Новини

Бурхлива сесія Устилузької міськради: ремонтно-дорожні суперечки і відмова від районної культури

Архів
20 переглядів

Бурхливо відбувалась травнева сесія Устилузької міськради.
Найемоційніше обговорювали проблему фінансування ремонту доріг. Районний депутат Павло Карпюк, як і раніше, лобіював інтереси своїх земляків-зорянців. Як результат, після їхнього спільного звернення, область виділила кошти на ремонт дороги Зоря – Ворчин, а не Дарницьке-Лудин. Тож депутати від Зорі прийшли на сесію із групою підтримки й звинувачували владу об’єднаної громади в утиску інтересів віддалених сіл. А також вимагали «перекроїти» уже затверджений місцевий бюджет і надати устилузьке співфінансування на ремонт своєї дороги. Міський голова Віктор Поліщук намагався довести протилежне і наголошував, що наразі місцевим бюджетом у 2017 році передбачено найперше довести до ладу лудинську трасу, яка до того ж уже включена у перелік автодору. Він висловив пересторогу, що після звернення зорянців область може відмовитися від участі у співфінансуванні ремонту дороги до Лудина. Результатом суперечки було голосування, в якому більшість депутатів зорянську пропозицію відхилила.
Сесія надала згоду на прийняття у власність об’єднаної громади філій централізованої бібліотечної системи, які знаходяться на її території. У рамках оптимізації закладів освіти вирішено тимчасово призупинити діяльність Амбуківської школи, де зараз навчається лише семеро учнів.
Ухвалено рішення про припинення користування послугами районного будинку культури та відділу культури й туризму РДА та припинення їх фінансування. Причина – тепер такі послуги надаються структурними підрозділами Устилузької міської ради. Відповідно розширилися повноваження її соціально-гуманітарного відділу. Збільшили і спектр обов’язків сільських старост – вони тепер реєструватимуть державні акти цивільного стану.
Депутати об’єднаної громади прийняли програму матеріально-технічого і господарського забезпечення навчальних закладів на 2017 рік. Схвалили європейську ініціативу «Угода мерів» і надали повноваження Віктору Поліщуку долучитися до неї від імені Устилузької громади. Сесія прийняла стратегію розвитку і статут своєї об’єднаної територіальної громади, затвердила звіт фінансово-економічної служби про виконання бюджету першого кварталу.

Коментарі
Теги: бюджет, Віктор Поліщук, дороги, культура, Павло Карпюк, устилузька ОТГ
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up