Новини

Бюджетні зміни  і більше десятка різноманітних програм і змін до них

Новини, Самоврядування
63 переглядів

123 питання було винесено на розгляд сорок першої чергової сесії Володимирської міської ради,.

З поміж них більше десяти стосувалися  прийняття нових і внесення змін до вже діючих різноманітних місцевих програм. З урахуванням зауважень депутатів, на сесії затверджено програми розроблення містобудівної та землевпорядної документації,  підтримки підприємництва у громаді на 2025-2027 роки, програму сприяння діяльності Володимирської районної ради на 2024 рік.   Внесено також зміни до ряду чинних програм: соціального захисту населення, підтримки та розвитку закладів охорони здоров’я, а також розвитку освіти, культури, мистецтва, молодіжної політики й спорту та програми забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування.

Усі зміни здебільшого передбачають виділення або перерозподіл коштів на необхідні видатки – енергоносії, медикаменти, ремонтні роботи, виплати матеріальних допомог і стипендій.

Окремим рішенням  внесено зміни до бюджету міської громади . Загалом розподілено  14,7 мільйона гривень, які було отримано завдяки перевиконанню бюджету. З них  6,4 мільйона  передбачено  управлінню з гуманітарних питань, куди входять бюджетні запити закладів освіти й спорту, які стосуються капремонту блискавкозахисту будівлі ЗДО № 7 «Волиняночка», плавального басейну, поточного ремонт укриття спорткомплексу тощо. 2,3 мільйона гривень виділено на  управління соціальної політики, які заплановано використати на оплату енергоносіїв КП “ТМО”, поточний ремонт електромереж та вогнезахисні роботи у стоматполіклініці, відшкодування послуг з поховання полеглих воїнів, надання щомісячної допомоги для часткового покриття витрат на комунальні послуги сім’ям загиблих, фінансову допомогу дітям загиблих військовослужбовців. 3,5 мільйона гривень для управління інфраструктури  передбачають співфінансування капітального ремонту ліфтів в ОСББ «Легенда» та ЖБК «Волинь» і капітальний ремонту даху ОСББ «Квадрат-6», реконструкцію інженерних мереж для встановлення когенераційної установки на одній із котелень міста, придбання портативного генератора для КП «Володимирводоканал» та зливних решіток для КП «Полігон».

Депутати підтримали виділення мільйона 934 тисяч 340 гривень на закупівлю квадрокоптерів, FPV-дронів та іншого обладнання за бюджетними запитами трьох військових формувань і 400 тисяч гривень субвенції за програмою протидії екстремістським та терористичним проявам на території громади.

Окрім перерозподілу коштів від перевиконання цьогорічного бюджету, депутати проголосували за зміни та доповнення до програм підтримки та розвитку стоматологічної поліклініки, відповідно до яких цій  комунальній  установі виділили  до  250 тисяч гривень, для ТМО на 2025 рік передбачили 43 мільйони  гривень – на реконструкцію станції переливання крові, де мають запрацювати реабілітаційне, психіатричне та відділення паліативної допомоги, енергоносії, 2,2 мільйона гривень – на харчування, додали 900 тисяч гривень на медикаменти для військовослужбовців, 76 мільйонів до наявних 14 – на встановлення пожежної сигналізації та утеплення фасадів корпусів лікарні.

Прийнято ріщення про виділення 600 тисяч гривень для створення осередку  для викладання навчального предмета «Захист України», який  діятиме на базі ліцею імені Олександра Цинкаловського для учнів 10,11 класів. Більшу частину коштів – 5 мільйонів  400 тисяч грн освітньої субвенції виділили з державного бюджету.

До програм розвитку молодіжної політики та спорту на 2025 рік заклали у програму додаткову суму – 6,5 мільйона гривень. Зокрема збільшили витрати на перепідготовку тренерів, стипендії талановитій молоді, підтримку громадських спортивних організацій, виплати призерам змагань. Також збільшили фінансування на розвиток культури та мистецтва, виділили кошти для утеплення фасаду та капремонт електричних мереж центру культурних послуг, ремонт санвузла культурно-мистецького центру, фасаду бібліотеки, належне облаштування пожежної сигналізації у закладах культури та ін.

Внесені зміни до програм не означають, що кошти з бюджету виділять негайно, їх врахують при формуванні бюджету на наступні роки.

Також прийнято рішення про зміну назви управління соціальної політики. Відповідно до законодавчих вимог, цей підрозділ має отримати назву «Управління соціальної та ветеранської політики виконавчого комітету Володимирської міської ради».

У зв’язку зі змінами у навчальному процесі, депутати проголосували за перейменування ліцею № 1 у гімназію № 1 – у цьому навчальному закладі уже не проводиться навчання у старших класах. Підтримали і проєкт рішення щодо припинення діяльності шляхом ліквідації Ласківського дошкільного навчального закладу.

Утім, більшість питань порядку денного сесії  стосувались земельної сфери – надання різного роду дозволів, погоджень та затверджень. Зокрема, затвердили проєкти землеустрою для трьох ділянок, які потенційно будуть виставлені на аукціон, а також погодили проєкт землеустрою щодо встановлення меж громади.

Надано ряд дозволів  на розроблення детальних  планів територій, зокрема для будівництва закладу охорони здоров’я, зміни цільового призначення  з «для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка)» та «для ведення особистого підсобного господарства»  на  «для будівництва і обслуговування  багатоквартирного житлового будинку»,  для будівництва та обслуговування вітроелектростанцій і об’єктів супутньої електроенергетичної інфраструктури  в межах Володимир-Волинської міської громади на землях, які для цього придатні, змін цільового призначення земельної ділянки з  «для розміщення та експлуатації основних, підсобних і допоміжних будівель та споруд підприємств переробної, машинобудівної  та іншої промисловості» на  «для будівництва та обслуговування будівель торгівлі», з «для будівництва індивідуальних гаражів» на «для будівництва та обслуговування будівель торгівлі» та інші.

Погоджено проєкт землеустрою щодо встановлення меж території Нововолинської міської територіальної громади, а також  проєкт землеустрою щодо встановлення (зміни) меж міста Володимир Володимирського району загальною площею 1770 гектарів.  Також прийнято рішення про втрату чинності рішення Володимир-Волинської міської ради від 19 червня 2015  року «Про обмеження реалізації алкогольних, слабоалкогольних напоїв та пива на території міста Володимира-Волинського».

Наш кор

Коментарі
Теги: міська рада, сесія
Поділитися
Головні новини
Реклама
keyboard_arrow_up