочно показав, як ведеться розрахунок усіх розмірів та відстаней між деталями, при якому кожен міліметр має важливе значення, продемонстрував винайдені ними кутові з’єднання різних типів для 2-х, 3-х, та 4-х стін, розповів про шляхи зменшення витрат деревини, розрахував вартість кріпильних елементів, утеплення та покриття будинку.

Під час презентації глядачам показали усі етапи розробки проекту та тривимірного макету приватного будинку розміром 10х12,5 метра за допомогою комп’ютерної програми Sema, яка розвивається розробниками ось уже понад 25 років.

Протягом виступу Роман Мартинюк демонстрував на великому екрані декілька коротеньких відеофільмів власного виробництва. Зокрема, відеоверсію процесу монтажу каркасу невеликого будинку для охорони, розміром 3,75х3,13м. Взимку в приміщенні просторого складу «Гербор-холдинг» хлопці втрьох зібрали каркас споруди під запис за неповних три години. Саме такий будинок повторно збирали на площі зранку перед презентацією, додавши до нього перекриття із двотаврових балок власного виробництва та зав’язавши дві перші крокви для «квітки». Пізнавальним було те, що будівельники використовують мінімум інструменту, монтаж каркасу відбувається за готовим проектом, немов по нотах.

Найбільшу увагу приділяють в молодій компанії якості власних деталей. Саме тому частина презентації була присвячена зверненню до вимог нормативних документів в сфері будівництва із деревини. Роман детально процитував особливості державного стандарту, в якому чітко описані усі вимоги до дерев’яних деталей, показав витяги із ДБН (державних будівельних норм), яких повинні дотримуватись усі, хто використовує в будівництві дерев’яні елементи. До слова, остання редакція будівельних норм, на основі яких працюють в «ОСБ ХАУЗ Україна», набула чинності лише 1 лютого 2018 року.

Поговорили також про міцність деревокаркасних будівель. Виявилось, існують чіткі вимоги до вогнестійкості деревини, коли дерев’яні конструкції повинні зберігати несучу здатність протягом певного часу вогневого впливу. Незабаром «OSB HOUSE» планує замовити лабораторні дослідження власної продукції, аби отримати документальне підтвердження витривалості деталей.

А на цей час Роман Мартинюк уже зміг продемонструвати відеозвіт про випробування на міцність двотаврових балок виробництва «ОСБ ХАУЗ Україна». Дослідження відбулись взимку в акредитованій лабораторії НУ «Львівська політехніка» під керівництвом відомих у галузі вчених. Ці двотаврові балки із стінкою з OSB-плити – новий на ринку України продукт, хоча  в Європі подібне виробництво діє вже багато років. На підтвердження цього глядачі побачили рекламний сюжет про подібні будівельні матеріали від відомого ірландського виробника. Тож «ОСБ ХАУЗ Україна» має чітку мету – стати лідером за якістю виробництва цих деталей в нашій країні.

На завершення презентації залишили найцікавіший для майбутніх клієнтів сюжет – приклад детального обрахунку вартості типового дерев’яного будинку розміром 10х12,5м. Цифри свідчили, що деревина для каркасу з кріпильними елементами коштуватиме орієнтовно 46,5 тисячі гривень, ще 52 тисячі необхідно витратити на придбання листів ОСБ, близько 40 тисяч вартуватиме утеплювач стін – мінеральна вата, найдорожчим прогнозовано  стане дах будинку – 90 тисяч гривень. Загалом  на  матеріали для такого будинку необхідно орієнтовно 280 тисяч гривень.

Інша стаття витрат – це оплата праці будівельників, яка реально здивувала. Хлопці розрахували, що від фундаменту до даху бригаді із трьох чоловіків на зведення такого будинку потрібно  лише 27 робочих днів. Враховуючи, що один такий працівник працює в середньому за 500 гривень у день, вартість монтажу цілого будинку становитиме лише 40,5 тисячі гривень. У  порівнянні із вартістю будівельних матеріалів – це лише близько 15  відсотків. Тобто  зводиться деревокаркасний будинок легко та швидко. Саме на цьому акцентував увагу Роман Мартинюк, звертаючись не тільки до майбутніх клієнтів, але й до невеликих будівельних бригад, які можуть виконувати самотужки замовлення на будівництво таких споруд. Зрештою, в дружній компанії із своїми кумами Роман зводив власний будинок. Тепер із деталями від «ОСБ ХАУЗ Україна» це зробити під силу кожному, особливо, коли не вистачає коштів, щоб найняти сторонніх людей.

Власне, саме у виробництві молода компанія бачить свої перспективи, тому не утаємничує деталей створеної нею технології. Будувати каркасний будинок не важче, аніж самотужки збирати корпусні меблі. Детальні креслення та ідеальної якості деталі дозволять розібратись в будівництві навіть без допомоги досвідченого виконроба. З думкою про пересічного споживача засновники й вирішили створити ту систему в каркасній технології, якої раніше просто не існувало – типовий набір із 21 деталі, за допомогою яких можна зібрати будинок довільної конфігурації та площі. Такий собі конструктор для дорослих.

Окремим елементом презентації став виступ директора міського відділення «Ощадбанку» Олега Козака, який розповів про можливості кредитування індивідуального житлового будівництва та енергозбереження у оселях містян. Крім того, ознайомив із цікавою банківською програмою «Будуй своє», що спрямована на підтримку підприємницьких ініціатив. За збігом обставин ця програма була вчасно написана саме для таких молодих та цікавих компанії як «ОСБ ХАУЗ Україна».

Минуло дві години презентації. Усе заплановане – сказано, усі відео – продемонстровані, Роман уже стисло давав відповіді на ті запитання, що пролунали із залу. Та після цього на вулиці біля макету будинку найбільш активні понад годину допитувались у нього про усі найдрібніші деталі та особливості будівництва. Складалось таке враження, що окремі люди змусять хлопців приступити до будівництва уже  у суботу ввечері.

Та попри все, вважає Роман Мартинюк, кожен будинок має найперше народитися в серцях замовників. Родина повинна у власному колі знайти відповіді на численні запитання, обрати проект, систематизувати джерела фінансування, прислухатись до сотень порад, та лише тоді віддати замовлення в руки будівельникам. І цей процес довготривалий. Саме для того, аби  скоротити час, зекономити гроші та заощадити сили, «ОСБ ХАУЗ Україна» показали, що будівництво може перетворитись на приємний процес без переплат, прикрих несподіванок та захаращених битою цеглою і блоками майданчиків. Адже кожна новітня, сучасна технологія – це, передусім, вищий рівень культури будівництва, відповідальності, зменшення витрат часу та коштів.

Тож компанія «ОСБ ХАУЗ Україна» радить кожному розглянути додатково до всіх відомих способів зведення власного житла іще один – на основі каркасної технології. Та варто пам’ятати, що будинок перетворюють на затишну оселю не теплі стіни чи гарний дах, а добрі люди, які збираються в тих стінах прожити своє життя. Тому цінуйте рідних, шануйте батьків та народжуйте діток у власному житловому будинку!

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up