Новини

Бурхливе громадське обговорення ставок майнового податку

Архів
31 переглядів

У понеділок у міській раді відбулося громадське обговорення громадські слухання щодо ставок податку на нерухоме майно, які діятимуть у Володимирі-Волинському для фізичних та юридичних осіб – підприємців у 2018 році. Ініціатором його став депутат міської ради Руслан Мороз, котрий запропонував змінити податкову ставку на нерухоме майно для підприємців, зрівнявши її як для фізичних так і юридичних осіб на рівні – 0,2 відсотка. Зараз вона становить 1 відсоток – для юридичних осіб і 0,2 – для фізичних.
Начальник фінансового відділу міськвиконкому Тетяна Шибирин зазначила: наразі для них податкові ставки визначені як відсоток від мінімальної заробітної плати за квадратний мeтр бази оподаткування для юридичних осіб-підприємців та 0,2 відсотка – для фізичних осіб-підприємців, затверджені рішенням сесії міської ради в червні 2016 року. Позаторік до міського бюджету завдяки цьому податку надійшло 603 тисячі гривень, у торік – 982. Близько мільйона гривень надходжень очікують цього року. З огляду на підвищення мінімальної зарплати, на її думку, першу ставку можна зменшити до 0,5 відсотка. При цьому сума надходжень від податку за 2018 рік буде на рівні 2017 року – близько мільйона гривень, її можна вважати посильною для платників податків.
У залі були присутні й інші підприємці та депутати, котрі внесли свої пропозиції. Так, Ярослав Жук запропонував 0,25 відсотки, Сергій Радкевич – 0,4, заступник міського голови Лариса Кулікова – 0,38. Бурхливі дискусії тривали півтори години, звучали різні аргументи. Так, своє бачення зменшення розміру ставок Руслан Мороз мотивував важким економічним станом для представників підприємництва і запевняв, що між фізичними та юридичними особами немає різниці у володінні приміщень, що використовуються за комерційною ціною. А от Ярослав Жук пообіцяв добре подумати перед тим, як голосувати на сесії. Його турбує питання щодо розподілу коштів, які на його думку, не завжди йдуть на розвиток міста і потреби громади.
Розмірів ставок цього податку будуть обговорюватися на бюджетній депутатській комісії, а остаточне рішення уде прийняте на сесії міської ради.

Жанна БІЛОЦЬКА.

Коментарі
Теги: громадське обговорення, Жанна Білоцька, Лариса Кулікова, податки, Руслан Мороз, Сергій Радкевич, Ярослав Жук
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up