Новини

Бюджет участі: 19 проектів, з яких маємо ліпші обрати

Архів
9 переглядів

Триває голосування за проекти, подані жителями міста, які за умови набрання ними найбільшої кількості голосів, реалізовуватимуться наступного року за кошти міського бюджету. Наші читачі попросили розповісти про них детальніше, що ми й робимо за посередництвом заступника міського голови і заодно голови координаційної ради з питань громадського бюджету Лариси Кулікової. Із 24 поданих проектів пройшли оцінку, яка переважно стосувалася реальності можливостей їх втілення, 19 – 10 великих і 9 малих. Отож кожен житель міста може проголосувати за один великий і за один малий з цих проектів:

Місто майбутнього: Володимир-Волинський та сенсорні інтерактивні кіоски, автор – Оксана Сапіга, бюджет – 123 тисячі 125 гривень.

Проект передбачає собою встановлення сенсорного інтерактивного кіоску біля культурно-мистецького центру, за допомогою якого кожен житель та турист міста зможе отримати інформацію про новини та події в ньому, дізнатися про заклади харчування та відпочинку, відвідати офіційний інтернет-портал, ознайомитися з місцевими товаровиробниками тощо.
Створення сучасного кабінету ЛФК для хворих, автор – Юлія Скіць, бюджет – 201 тисяча 690 гривень


Створення сучасного кабінету ЛФК для відновлювального лікування після тяжких травм, поранень та операцій, захворювань серцево-судинної, ендокринної системи, опорно-рухового апарату. Заходи передбачені проектом: проведення поточного ремонту приміщення, укомплектування кабінету (доросла і дитяча шведські стінки, масажний стіл, фітнес станція, реабілітаційний тренажер, велотренажер, профілактор Євмінова, лавка до тренажеру Бубновського, фітбол, гантелі набірні, мат спортивний, мат спортивний дитячий, бігова доріжка, степплатформа.

“І великі і малі, відпочивати хочемо всі”, автор – Олена Кандиба, бюджет 140 тисяч гривень.

Доукомплектування дитячого майданчика у парку Слов’янський конструктивними елементами, призначеними для дітей старших семи років (гойдалки “Човник”, підвісна двохмісна, карусель велика, ігрова сітка “Батут”, спортивний комплекс).

Я – за безпечний рух, автор – Ганна Губерук, бюджет 281 тисяча 300 гривень.

Облаштування тротуарного покриття вздовж вулиці Філатова з одного боку, встановлення відбійників при повороті з вул. Філатова на вул. Зимнівську.

Багатство нації – спортивні та здорові діти, автор – Максим Клим’юк, бюджет 482 тисячі 150 гривень.


Встановлення спортивного майданчика з поліуретановим покриттям для фізичного розвитку дітей та молоді нашого міста (на території ЗОШ №1), де буде можливість організовувати турніри з різних видів спорту: футболу, баскетболу та волейболу.

Роликовий каток “Трек парк”, автор – Роман Горошкевич, бюджет – 496 тисяч 282 гривні.


Створення місць для активного відпочинку, катання на роликових ковзанах, скейтбордах, проведення спортивних заходів – у парку “Слов’янський”, біля пішохідного мосту до с. Заріччя.

Спортивний майданчик на території гімназії імені Олександра Цинкаловського, автор – Тарас Савчук, бюджет – 499 тисяч 890 гривень.
Спорудження та облаштування спорт майданчика з поліуретановим покритям та захисною сіткою для ігрових видів спорту: баскетболу, волейболу, міні футболу, стрітболу та рухливих ігор для учнів гімназії та мешканців прилеглого мікрорайону.

Різдвяний ярмарок – це казкова атмосфера на новорічні свята, автор – Андрій Гнатюк, бюджет – 193 тисячі 62 гривні.

Встановлення мобільного павільйону за індивідуальним проектом з урахуванням історичної тематики, у стилі ренесанс, з вежою, на якій встановлено чотири годинники, та святковою підсвіткою. Крім гарної декорації павільйон може слугувати місцем, де можна буде розмістити місця для торгівлі сувенірами, кафе швидкого харчування.

«Зелена площа», автор – Анастасія Азанова, бюджет 207 тисяч гривень.


Озеленення площі Героїв шляхом виготовлення та встановлення 15 малих та 15 великих (з кутовими лавками) дерев’яних контейнерів та висадки у них 30 дерев листяних порід (катальпа чи клен платановидний).

Здорові діти – здорова нація! (Спортивно-ігровий майданчик на вул. Луцькій, 241), автор – Ірина Подоляк, бюджет – 325 тисяч гривень
Встановлення спортивно-ігрового майданчика на відкритій пришкільній території ЗОШ №5. Спортивна зона складатиметься з: силової атлетичної станції Мультифітнес (з різними видами упорів, брусами, шведською стінкою, платформою для викроковування); гімнастичного комплексу для дітей віком 6-12 років (з рукоходом, драбинками, щитом для скелелаза, гімнастичними кільцями, канатом, брусами, баскетбольним щитом); вуличних тренажерів «Твістер» та «Повітряний ходок». Ігрова зона буде включати гірку, гойдалки, машинку на пружині, карусель, балансир.

Мій двір – моє місто ( вул. Поліської Січі, 49), автор – Володимир Кравчук, бюджет – 43 тисячі 68 гривень
Облаштування прибудинкової території: прокладання бруківки, облаштування належним чином входу у два під`їзди будинку та встановлення лавочки.

Облаштування дитячого майданчика на вул. Поліської Січі, 21, автор – Михайло Лукашук, бюджет 75 тисяч гривень.
У дворі будинку вже є елементи дитячого майданчика. З часом кількість дітей збільшилась, тому виникла потреба додати кілька нових елементів (гойдалка подвійна, стійка Стрітбол” одинарна,карусель велика з кермом, дитячий комплекс «Дві башти»).

“Спортивно-гімнастичний комплекс у військове містечко” (вул. Академіка Глушкова 2, 4, 6, 8, 10 та 12), автор – Анна Медведєва, бюджет 93 тисячі 607 гривень.
Облаштування спортивно-гімнастичного комплексу у військовому містечку № 1. На вже існуючій території встановити такі спортивно-гімнастичні елементи: комплекси «Шкільний», дитячий «Люкс – 1», «Шкільний-2», міні-комплекс № 5, тренажер «Жим від грудей +тягя зверху».

Креативний простір «Парасоля» біля культурно – мистецького центру, автор – Ірина Вечеря, бюджет – 95 тисяч гривень.
Спрямований на створення сучасного, інноваційного, комунікаційного, інтерактивного, креативного арт-простору для генерування ідей та проектної роботи, проведення неформальних зустрічей, заходів задля згуртування громади, всебічного саморозвитку та відпочинку. Простір являє собою встановлення гігантської парасольки з трьома сучасними лавками, на основі парасолі вмонтовано 4 USB-порти для підзарядки телефонів та гаджетів, також проведено Wi-Fi.

«Ігровий майданчик нашим дітям!», автор – Тетяна Шевчук , бюджет – 54 тисяч 400 гривень.
Встановлення дитячого майданчику (дитяча гірка, карусель, гойдалка-балансир) та благоустрій території (встановлення лавок) в дворі будинку №3 на вул. Олега Ольжича (в районі цукрового заводу)

Накриття для розміщення дитячих візочків біля входу у дитячу поліклініку, автор – Юлія Скіць, бюджет – 71 тисяча 342 гривень.
Створення накриття над вхідними дверима дитячої поліклініки для розміщення дитячих візочків,а також для забезпечення комфортного та безпечного входу у приміщення батьків з новонародженими та дітьми різних вікових груп.
Щасливе дитинство, автор – Поліна Гусюк, бюджет 64 тисячі 500 гривень.
Встановлення дитячого майданчика (гойдалка, карусель, балансир, ігровий комплекс) в дворі будинку 103 на вул. Луцькій.

Квітуче місто Володимир-вертикальне озеленення підвісними клумбами, автор – Андрій Гнатюк, бюджет – 25 тисяч 60 гривень.
Вертикальне квіткове озеленення міста з використанням термочаш. Передбачається встановлення 10 таких чаш, які закріплюють на антивандальне кріплення на висоті 2-2,5метра на освітлювальні опори. В чаші висаджують квітучі експозиції з рослин ампельних видів.

Промо- ролик про Володимир-Волинський, автор – Світлана Федонюк, бюджет 70 тисяч гривень,
Яскраве й емоційне відео з метою презентації міста на туристичній карті Волині, України, світу. Попередня відеопрезентація створена аж 30 років тому, у 1988 році, ще радянською владою. Основна мета створення промо-ролика про Володимир-Волинський – презентація історичної, культурної, гастрономічної привабливості міста у Інтернет, щоб закликати у місто масового туриста
(як географічного, так і релігійного), а також стратегічного інвестора.

Коментар заступника міського голови Лариси Кулікової:
– Приємно вразила активність, з якою володимир-волинці відгукнулися на пропозицію самим запропонувати, на що б вони хотіли використати бюджетні кошти. Якщо у інших містах проектів надійшло по кілька, то у нас 24. . Можливо, ще й тому, що ми залишили досить широкий спектр пріоритетів, яким ці проекти мали відповідати. Які пропонувати до голосування – про це радилися з фахівцями відповідних служб, координаційною радою, і п’ять пропозицій відразу відхилили, як такі, що реалізувати їх буде проблематично Цікавою виходить і статистика: із 19 проектів 15 подано жінками, 12 – молоддю до 35 років, а три – людьми, старшими 50 років, по шість проектів стосуються спорту і комунального господарства, чотири – культури і туризму, по два освіти, охорони здоров’я і публічного простору.
Якщо підсумувати всі кошториси, то вони передбачають робіт на понад три з половиною мільйони, з яких майже 592 тисячі – доля малих проектів та майже 2 мільйони 950 тисяч – великих. Коштів громадського бюджету є лиша мільйон сто тисяч гривень. Зрозуміло, що вони дістануться переможцям. А визначатимемо їх ми з вами – володимир-волинцям. Це можна буде зробити, зайшовши на сайт міської ради у розділ «Громадський проект», де при голосуванні потрібно буде ідентифікувати свою особу, щоб ніхто не голосував кілька разів.
Хто не має можливості для електронного голосування, може зробити це прийшовши у ЦНАП, що на вулиці Устилузькій, 19, пред’явивши паcпорт або довідку про своє проживання у місті, які тут просканують і збережуть. До речі, за перші два дні голосування тут це зробили більше півсотні чоловік.
Ми все робимо для того, щоб забезпечити об’єктивність цього процесу. Але, як , мабуть, і при кожних виборах, виникають претензії і звинувачення, які особливо активно ширяться соціальними мережами. Когось не влаштовує, чому мають голосувати тільки ті, хто мешкає у місті, хтось бачить за якимось проектом адмінресурс, хтось вважає свій проект найдосконалішим і найпріоритетнішим… Але, приміром, я не можу проголосувати за бюджет участі Києва чи будь-якого іншого міста. Це є загальноприйнятою практикою, що проголосувати можна лише за проекти свого міста.
А які б важелі впливу не використовували автори, є спільне правило – проекти мають бути загальнодоступними, приміром, якщо майданчик на території школи, то користування ним вільне для всіх.
Скільки проектів переможе, залежатиме від того, які з них вийдуть у лідери. Якщо менші – то кілька. Цікавих пропозицій багато. Але однозначно хай це будуть ті, яким нададуть перевагу найбільше жителів міста. Свідомо, без будь-якого тиску, за чесної конкуренції, без надмірного вихваляння власних доробків і зневажання і критики чужих.

Коментарі
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up