На головну живи активно Бути уважними на дорогах і рятувати людські життя вчили маленьких устилужан

Бути уважними на дорогах і рятувати людські життя вчили маленьких устилужан

109

Розташування населених пунктів поблизу кордону зумовлює посилений рух транспорту на дорогах, а відповідно – і кількість дорожньо-транспортних пригод.   Отже, є потреба у вдосконаленні системи негайної допомоги постраждалим та підвищенні обізнаності пішоходів.

Учасники міжнародного проекту

- реклама -

Саме це і має на меті міжнародний проект технічної допомоги «Зміцнення потенціалу добровільних пожежно-рятувальних підрозділів у порятунку постраждалих від нещасних випадків на дорогах Люблінського воєводства та Волинської області», він стартував наприкінці минулого року у рамках  Програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2014-2020.

У проекті беруть участь 32 польських гміни, а також 15 волинських ОТГ. Серед них від нашого району – лише Устилузька громада. Очікується, що у результаті усі учасники переймуть сторічний досвід добровільних пожежних дружин Польщі, завдяки підвищенню культури поведінки на дорогах зменшиться кількість ДТП, а смертність унаслідок таких ситуацій знизиться завдяки швидкому приїзду навчених та добре оснащених підрозділів.

З української сторони проект реалізовують Агенція розвитку Єврорегіону «Буг» обласної ради, фонд Ігоря Палиці «Тільки разом», а з польської – Асоціація органів місцевого самоврядування Єврорегіону «Буг».

У рамках проекту заплановано створення добровільних пожежно-рятувальних підрозділів (ДПРП) при ОТГ, навчання з порятунку постраждалих сертифікованими спеціалістами України і Польщі, забезпечення ДПРП рятувальним обладнанням (пневматичними комплектами для підйому пошкоджених автомобілів, гідравлічними ножицями) та медичними сумками для надання першої допомоги, проведення просвітницької кампанії для дітей.

«Агенти рятувальних служб»

Отже, у вересні стартувала освітня кампанія «Безпечний пішохід», яка має охопити чотири з половиною тисячі волинських дітей.

У її рамках на базі Устилузької школи минулої п’ятниці відбулись навчання, що передбачали ознайомлення учнів із усіма рятувальними службами, а також із послідовним порядком реагування у надзвичайних ситуаціях.

Міський голова Устилуга Віктор Поліщук підкреслив, що для громади важливо взяти участь у проекті, оскільки на її території два міжнародні пункти пропуску, а також відділ прикордонної застави «Амбуків», через Устилуг пролягає дорога державного значення, у місті шість залізничних переїздів. Усім треба бути обережними на цих ділянках дороги.

   Віктор Поліщук також розповів, що крім Устилуга, рятувальні підрозділи є в Лудині та Стенжаричах, а у планах міської влади відкрити в Устилузі Центр безпеки, де разом працюватимуть поліцейські і пожежники.

Отже, на зустріч із школярами в Устилуг цього дня прибула бригада нової пожежно-рятувальної машини з Володимира-Волинського, машина швидкої допомоги з Устилуга, ковельська і луцька поліційні команди, а також медична рятувальна служба з Луцька.

Учням молодших класів продемонстрували, як діяти під час тих чи інших надзвичайних ситуацій, зокрема під час ДТП, як поводитись, як рятувати життя людини, куди, у разі потреби, звертатись. До речі, полісмени, розповідаючи про специфіку своєї роботи, підкреслювали, що вони не є тими, ким треба дітей лякати. Навпаки, кожному слід закласти розуміння, що поліція – це служба, у яку можна звернутись по допомогу.   Поліцейські розповідали, як треба діяти на дорозі, зважати на світлофор і дотримуватись правил дорожнього руху. Дітям принагідно продемонстрували зброю, засоби затримання порушників тощо.   Підрозділ МЧС показав, із чого складається рятувальна машина, як слід гасити пожежу піною.

Дуже цікавими для дітей виявились і практичні заняття від медиків. Їх навчали надавати невідкладну допомогу постраждалим на прикладі роботи із великим гумовим манекеном. Показували, як цьому «чоловікові» робити штучне дихання, непрямий масаж серця, як сформувати із підручних засобів і накласти пов’язку та ін. Кожен мав можливість попрактикуватись у цьому.

Усім 150 дітям вручено світловідбивні аксесуари, якими тепер можна буде користуватися у темний час доби й тим самим зменшувати ризик небезпеки.

Дві години пролетіли змістовно й цікаво. Були квест «Коло здоров’я», естафета «Біжи, рятуй, допоможи», вікторина «Правила дорожнього руху», крім організованих представниками рятувальних служб, були й локації, підготовлені Устилузькою школою, розповідає її директор Світлана Михалець.

Захід виявився повчальним і корисним. Було мало теорії й багато практики. Коли учнів просили поділитись враженнями від зустрічі з фахівцями служб порятунку, був ліс рук охочих передати свої позитивні емоції.

Світлана КОШИРЕЦЬ.

 

 

Поділитися
- реклама -

Прокоментувати

Введіть Ваш коментар
Введіть Ваше ім'я

дванадцять + 9 =